Jak ubierać się ekologicznie, tanio, oryginalnie i modnie? Premiera książki "Moda vintage" A. Zawadzkiej

Dodano: 29.09.2021
REKLAMA
Jak ubierać się ekologicznie, tanio, oryginalnie i modnie? Premiera książki

Jak ubierać się ekologicznie, tanio, oryginalnie i modnie? Jak pokochać ubrania z drugiej ręki? Gdzie można znaleźć legendarne kaszmirowe swetry za 10 złotych, jedwabne bluzki na wagę, ubrania z metką największych domów mody, które są nie do znalezienia czy ubrania sprzed dekad, które znowu są rozchwytywane? Czym jest vintage, najgłośniejsze hasło ostatniego roku, które zmienia branżę mody na dobre? Nowa pozycja od Wydawnictwa Słownego: „Moda vintage” Aleksandry Zawadzkiej w księgarniach już od 29 września.

 

 

Vintage. Tajemnicze słowo, które dziś jest na językach wszystkich i obok którego nie można już przechodzić obojętnie. W momencie, kiedy ciemna strona branży modowej nie jest już sekretem i o potrzebie zmiany w podejściu do ubrań mówi się otwarcie, to właśnie vintage wydaje się najlepszym rozwiązaniem. To znaczy: dawanie ubraniom drugiego, a nawet i trzeciego życia. Bo czy może być bardziej odpowiedzialne podejście do mody niż maksymalne wykorzystywanie tego, co już powstało?

 

Dzięki tej książce dowiecie się między innymi, jak kupować ubrania i dodatki w lumpeksach, sklepach vintage oraz aplikacjach i dbać o nie, by służyły jeszcze dłużej. Nauczycie się odróżniać podróbki od oryginałów, datować rzeczy, czytać metki i poznawać tkaniny po dotyku. Przeczytacie, jak działają second handy i skąd wzięła się moda na vintage, a także zobaczycie, jak kształtowały się trendy w poszczególnych dekadach. Poznacie też dziewczyny, które pokochały już drugi obieg i zgodziły się otworzyć przed Wami swoje szafy pełne skarbów.

 

„Moda vintage" to praktyczny przewodnik po modzie z drugiej ręki, którego nie może zabraknąć podczas Waszej kolejnej wizyty w lumpeksie. A także jeśli dopiero chcecie zacząć przygodę z vintage.

 

W 2021 roku nie możemy już ignorować mody z drugiej ręki - odłamu branży, który jest mniejszym złem wobec produkcji nowych ubrań, rozwiązaniem bardziej ekologicznym, sposobem na ekonomiczne zaopatrzenie się w „nowe" rzeczy, fascynującą podróżą przez historię mody i nauką dbałości o ubrania tak, by służyły nam kolejne lata, a może i dekady. Nie wiem jeszcze, czy drugi obieg ocali świat, ale jestem pewna, że pozwoli nam choć trochę uzdrowić środowisko i zmniejszyć nasz destrukcyjny wpływ na planetę.
(fragment książki)


Aleksandra Zawadzka (@ola.zavi) - dziennikarka, redaktorka mody, copywriterka. Wielbicielka vintage z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w wyławianiu perełek z second handów. Zakochana w latach 70. i ze szczególnym sentymentem spoglądająca na 90., w których się wychowała. Kolekcjonuje stare aparaty, niemiecką ceramikę i projekty skandynawskich marek. Wierzy w drugi obieg, dlatego ponad dziewięćdziesiąt procent jej szafy to ubrania z lumpeksów, vintage shopów, pchlich targów i wymianek. Obecnie pracuje jako redaktorka mody ELLE.pl, prowadzi podcast „Dział Vintage" i produkuje cykl wideo „ELLE Music Game". Wcześniej związana była z takimi redakcjami, jak m.in. HIRO, naTemat.pl, wysokieobcasy.pl, Rytmy.pl, Lounge Magazyn, Fashion PR Talks, BalconyTV Warsaw. Absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz fashion writingu na Art & Fashion Forum.

 

Wydawnictwo Słowne (dawniej Burda Książki)

Jest częścią koncernu medialnego Burda Media Polska i równocześnie jednym z liderów na polskim rynku wydawniczym. Od 20 lat ich książki - wcześniej pod marką Burda Książki - trafiają do rąk kolejnych pokoleń czytelników. Oferują 1200 zróżnicowanych tytułów. W portfolio wydawnictwa znajdują się obecnie: literatura obyczajowa i romansowa (w ramach imprintu Słowne z uczuciem), kryminały i thrillery (w ramach imprintu Słowne mroczne), książki dla dzieci i młodzieży (w ramach imprintu Słowne młode), literatura podróżnicza (pod marką National Geographic), a także biografie znanych postaci ze świata mediów, sztuki, sportu i poradniki. Ich autorzy byli wielokrotnie nagradzani. Nela Mała Reporterka cztery lata z rzędu zdobyła Bestseller Empiku, zostając najmłodszą laureatką tej nagrody (w latach 2016-2019).

 

Już wkrótce na Maxmodels.pl znajdziecie konkurs, w którym będziecie mogli wygrać tę książkę!

 

Redakcja Maxmodels.pl/Materiały prasowe

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj RFphotography Mod. Kasia 6.0 0 RFphotography Fotograf
Edytuj Loki93ssss 6.0 0 Loki93ssss Modelka
Edytuj AIpha 6.0 0 AIpha Fotograf
Edytuj Loki93ssss 5.9 2 Loki93ssss Modelka
Edytuj Gazzowana https://gazzowana.carrd.co/ 6.0 0 Gazzowana Modelka
Edytuj Julia111 6.0 1 Julia111 Modelka
Edytuj Gazzowana https://gazzowana.carrd.co/ 5.7 0 Gazzowana Modelka
Edytuj Kornelia_k 5.9 2 Kornelia_k Modelka
Edytuj LittleAnimal 6.0 2 LittleAnimal Modelka
Edytuj Julia111 6.0 0 Julia111 Modelka
Zobacz więcej zdjęć