Była modelka, dziewczyna "polskiego Bonda". Słynny kolarz porzucił ją dla młodszej

Dodano: 19.01.2023
REKLAMA
Była modelka, dziewczyna
Zdjęcie: Tomasz Gawalkiewicz/ Agencja Forum 2

Danuta Kowalska – gwiazda serialowa i filmowa, przez wielu jest uważana za najpiękniejszą aktorkę polskiego kina i jego objawienie. Gdy była nastolatką, dorabiała jako modelka, by pomóc mamie. Mimo że znalazła się na szczycie, postanowiła w pewnym momencie porzucić aktorstwo. Wróciła do niego dopiero po 20 latach. Poznaj Danutę Kowalską, o której wiele się mówiło w latach 70. i 80.

 

 

Danuta Kowalska - życiorys


Jako nastolatka Danuta próbowała swoich sił w modelingu. W wieku piętnastu lat znalazła się na okładce magazynu „ITD.". Dzięki temu sukcesowi dostała się na zdjęcia próbne do serialu „S.O.S.". Karierę robiła również w zespole „Mazowsze". Jednak gdy zespół miał właśnie wyjeżdżać do Grecji, Danuta Kowlaska postanowiła zdawać egzaminy do szkoły teatralnej

 

Kiedy Danuta była dzieckiem, jej rodzice się rozwiedli. Wychowywała ją mama, która nie mogła zrozumieć decyzji córki - zamiast zwiedzać świat, dziewczyna postanowiła zostać w Polsce.

 

Oprócz aktorstwa Danuta miała na siebie także inny plan. Zapisała się do Francuskiego Instytutu Zarządzania, a później do The London Advertising Institute Training Service. To dzięki dyplomom na tych prestiżowych uczelniach świat marketingu oraz reklamy stanął przed nią otworem. Pracowała między innymi w The Coca-Cola Company oraz w amerykańskiej agencji reklamowej, gdzie jej zadaniem była promocja McDonald's. Przez prawie 20 lat była jedną z najbardziej cenionych kobiet marketingu w Europie.

 

 

Danuta Kowalska - kariera

 

Kariera Danuty Kowalskiej od wczesnych lat była związana ze światem artystycznym. Jej rodzice mieli wiele pomysłów na życie, natomiast ona konsekwentnie kroczyła wybraną drogą.

 

Na początek ukończyła szkołę baletową, następnie tańczyła w popularnym zespole pieśni i tańca „Mazowsze", a później została aktorką. W trakcie nauki w szkole teatralnej występowała także w Teatrze Powszechnym. Na swoim koncie miała wówczas role w spektaklach takich jak „Barbarzyńca", „Lot nad kukułczym gniazdem", „Ball", „Kopciuch", „Obcy, bliscy" i innych. Poza tym wzięła udział w nagradzanych przedstawieniach Teatru Telewizji, na przykład w„Księżycowych nagietkach", „Nie igra się z miłością", „Gołębniku" czy „Czarownicach z Salem".

 

Kariera Danuty Kowalskiej to również role na szklanym ekranie, między innymi w serialach „07 zgłoś się, „Na kłopoty... Bednarski", „Pogranicze w ogniu" oraz „Kanclerz". Widzowie mogą kojarzyć ją również z telefilmów i nowel filmowych takich jak „Zmowa" czy „Wielki podryw". Z kolei na wielkim ekranie zagrała w filmach takich jak „Znaków szczególnych brak", „Koty to dranie" czy „Dłużnicy śmierci". Wielką popularność przyniosła jej komedia „Och, Karol", w której wcieliła się w rolę żony głównego bohatera. Film okazał się dużym sukcesem między innymi ze względu na odważne jak na tamte czasy sceny łóżkowe i dużą dozę frywolności.

 

 

Danuta Kowalska - kariera modelki to osobny rozdział w jej historii. Mimo że najbardziej „ciągnęło ją" do grania, to ma na swoim koncie również epizod modelingowy. Jako młoda dziewczyna była fotomodelką, która występowała w pokazach mody młodzieżowej, pojawiała się również na okładkach kolorowych czasopism. Motywacją była dla niej chęć pomocy matce. Kiedy odszedł jej ojciec, młoda Danuta chciała wesprzeć finansowo domowy budżet, a sposobem na to był właśnie modeling.

 

Tragiczna śmierć męża Danuty Kowalskiej

 

Mimo że Danuta Kowalska nie mogła narzekać na brak powodzenia u płci przeciwnej, to życie nie pisało dla niej udanych miłosnych scenariuszy. Sama aktorka przyznała kiedyś, że była zakochana dwukrotnie. Po raz pierwszy w Bogdanie Drągowskim, gdy była studentką Warszawskiej Szkoły Teatralnej. Zakochani szybko postanowili zalegalizować swój związek, a owocem ich miłości był syn, Krzysztof. Sława żony nie spodobała się jednak mężczyźnie. Zaczął znikać z domu: na tydzień, dwa, potem na dłużej. Danuta podjęła trudną decyzję o rozstaniu.

 

 

Druga miłość również przyniosła jej cierpienie. Czesława Langa, który był kolarzem, poznała w trakcie spotkania biznesowego. Najpierw wpadły sobie w oko dzieci pary, następnie Danuta i Czesław zaczęli myśleć o wspólnej przyszłości. Aktorka pomagała ukochanemu rozwijać firmę, odpowiadała za organizację Tour de Pologne i była szefową marketingu w Polskiej Fundacji Olimpijskiej. Sielankę przerwała wiadomość o tym, że Czesław zakochał się w kobiecie młodszej od Danuty o 13 lat. To ona została jego żoną.

 

Jej pierwszy partner, Bogdan Drągowski, zmarł tragicznie w wypadku samochodowym niedługo po rozstaniu Danuty z Czesławem. Wtedy też Danuta postanowiła wrócić po prawie 20 latach do aktorstwa. Zagrała wtedy rolę w filmie „Mniejsze zło", pojawiła się też w „Klanie", „Barwach szczęścia" i „Prawie Agaty".


Danuta Kowalska - czym się zajmuje obecnie? Mimo powrotu do aktorstwa nie grywa już tak wiele, jak kiedyś. Ostatnio można było ją oglądać w filmie „Prawdziwe zbrodnie" z 2016 roku. Prywatnie Danuta Kowalska jest szczęśliwą babcią dwóch wnuczek, czyli Layli i Amelii. To one są jej oczkiem w głowie, podobnie jak syn i synowa.

 

 

Redakcja MaxModels.pl

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj PanJanKowalski Gabriela 6.0 0 PanJanKowalski Fotograf
Edytuj duke 6.0 0 duke Model
Edytuj duke 6.0 1 duke Model
Edytuj karolpsd 6.0 0 karolpsd Fotograf
Edytuj oksenia 6.0 1 oksenia Modelka
Edytuj oksenia 6.0 0 oksenia Modelka
Edytuj whoispreetka 6.0 2 whoispreetka Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Fryzura-> @pani.maja
Stylizacja-> @ameliakazmierczyk_stylist
Fotograf-> @jakub.kazmierczyk 6.0 0 pbisia Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Stylizacja-> @pika_makeup_and_brows
Fotograf-> @fotografia_k.gasior
Współpraca z @diana_atelier_ 5.9 1 pbisia Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Fryzura/Stylizacja -> @estilo_paulina_popek
Fotograf -> @ryszardkocaj 6.0 1 pbisia Modelka
Zobacz więcej zdjęć