Aleksandra Żuraw w projekcie "EARTHLING" Arcadiusa Mauritza

REKLAMA
Aleksandra Żuraw w projekcie

Odkąd pamięta, miał słabość do sztuk wizualnych. W poszukiwaniu swojej pasji zaczął zgłębiać wiedzę i umiejętności w zakresie rysunku, malowania, rzeźby, a nawet tworzenia biżuterii. Jednak ze wszystkich sztuk to fotografia okazała się najlepszym twórczym wyrazem jego spojrzenia na świat. Zobaczcie najnowszy projekt Arcadiusa Mauritza.

 

Arcadius Mauritz na co dzień współpracuje z polskimi gwiazdami. Jego fotografie ukazały się w wielu magazynach, takich jak BLUR Magazine czy Fashion World Magazine. Jednym z głośniejszych projektów, które stworzył jest „BLASK". Miał on zwrócić większą uwagę na problem przemocy wobec kobiet. Na zdjęciach pojawiło się wiele znanych artystek, m.in. Ayo oraz Imany.

 

Fotograf podkreśla, że cały czas dąży do prostoty formy oraz unika przedmiotowego traktowania modelek i modeli. Na zdjęciach chce wydobyć to, co wyróżnia każdego człowieka. Po wielu praktykach i próbach w zakresie fotografowania wraca do korzeni. Najbardziej interesują go psychologiczne aspekty fotografii oraz teoria procesu tworzenia.


Zobacz portfolio Arcadiusa Mauritza w serwisie MaxModels.pl >>>

 

Raz na dwa - trzy miesiące Arcadius Mauritz realizuje autorski projekt artystyczno - modowy, żeby - jak sam przyznaje -: „wyżyć się artystycznie i odpocząć od komercji". Przykładem tego typu działań jest edytorial "MOTH Diaries" - http://arcadius.co/works/moth-diaries/ , opublikowany między innymi przez Dark Beauty Magazine oraz Bisous Magazine w USA.

 

Arcadius do jednego ze swoich najnowszych projektów „EARTHLING" zaprosił Aleksandrę Żuraw, uczestniczkę IV edycji "Top Model". Spośród wszystkich modelek wyróżniały ją liczne tatuaże oraz silny charakter. W programie wielokrotnie udowodniła, że potrafi walczyć o ważne dla niej sprawy. Między innymi dlatego autor zdjęć nie wyobrażał sobie lepszej osoby do tej konkretnej sesji.


Zobacz portfolio Aleksandry Żuraw w serwisie MaxModels.pl >>>

 

Współpracę z modelką wspomina bardzo dobrze. „Ola dała się poznać jako trzeźwo myśląca, ambitna, otwarta i pozytywna osoba. Tym bardziej poczułem, że jest to ta właściwa osoba na właściwym miejscu. Jest przemiła, profesjonalna i na swój sposób urocza" - mówi Arcadius.

 

Zamysł projektu „EARTHLING" ma ciekawą genezę. Jak wyjaśnia autor:  „Tym razem przyśniła mi się seria brudnych, psychoaktywnych, mocnych zdjęć, odnoszących się do teorii ciągu Fibonacciego, motywu ziemi oraz stworzeń z nią związanych. Zaprosiłem do tego projektu również projektanta, Sebastiana Szczepańskiego - Siccone, którego wyobraźnię i kunszt bardzo cenię".

 

Zobacz więcej projektów Sebastiana Szczepańskiego - Siccone >>>

 

Jednym z wyzwań, które czekały na fotografa było oświetlenie planu. Jak tłumaczy: „Światła było tu niewiele zgodnie z zamierzeniem, niemniej wypracowanie odpowiedniego jego ustawienia wymagało sporo uwagi. Nie byłoby to możliwe bez Joasi Zawady, która mi asystowała i oświetlała plan."

 

Dla Arcadiusa największą przyjemnością związaną z tworzeniem projektów, takich jak „EARTHLING" jest sama okazja obcowania z fascynującymi ludźmi oraz zebrania ich energii w jednym miejscu i czasie, w konkretnej intencji. Natomiast najbardziej zaskakujące dla niego było to, że ta sesja została tak dobrze odebrana :)

 

Koncept, produkcja, foto: Arcadius Mauritz >>>
Asystent fotografa: Joanna JOE Zawada
Projektant: Sebastian Szczepański - Siccone >>>
Wizaż/włosy: Koleta COLETTE Gabrysiak >>>
Modelka: Aleksandra Żuraw >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewelina Sarad / Redakcja MaxModels.pl

Komentarze (2)
Dodaj komentarz
juliettw 30 lipca 2015Modelka
Ola idealnie pasuje do tej sesji <3
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
konto usunięte 29 lipca 2015
A mnie to już nie znaleźliście :D :P
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: O Was
Zdjęcia MaxModels
Edytuj refusedtobelieve 6.0 2 refusedtobelieve Fotograf
Edytuj bg-fotografia 6.0 0 bg-fotografia Fotograf
Edytuj SebastianSzala 6.0 0 SebastianSzala Fotograf
Edytuj Iza_Ambroziak 6.0 1 Iza_Ambroziak Modelka
Edytuj PiotrDochniak modelka : @maja.kmiecik 6.0 0 PiotrDochniak Fotograf
Edytuj PiotrDochniak modelka : @maja.kmiecik 6.0 0 PiotrDochniak Fotograf
Edytuj przyjdznaportret Ola 6.0 0 przyjdznaportret Fotograf
Edytuj OlgaHalik1 6.0 0 OlgaHalik1 Modelka
Edytuj ludwik_a 6.0 0 ludwik_a Modelka
Edytuj Pablo456 MUA: Magda Gaś - Sokół 6.0 16 Pablo456 Fotograf
Zobacz więcej zdjęć