Była modelką plus size. Schudła prawie 90 kg. Jak to zrobiła?

Dodano: 13.01.2023
REKLAMA
Była modelką plus size. Schudła prawie 90 kg. Jak to zrobiła?
Zdjęcie: Instagram @jillian.rogue

Jillian Rogue zrobiła karierę jako modelka plus size. Choć tą zawodową ścieżką mogłaby podążać do dziś, kobieta zdecydowała się na ogromną przemianę i straciła prawie 90 kilogramów. Jak to zrobiła? Jak wygląda życie Jillian Rogue po metamorfozie? Oto szczegóły.

 

 

Przeczytaj też: Za uczestniczką "Top Model" wystawiono list gończy. To początek góry lodowej

 

Kariera modelki plus size

Kariera Jillian Rogue rozpoczęła się w momencie, gdy kobieta zaczęła dzielić się w internecie szczegółami z życia modelki plus size. Jej wpisy pomagały wielu osobom oswoić się ze swoimi ciałami, które, według wielu, nie wpisują się w przyjęty kanon piękna.

 

W pewnym momencie dieta Jillian Rogue zmieniła cały jej profil w mediach społecznościowych. Modelka schudła 88 kilogramów. Obserwatorzy od razu podzielili się na dwa obozy: jeden, który wspierał Jillian w przemianie, i drugi, który uważał, że Jillian Rogue wcale tak bardzo nie akceptowała swojego ciała, skoro zdecydowała się na dietę z zamiarem zrzucenia tak wielu kilogramów.

 

Kariera w modelingu Jillian Rogue była na tamtym etapie bardzo rozwinięta, a „afera" towarzysząca sytuacji tylko zwiększała popularność dziewczyny. Mimo to celem diety Jillian Rogue nie było skłócenie ludzi, dlatego modelka szybko zabrała głos.

 

 

Jillian Rogue na YouTubie


W filmiku na platformie YouTube (profil @JillianRogue) wyznała, że obecnie czuje się ze swoim ciałem zdecydowanie pewniej, choć zarówno czasy przed dietą, jak i te po niej wspomina bardzo dobrze. W filmie dodaje, że dawniej waga nie była dla niej problemem. Przeszkadzało jej raczej to, że fast foody i słodycze stały się głównymi składnikami jej diety.

 

Czy oprócz rezygnacji ze śmieciowego jedzenia był jeszcze inny powód, który sprawił, że modelce udało się przejść metamorfozę? Jak Jillian Rogue schudła? Odpowiedziała na to pytanie w jednym ze swoich filmów: „Kiedy w końcu zaczęłam siebie doceniać, odeszła mi ochota na ciągłe przejadanie się wszystkim, co popadnie. Tak zaczęłam chudnąć".

 

Kariera w modelingu Jillian Rogue nie powstrzymała jej przed zmianą życia - nawet wtedy, gdy straciła wiele kilogramów i zrozumiała, że będzie musiała obrać inną ścieżkę zawodową. Pewna swojej decyzji zmniejszyła porcje posiłków, zaczęła unikać niezdrowej żywności i postawiła na aktywność fizyczną. Rowerowe przejażdżki stały się jej nową pasją.

 

Dowiedzenie się, jak Jillian Rogue schudła, stało się dla wielu momentem przełomowym. W jej ślad poszło wiele kobiet i mężczyzn, którzy chcieli odmienić swoje życie.

 

 

Jillian Rogue straciła 50 tysięcy obserwatorów


Gdy modelka uzyskała piękną sylwetkę i zaczęła dzielić się szczegółami aktywnego życia, spotkała się nie tylko z inspirującymi wiadomościami od fanów, ale też z hejtem. Straciła 50 tysięcy obserwujących, ale - jak sama podkreśliła na Instagramie - nie przejmuje się tym, ponieważ zmiany pomogły jej zaakceptować siebie, czerpać z życia i bawić się, na co wcześniej nie miała siły.

 

Jak wygląda życie Jillian Rogue po metamorfozie?


