Brazylijska piękność ma polskie korzenie. Podkreśla to przy każdej okazji

Dodano: 30.07.2022
REKLAMA
Brazylijska piękność ma polskie korzenie. Podkreśla to przy każdej okazji
Zdjęcie: CHRISTOPHE SIMON/AFP

Mało kto wie, że znana brazylijska modelka, która pracowała dla największych marek takich jak Emporio Armani czy Victoria’s Secret, ma polskie korzenie! Alessandra Ambrosio, a właściwie Alessandra Corine Ambrósio, urodziła w Brazylii, w mieście założonym przez polskich osadników.

 

 

Alessandra Ambrosio - życiorys


Rodzice Alessandry byli właścicielami stacji benzynowej. Nie mieli nic wspólnego z modelingiem. Bardzo wspierali jednak córkę, która przygodę w tej branży rozpoczęła już w wieku 10 lat w swojej miejscowości, Erechim. Uczęszczała tam do szkoły dla modeli.

 

W wieku 11 lat Aleksandra poddała się operacji plastycznej uszu - uznano je za zbyt odstraszające, by mogła zrobić karierę w branży. Niestety, wkrótce pojawiły się powikłania, które ciągnęły się przez dwa lata. Dla młodej dziewczyny był to czas ogromnego stresu. Od tamtego czasu modelka przeciwna jest operacjom poprawiającym urodę i głośno o tym mówi.

 

Po zakończonym leczeniu i ukończeniu szkoły piętnastoletnia Alessandra została zauważona w konkursie Elite Model Look o nazwie „The Look of the Year". Nie wygrała, ale i tak przyjęto ją do agencji Elite. Następnie jej zdjęcia pojawiły się w brazylijskiej wersji magazynu „Elle". To był dopiero początek kariery, która zmieniła całe jej życie.

 

Alessandra Ambrosio - kariera


Alessandra Ambrosio karierę na szerszą skalę rozpoczęła z Guess, amerykańskim przedsiębiorstwem odzieżowym. Później współpracowała także z marką kosmetyczną Revlon i firmą Victoria's Secret.

 

Zrobiła także wrażenie na innych gigantach branży modowej. Zwróciła na siebie uwagę marek Cosmopolitan, Marie Claire oraz Christian Dior.

 

Alessandra w 2004 r. wypuściła na rynek własną linię strojów kąpielowych. Ich nazwa „Alessandra Ambrosio by Sais" spotkała się z pozytywnymi opiniami i jeszcze bardziej rozsławiła nazwisko modelki.

 

W 2007 roku znalazła się na szóstym miejscu w rankingu najbardziej pożądanych kobiet świata, przygotowanym przez stronę internetową askmen.com. W 2008 roku zajęła drugie miejsce.

 

Alessandra Ambrosio - „Aniołek" Victoria's Secret


Gdy Alessandra w 2000 r. rozpoczęła współpracę z marką bielizny Victoria's Secret, nie spodziewała się raczej, że będzie to jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy moment w jej karierze. Tymczasem już w latach 2004-2017 była jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych „Aniołków".

Jak powszechnie wiadomo, dawniej „Aniołki" były znakiem rozpoznawczym jednego z najpopularniejszych producentów bielizny na świecie. Do pierwszych „Aniołków" należały gwiazdy branży modelingu, takie jak Helena Christensen, Daniela Peštová i Tyra Banks.

 

Obecnie, po niemal dwóch dekadach, Victoria's Secret zakończyła działalność marki Victoria's Angels, a prezes firmy Martin Waters oznajmił, że istnienie „Aniołków" z kulturowego punktu widzenia nie jest już istotne. Warto przypomnieć, jak wielkim prestiżem było znalezienie się w tym gronie.

 

Słynna marka powstała w 1997 r., po pojawieniu się pierwszej kolekcji Angels. Otrzymanie statusu „Aniołka" oznaczało oficjalne stanie się członkiem rodziny Victoria's Secret, razem z dostępem do największych wybiegów i profesjonalnych sesji zdjęciowych.

 

Portal PageSix uzyskał od anonimowego źródła informację, że kontrakty zawierane przez gwiazdy takie jak Alessandra Ambrosio - „Aniołki" Victoria's Secret - opiewały na wielomilionowe kwoty. Później spadły jednak do zaledwie 100 tys. dolarów.

 

Po zdobyciu międzynarodowej sławy Alessandra Ambrosio pojawiła się gościnnie w serialu „Jak poznałem waszą matkę". Wystąpiła także w filmach takich jak „Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia", „Tata kontra tata" oraz „Co wiecie o swoich dziadkach?".

 

Warto wiedzieć też, że gwiazda W 2007 r. znalazła się na 5. miejscu w rankingu magazynu „Forbes", wśród najlepiej zarabiających modelek.

 

Dziś dalej pokazuje się na ściankach, ma wiele kontraktów z wielkimi markami, a jej profil na Instagramie śledzi ponad 11 mln osób.

 

Alessandra Ambrosio - życie miłosne


Alessandra Ambrosio jest żoną amerykańskiego przedsiębiorcy Jami'ego Mazura. Mają córkę Anję Louise, która urodziła się w 2008 r., i cztery lata młodszego syna, Noaha Phoenixa.

 

Martyn Lawrence Bullard, znany projektant, pomógł im zaprojektować dom marzeń. Willa znajduje się w Santa Monica w Kalifornii. Jej wystrój przypomina modelce rodzinną Brazylię.


Alessandra Ambrosio - polskie korzenie


Czy wiesz, że Alessandra Ambrosio ma polskie korzenie? Nigdy tego nie ukrywała! Modelka z dumą przyznaje, że połowie jest Polką (ze strony matki), a w połowie Włoszką.

 

Jak to jednak możliwe, skoro wychowała się w Brazylii? Alessandra jest brazylijską modelką polsko-włoskiego pochodzenia. To dlatego, że urodziła się w brazylijskim mieście Erechim, które zostało założone przez polskich i włoskich osadników.

 

Jak bogate życie ma Alessandra Ambrosio? Kariera modelki wręcz od początku nabrała zawrotnego tempa! Kto wie, może w niedalekiej przyszłości, przy niewielkim wsparciu matki, również dzieci gwiazdy, tak łudząco podobne do niej, także zaczną robić karierę w branży?

 

Anna Siedlecka/Redakcja Maxmodels.pl

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj VeronikaGayday 6.0 1 VeronikaGayday Modelka
Edytuj Veronqa 6.0 1 Veronqa Modelka
Edytuj dixie 6.0 1 dixie Modelka
Edytuj Leoleo studio :) 6.0 1 Leoleo Fotograf
Edytuj Leoleo studio :) 6.0 2 Leoleo Fotograf
Edytuj Leoleo :) 6.0 0 Leoleo Fotograf
Edytuj photo4fun 6.0 1 photo4fun Fotograf
Edytuj smerfetka95 6.0 1 smerfetka95 Modelka
Edytuj paniJadwiga 5.7 3 paniJadwiga Modelka
Zobacz więcej zdjęć