Depilacja laserowa – kiedy wypadają i odrastają włosy

REKLAMA
REKLAMA
Depilacja laserowa – kiedy wypadają i odrastają włosy

Depilacja laserowa to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Zanim jednak poddamy się serii zabiegów dowiedzmy się, kiedy możemy zauważyć pierwsze efekty i na jak długo one wystarczą.

 

 

Osoby, które zdecydowały się na depilację laserową często oczekują natychmiastowych efektów gładkiej skóry od razu po zakończonym zabiegu. Niestety, ale laserowe usuwanie owłosienia jest długotrwałym procesem, a na upragnione rezultaty trzeba odpowiednio poczekać. W trakcie sesji laserowych struktury włosków są mocno osłabione, jednak mogą przez pewien czas jeszcze znajdować się na wydepilowanym ciele. Po jakim więc czasie zlikwidowane włosy wypadną i kiedy będzie można się cieszyć jedwabiście piękną skórą?


Depilacja laserowa - kiedy wypadają włosy?


Wiele osób zastanawia się, kiedy zauważą pierwsze efekty po zabiegu. „Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbycie się zbędnego owłosienia, jednak tylko wtedy, kiedy zabiegi będą kilkukrotnie powtórzone w odpowiednich odstępach czasowych. Zaraz po przeprowadzonej sesji laserowej można mieć wrażenie, że usunięte włoski nadal są widoczne na skórze. Nie świadczy to jednak w żaden sposób o niskiej skuteczności tej metody redukcji owłosienia, ale jedynie o naturalnie odbywającym się procesie wypadania włosów" - mówi Pani Anna Mastalerz z gabinetu Depilacja.pl.


W zależności od indywidualnych predyspozycji, a także uwarunkowań genetycznych cały ten etap trwa od tygodnia do czternastu dni. W tym czasie włoski znajdujące się na wydepilowanym obszarze ciała zaczynają powoli wysuwać się z mieszków włosowych. Wypadanie włosów po depilacji będzie odbywać się samotnie, również podczas codziennej pielęgnacji skóry lub kąpieli. Kiedy wszystkie włoski całkowicie opuszczą naskórek, efekt gładkiej skóry stanie się porównywalny do tego, który można uzyskać po depilacji woskiem albo depilatorem. Oczywiście, sam rezultat będzie jednak o wiele bardziej długotrwały.

 

Depilacja laserowa a odrastające włosy


Do sześciu tygodni po wykonanym zabiegu laserowego usuwania owłosienia, włoski na wydepilowanym obszarze skóry mogą znowu zacząć się pojawiać. Związane jest to z samym procesem cyklu wzrostu włosa. Podczas jednorazowej sesji laserowej, urządzenie jest w stanie trwale zniszczyć maksymalnie 30% całego owłosienia. Uśpione włoski znajdujące się w tym samym czasie w wewnętrznej warstwie skóry nie zostaną więc zlikwidowane, a co za tym idzie po upłynięciu określonego czasu znowu będą widoczne na skórze.


Odrastające owłosienie będzie jednak zdecydowanie słabsze oraz delikatniejsze, co z kolei przyczyni się do osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów po każdym następnym zabiegu. Po wykonaniu całej serii sesji laserowych będzie już można cieszyć się idealnie gładką skórą nawet na stałe.

 

Depilacja laserowa okaże się najskuteczniejsza tylko po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów. Warto więc wybrać gabinet kosmetyczny, który oferuje korzystne zestawy oszczędnościowe. Profesjonalne gabinety specjalizują się wyłącznie w zabiegach depilacji laserowej. To właśnie tam trwale usuniesz owłosienie ze wszystkich wybranych przez Ciebie części ciała. Decydując się na przeprowadzenie całej serii zabiegów laserowych, możesz skorzystać z pakietów, dzięki którym zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych w ciągu roku w porównaniu do zakupu pojedynczych zabiegów. Depilacja laserowa nie należy do najtańszych zabiegów ale warto poddać się mu i cieszyć się gładką skórą i komfortem na długi czas.

 

Redakcja Maxmodels.pl/Materiały prasowe

Źródło zdjęcia: Materiały promocyjne

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj ab7 Photo: Ben C.K. 6.0 4 ab7 Retuszer
Edytuj RFphotography Karolina 6.0 4 RFphotography Fotograf
Edytuj KaroGrenda mua @sara_mua__
styl. @bazmachh @badvibesstorepl

#contentcreators 6.0 1 KaroGrenda Modelka
Edytuj karejan fertility and justice 6.0 2 karejan Modelka
Edytuj weraszabla 6.0 0 weraszabla Modelka
Edytuj Karkusz-Fine-Art 6.0 1 Karkusz-Fine-Art Fotograf
Edytuj dreadhead 6.0 7 dreadhead Modelka
Edytuj gruszczynski Promees x E-Garderobe 6.0 4 gruszczynski Fotograf
Edytuj lazyiz 6.0 0 lazyiz Modelka
Zobacz więcej zdjęć