Już od pierwszego wejścia na Instagram Jillian Rogue (o nazwie @jillian.rogue) można być pewnym, że to konto supermodelki, która przeszła spektakularną metamorfozę. Ponieważ dieta Jillian Rogue polegała głównie na naprawieniu relacji z jedzeniem, kobieta umieściła tę informację w opisie swojego profilu.

 

To, jak Jillian Rogue schudła, do dziś jest dla wielu inspiracją. Mimo to dziewczyna nie zapomina o radości z życia... i przyjemności czerpanej z jedzenia. Na jej kanale na YouTubie można znaleźć filmiki m.in. z „cheat day", czyli dnia odstępstwa od diety, gdzie modelka podkreśla, że w diecie zawsze jest miejsce na przyjemności.

 

Dziś dla Jillian Rogue kariera w modelingu raczej się skończyła. Dziewczyna stała się symbolem zmiany, lecz utraciła status modelki plus size.

 

To, jak wygląda życie Jillian Rogue po metamorfozie, jest dla niej największą nagrodą. Była modelka przyznaje w wywiadach, że zawsze była większa. Dzieci często się z niej śmiały, a gdy straciła dom, fast foody były najłatwiejszym i najtańszym sposobem na najedzenie się. To, że Jillian uznaje ten etap swojego życia za ważny, lecz wymagający zmiany, do dziś budzi wiele kontrowersji.

 

Modelki plus size, które wybrały zdrowie zamiast kariery


Przykład Jillian Rogue nie jest jedynym, który wskazuje, że spadek wagi często jest powiązany ze zmianą trybu życia na zdrowszy. Taką samą decyzję podjęły inne supermodelki.

 

Rosie Mercado po utracie wagi spotkała się z taką samą sytuacją jak Jillian. Została pomówiona o oszukanie fanek, ponieważ wcześniej twierdziła, że akceptuje swoje ciało. Dostawała też listy z pogróżkami. Rosie nie przejmowała się opiniami, wiedząc, że waga przeszkadza jej w wykonywaniu zwykłych czynności i wpływa na jej zdrowie.

 

Modelki plus size zmieniają swoje życie również w Polsce. Agnieszka Czerwińska ważyła 125 kilogramów, a podczas diety straciła prawie połowę masy swojego ciała. Agnieszka skorzystała z pomocy dietetyka.

 

Moment ten warto poświęcić na stwierdzenie, że tak duże zmiany powinny zawsze odbywać się przy wsparciu specjalisty, osoby, która jest w stanie przeprowadzić odchudzającą się osobę przez cały proces. Tracenie tak wielu kilogramów na własną rękę nie zawsze jest związane z lepszym odżywianiem i przyjmowaniem pełnowartościowych posiłków. Warto o tym pamiętać.

 

 

Redakcja Maxmodels.pl

 

Przeczytaj też:


Kiedyś modelka, dziś żona znanego męża. Jak wyglądała, gdy poznała Piotra Rubika?

 

Dobry chirurg czy pakt z diabłem? Mają ciało, którego zazdroszczą im 20-latki

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj PanJanKowalski Gabriela 6.0 0 PanJanKowalski Fotograf
Edytuj duke 6.0 0 duke Model
Edytuj duke 6.0 1 duke Model
Edytuj karolpsd 6.0 0 karolpsd Fotograf
Edytuj oksenia 6.0 1 oksenia Modelka
Edytuj oksenia 6.0 0 oksenia Modelka
Edytuj whoispreetka 6.0 2 whoispreetka Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Fryzura-> @pani.maja
Stylizacja-> @ameliakazmierczyk_stylist
Fotograf-> @jakub.kazmierczyk 6.0 0 pbisia Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Stylizacja-> @pika_makeup_and_brows
Fotograf-> @fotografia_k.gasior
Współpraca z @diana_atelier_ 5.9 1 pbisia Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Fryzura/Stylizacja -> @estilo_paulina_popek
Fotograf -> @ryszardkocaj 6.0 1 pbisia Modelka
Zobacz więcej zdjęć