Fotograf ślubny – kiedy go szukać?

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Fotograf ślubny – kiedy go szukać?

Suknia, fryzjer, sala, zespół, ale też i fotograf ślubny, którego przecież nie może zabraknąć na tak doniosłej i pięknej ceremonii. Czasami wydaje się, że lista przygotowań przed ślubem nie ma końca. W artykule podpowiadamy, jak wybrać dobrego fotografa ślubnego.

 

 

Wesele - od czego zacząć organizację?


Do organizacji ślubu potrzebna jest dobra logistyka i refleks przy rezerwacji podwykonawców. Jeżeli państwu młodym zależy na tym, aby mieć na ślubie sprawdzonego fotografa ślubnego, wizażystkę, salę, to trzeba zadbać o to odpowiednio wcześniej. W jaki sposób zorganizować ślub i wesele? Kiedy oraz co zamawiać, żeby ze wszystkim zdążyć i o niczym nie zapomnieć?


Na rok przed ceremonią dobrze jest ustalić termin ślubu, w tym terminie należy również zdecydować, czy będzie to ślub konkordatowy czy oddzielnie ślub kościelny i cywilny. Wówczas trzeba też wybrać parafię i urząd. W urzędach najczęściej czeka się na ślub około miesiąca. Na 12 miesięcy przed ślubem warto również zacząć się rozglądać za wymarzonym fotografem ślubnym. Natomiast na 10 do 6 miesięcy przed ślubem trzeba: umówić się na spotkanie z konsultantem ślubnym, wybrać i potwierdzić świadków, przygotować wstępną listę gości, określić budżet ślubny, poszukać sali weselnej, zamówić zespół weselny i suknię ślubną. Należy również pomyśleć o garniturze dla pana młodego.

 

fot: Adobe Stock

 

Kiedy rozglądać się za fotografem ślubnym?

 

- Poszukiwania fotografa ślubnego trzeba zacząć najpóźniej rok przed planowanym ślubem, bo do tych bardziej znanych, w późniejszym czasie może nie być miejsc - wyjaśnia Wedding Planner Katarzyna Zupka. Fotografowie ślubni z reguły są zamawiani na dwanaście miesięcy przed datą ślubu. Jeśli nie uda się znaleźć idealnego fotografa z rocznym wyprzedzeniem, nie ma co panikować, bo konkurencja jest naprawdę ogromna i na pewno każda para znajdzie kogoś odpowiedniego. Dobrze jednak wcześniej zarezerwować termin. - Jeżeli zaplanujemy ślub na takie miesiące, jak lipiec, sierpień czy wrzesień, to znalezienie fotografa na ostatnią chwilę może być naprawdę trudne. Czasami trzeba zarezerwować fotografa ślubnego nawet z dwuletnim wyprzedzeniem - dodaje ekspertka.

 

fot. Adobe Stock


Dobry fotograf ślubny, czyli jaki?


Najważniejsze przy wyborze fotografa ślubnego jest to, aby para młoda oraz goście weselni czuli się dobrze w jego towarzystwie oraz, żeby zdjęcia były wykonywane w pełni profesjonalnie. Należy pamiętać także o tym, że fotografie ze ślubu będą potem oglądane przez wiele osób, nie tylko przez parę młodą. Dobry fotograf jest zawsze tam, gdzie powinien być, ale jednocześnie nie wchodzi nikomu w drogę i nie przeszkadza w dobrej zabawie.


Czy warto jest oszczędzać na fotografie ślubnym? Może ktoś z rodziny mógłby zrobić zdjęcia półprofesjonalnym sprzętem? To raczej nie jest najlepszy pomysł. Nawet jeżeli któryś z gości potrafi robić dobre zdjęcia, to na pewno w tym dniu przychodzi na wesele po to, żeby się na nim bawić, tańczyć i porozmawiać z innymi. Zawodowy fotograf ślubny ma odpowiednie doświadczenie i sprzęt, który poradzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Nie polecamy również wyboru pleneru, jako miejsca robienia zdjęć podczas wesela - pogoda nie zawsze jest łaskawa. W tym wypadku warto umówić się na dodatkową sesję, już po ślubie, kiedy pogoda na pewno będzie dopisywać, a emocje związane ze ślubem już opadną.

 

fot. Adobe Stock


Fotograf ślubny - gdzie znaleźć?


Fotografia ślubna od lat bardzo mocno się specjalizuje. Na rynku jest coraz więcej firm oraz indywidualnych osób, które oferują usługi fotograficzne. Poszukiwania fotografa ślubnego najlepiej rozpocząć od przejrzenia stron internetowych. Jeżeli fotograf ma swoje portfolio w sieci, to będziemy mogli zobaczyć jego dotychczasowe realizacje i ocenić, czy stylistyka zdjęć nam odpowiada. Można także zapytać znajomych - siła sprawdzonych rekomendacji jest niezaprzeczalna.

 

W internecie nie brakuje także portali, które gromadzą informacje na ten temat. Warto wcześniej umówić spotkanie z fotografem, aby ustalić z nim osobiście wszystkie niezbędne szczegóły. Dopiero po takim spotkaniu można zdecydować, czy warto podpisać umowę - mówi Katarzyna Zupka z wedding.pl.

 

 

Redakcja Maxmodels.pl/Materiały prasowe

Zdjęcie główne: Adobe Stock

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj lyudmyla 
jewellery : rododendron7 Art-Soutache
dress: Ewa Jobko - Costume Designer
hair: Dorota Borys
mua: Agnieszka Freus Make - up Artist
photo: Gosia Kuriata
magic place: Agroturystyka - Stajnia Arcturus / Blanka Horbatows 6.0 18 lyudmyla Modelka
Edytuj LightPoint 6.0 3 LightPoint Fotograf
Edytuj Shog80 Natalia 6.0 11 Shog80 Fotograf
Edytuj xgatitax 6.0 26 xgatitax Modelka
Edytuj patricia_fed 6.0 4 patricia_fed Modelka
Edytuj Shog80 Marcela :) 6.0 20 Shog80 Fotograf
Edytuj RobEm MariAngel 6.0 2 RobEm Fotograf
Edytuj toosh 6.0 6 toosh Modelka
Edytuj Julia24gr03 6.0 3 Julia24gr03 Modelka
Zobacz więcej zdjęć