„Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku” Sary Gay Forden – odkryj wszystkie tajemnice rodziny Guccich

REKLAMA
 „Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku” Sary Gay Forden – odkryj wszystkie tajemnice rodziny Guccich

Mieli pieniądze, sławę i władzę... "Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku" to kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie spektakularnego upadku. Filmowe wydanie pozycji autorstwa Sara Gay Forden od wydawnictwa Marginesy jest już dostępne w sprzedaży. Od 26 listopada w kinach film Ridleya Scotta, którego scenariusz powstał w oparciu o tę książkę.


"Wolę płakać w rolls-roysie niż być szczęśliwa na rowerze".

- Patrizia Gucci

 

W latach siedemdziesiątych Gucci stał się symbolem statusu na dwóch kontynentach. Otwarto dziesięć sklepów w najważniejszych stolicach świata. Pierwsza franczyza w Brukseli działała pod czujnym okiem Roberta. W związku z popularnością klasycznej elegancji Gucciego prezydent John F. Kennedy nazwał Alda „pierwszym ambasadorem Włoch w Stanach Zjednoczonych".

 

Uznana przez „The Economist" za jedną z najlepszych książek roku, "Dom Gucci" opowiada historię potęgi dynastii Guccich i jej upadek, a następnie stopniowe odbudowywanie. Podczas gdy firma osiągała bezprecedensowy sukces, stając się jednym z pierwszych europejskich symboli luksusu, rodzina pogrążała się w tragedii. W 1993 roku ta modowa marka została stopniowo doprowadzona na skraj bankructwa, do czego przyczyniły się m.in. złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do pracy. W 1998 roku jego byłą żonę, Patrizię Reggiani Martinelli, skazano na 29 lat więzienia za zorganizowanie morderstwa.

 

Czy Patrizia zamordowała byłego męża, ponieważ jego wydatki wymknęły się spod kontroli? Czy zrobiła to, ponieważ jej czarujący eks zamierzał poślubić swoją kochankę, Paolę Franchi? A może w ogóle tego nie zrobiła? Czy rację miał ojciec Maurizia, który ostrzegał syna przed małżeństwem z tą kobietą: „Nigdy nie zapominaj, że nazywasz się Gucci. Różnisz się od innych. Wiele kobiet chciałoby cię schwytać w swoje szpony; ciebie i twoje pieniądze. Bądź ostrożny. Są takie, które robią karierę, łapiąc mężczyzn takich jak ty".

 

Saga rodu Guccich to historia blichtru, przepychu, intryg, powstania imperium z wpływami w Europie i za Oceanem, które to zostało doprowadzone niemalże do upadku i późniejszego odrodzenia.Sara Gay Forden pozwala nam zajrzeć za kulisy, pokazuje ukryte namiętności, potęgę oraz słabe punkty rodzinnego imperium modowego. Ta książka urzeka wartką opowieścią o modzie, wielkich pieniądzach i rozdzierającej serce tragedii. Już wkrótce na Maxmodels.pl znajdziecie konkurs, w którym będziecie mogli wygrać filmowe wydanie tej wyjatkowej ksiażki!

 

Od 26 listopada w kinach film Ridleya Scotta, którego scenariusz powstał w oparciu o tę książkę. W rolach głównych wystąpili: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Jeremy Irons, Salma Hayek, Al Pacino.

 


Sara Gay Forden


Przez ponad 15 lat w Mediolanie zajmowała się włoskim przemysłem modowym, opisując rozwój wielu marek, w tym Gucci, Armani, Versace, Prada i Ferragamo. Obecnie pracuje w Waszyngtonie w Bloomberg News, kierując zespołem zajmującym się lobbingiem i wyzwaniami, przed którymi stoją duże firmy technologiczne, takie jak Amazon, Facebook i Google.

 

 

Opinie o książce:

 

"Moda nigdy dotąd nie była tak dramatyczna - ani groźna. Saga o trzech pokoleniach Guccich rozpoczyna się od opisu morderstwa przypominającego egzekucję, a później zagłębia się w świat jednej z najpopularniejszych marek naszych czasów. Znawczyni mody Sara Forden opowiada o tym, jak kilku zachłannych, skłóconych członków rodu Guccich utraciło kontrolę nad imperium". - Teri Agins, redaktorka działu mody w „The Wall Street Journal"

 

 

"Wnikliwa kronika narodzin i upadku firmy. Autorka pokazuje, że nawet wielkie, dobrze prosperujące rodzinne biznesy nie mogą przetrwać bez profesjonalnego zarządzania i zewnętrznego kapitału - oraz że osobowości potomków ich założycieli mogą sprawić, iż sprzedaż udziałów będzie nie tylko jedynym rozsądnym wyjściem, ale wręcz nieuniknionym." - „The Wall Street Journal"

 

 

Redakcja Maxmodels.pl/ Materiały prasowe

 

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj angelika_n 6.0 0 angelika_n Fotograf
Edytuj owczarska__raw Foto: Joanna Kaźmierczak Fotografia
Suknia: Dresses and dreams 6.0 0 owczarska__raw Modelka
Edytuj olastrzelczyk 6.0 1 olastrzelczyk Modelka
Edytuj cezaryhaczkur 6.0 2 cezaryhaczkur Fotograf
Edytuj Aron_Foto www.instagram.com/aron_foto_
www.patreon.com/aron_foto_ 6.0 0 Aron_Foto Fotograf
Edytuj hubi12349 6.0 2 hubi12349 Fotograf
Edytuj julia_knach 5.9 0 julia_knach Modelka
Edytuj nati3583 #makeup 6.0 2 nati3583 Modelka
Edytuj Mooniique Photographer: @wisniewskiphoto 6.0 0 Mooniique Modelka
Zobacz więcej zdjęć