Aktywność fizyczna ma znaczenie, dowiedz się dlaczego

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Aktywność fizyczna ma znaczenie, dowiedz się dlaczego

Regularne wprawianie ciała w ruch ma ogromne znaczenie zarówno dla kondycji naszego organizmu, jak również figury. Eksperci alarmują - brak aktywności połączonej ze zdrową, zbilansowaną dietą może prowadzić do wielu groźnych chorób. Aby tego uniknąć, najlepszym z możliwych sposobów jest więc nic innego, jak tylko ruszenie się z kanapy i postawienie na treningi, spacery, jazdę na rowerze, pływanie - słowem, aktywności dopasowane do naszych indywidualnych możliwości oraz preferencji.

 

 

Regularna aktywność fizyczna i zdrowa zbilansowana dieta

 

Na początku drogi z aktywnością należy zdać sobie sprawę z tego, że tylko i wyłącznie regularność może przynieść wymierne korzyści. Kolejna kwestia, to dopasowanie jej do możliwości naszego organizmu, zdrowia, jak również prowadzonego trybu życia. Jeden uniwersalny trening po prostu nie istnieje - należy mierzyć siły na zamiary i wprawiać ciało w ruch w swoim, indywidualnym tempie. Nie ma znaczenia czy to będzie bieganie, pływanie, fitness czy też mogłoby się wydawać dla wielu - zwykły spacer. Najważniejsze jest to, aby ruch pojawił się w naszej codzienności w sposób regularny. W monitorowaniu sukcesów i wyznaczaniu sobie celów pomocny będzie m.in. smartwatch. Większość dostępnych na rynku modeli wyposażono np. w pulsometr, kontrolę treningów czy też motywator. Niektóre z nich posiadają nawet opcję wirtualnego trenera.

W parze z ćwiczeniami czy też innymi aktywnościami musi iść zdrowa, zbilansowana dieta, która zawiera wszystkie potrzebne nam do utrzymania organizmu w dobrej formie witaminy oraz minerały. Nie bez znaczenia pozostaje także jej kaloryczność - dopasowana podobnie jak aktywność do naszych indywidualnych potrzeb. Musi ona uwzględniać nie tylko naszą kondycję zdrowotną, ale również to, na jaką formę aktywności postawiliśmy.

 

Korzyści z regularnych treningów

 

Wśród korzyści jakie niesie ze sobą regularne wprawianie ciała w ruch warto wymienić chociażby zwiększenie wydolności układu sercowo-naczyniowego. Nie bez znaczenia pozostaje także obniżenie ciśnienia tętniczego krwi zwiększenie objętości wyrzutowej serca. Warto wiedzieć, że sport, to także świetny sposób na polepszenie pracy układu nerwowego. Dzięki niemu nasze funkcje poznawcze ulegają znacznej poprawie, a co za tym idzie - logiczne myślenie. Zwiększa się również nasza odporność na stres. To także bardzo dobry wpływ na koncentrację, jak i trening pamięci. Dodatkowo ruch, to też lepsza przemiana materii, jak również zapobieganie pojawieniu się wielu groźnych chorób w tym cukrzycy typu 2.

 

materiały promocyjne

 

Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj domi_style 6.0 1 domi_style Modelka
Edytuj IwonaS 6.0 0 IwonaS Modelka
Edytuj feszynistas 6.0 1 feszynistas Modelka
Edytuj Karolina5199 6.0 0 Karolina5199 Modelka
Edytuj fox_photography Paulina Mysiak 6.0 0 fox_photography Fotograf
Edytuj Pan-beau-art IG: @panbeauart 6.0 4 Pan-beau-art Fotograf
Edytuj EdysiiaFoto 6.0 1 EdysiiaFoto Fotograf
Edytuj Fredek 6.0 0 Fredek Fotograf
Edytuj Lolita92 5.6 0 Lolita92 Modelka
Edytuj Wiiki09 6.0 0 Wiiki09 Modelka
Zobacz więcej zdjęć