Historia Mademoiselle Oiseau

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Historia Mademoiselle Oiseau

Na półkach MaxModels pojawiła się "Historia Mademoiselle Oiseau", idealna lektura na wiosenne wieczory! To pięknie ilustrowana opowieść o przyjaźni, marzeniach, dorastaniu i bajkowej paryskiej modzie.

 

Aleja Minionych Czasów. Serce Paryża. To tutaj, na ostatnim piętrze starej kamienicy mieszka elegancka i bardzo osobliwa Mademoiselle Oiseau. Ile ma lat? Nie pytajcie, tego nie wie nikt. Prawdę mówiąc, sąsiedzi z rzadka tylko widują ją na balkonie, gdzie wystrojona w perłowy naszyjnik pokazuje się w towarzystwie swoich kotów i ptaszków. Piętro niżej mieszka dziewięcioletnia Isabella, dziewczynka tak zwyczajna, że aż niewidzialna. Tak, nikt jej nie dostrzega, nikt z nią nie rozmawia, nie chce się z nią bawić. Pewnego dnia po powrocie ze szkoły Isabella naciska zły guzik windy i przez pomyłkę wjeżdża do mieszkania panny Oiseau... Tak zaczyna się historia niezwykłej, pełnej magii i przygód przyjaźni.

 

 

Andrea de La Barre de Nanteuil (ur. 1976) - mieszka w Paryżu, zawodowo zajmuje się modą jako specjalista PR. Ukończyła Uniwersytet w Lund, studiowała też w ESCP Europe w Paryżu. Jest autorką czterech książek dla dzieci: Historia Mademoiselle Oiseau, Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości, Mademoiselle Oiseau and Argentine (kwiecień 2017) oraz POMPOMDOOZLES.

 

Lovisa Burfitt (ur. 1973) - jedna z najzdolniejszych współczesnych skandynawskich ilustratorek. Absolwentka Szkoły Mody Beckmana oraz Królewskiego Instytutu Sztuki w Sztokholmie. Po studiach zamieszkała w Paryżu, gdzie rozwinęła karierę jako projektantka mody i ilustratorka. Obecnie mieszka w Aix-en-Provence.

 


Fragmenty recenzji

 

„Panna Oiseau to połączenie Pippi Pończoszanki, panny Havisham i Amelii z Montmartre'u - ubranych w doskonałe i ponadczasowe kreacje świata mody."Belinda Graham, „Kulturen"


„Ta opowieść dzieje się w Paryżu, jest przebogato ilustrowana, a inspiracji autorkom dostarczyło życie i moda w stolicy Francji."Ingalill Mosander, „Aftonbladet"


„Dzieci, nastolatkowie, a także dorośli, którzy uwielbiają luksus, fantazję, czasy minione, kobiece akcesoria, ptaki, koty, perły, Paryż oraz piękne książki, pokochają tę opowieść o przyjaźni między dziewięcioletnią dziewczynką a bardzo wyjątkową damą. [...] Jest to ponadczasowa opowieść pełna radości życia, joie de vivre i magii. Mon Dieu, mam wrażenie, że to narodziny współczesnej klasyki - tak mądrze pomyślana, zilustrowana i napisana jest ta książka!" Karina Sundqvist, „Piteå-Tidningen"

 

„Ponadczasowa, podobna do marzenia sennego książka - czytać ją to jakby rozpostrzeć nad głową jej okładkę i zniknąć w innym świecie."Andreas Palmaer, „Dagens Nyheter"

 

 

„Lovisa Burfitt odmalowuje paryską scenerię z cudowną precyzją - och, te niezliczone kominki na dachach i fasady kamienic ze wspaniałą ornamentyką żelaznych balustrad na balkonach. [...] Jest to książka zarazem dla wszystkich, którzy kochają Paryż, niezależnie od wieku, jak i dla dziewięcioletnich dzieci, które czują się osamotnione." Lena Kåreland, „Svenska Dagbladet"

 

„Fashion design i baśniowa kraina w jednym. To niezwykłe, w jak daleką podróż może zabrać nas książka zaledwie za pomocą kilku słów i kilku obrazów." Viktoria Thornberg, Litteraturmagazinet.se

 

„Pełna uroczych ilustracji saga o przyjaźni, która połączyła małą dziewczynkę z kobietą żyjącą poza czasem ze swoimi kocimi i ptasimi przyjaciółmi w luksusowym i fantazyjnym apartamencie w Paryżu, w którym czas jakby się zatrzymał. To książka o życiu, miłości i marzeniach." „Västerås Tidning"

 

„Pomysłowe rysunki Lovisy Burfitt podkreślają francuskość przedmiotów i osób, ba, czynią je nawet jeszcze bardziej francuskimi niż są. Rozkwitające rośliny, balkony i biżuteria - to prawdziwa rozkosz dla tych, którzy lubią czasem poszperać w zakurzonych babcinych szufladach." Stina Nylén, „Göteborgsposten"

 


Andrea de la Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt • Historia Mademoiselle Oiseau •przeł. Maria Jaszczurowska • Wydawnictwo Literackie • 10 maja 2017

 

Redakcja MaxModels.pl / materiały prasowe / il. Lovisa Burfitt, fot. Olivier Jacquet

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj kjaczewskamaluje 6.0 0 kjaczewskamaluje Wizażysta
Edytuj krisse Luna 6.0 2 krisse Fotograf
Edytuj Roguee 6.0 2 Roguee Modelka
Edytuj ArturGalota 6.0 4 ArturGalota Fotograf
Edytuj Xawery model: Kasia 'facefreak' 6.0 4 Xawery Fotograf
Edytuj Wilkomira 6.0 6 Wilkomira Modelka
Edytuj fotoloko 6.0 10 fotoloko Fotograf
Edytuj Zxc0v 6.0 1 Zxc0v Modelka
Edytuj whatkatedid 
make-up: Magdalena Szumera 6.0 5 whatkatedid Modelka
Zobacz więcej zdjęć