Jak wygląda dieta dla modelek?

Dodano: 04.08.2022
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Jak wygląda dieta dla modelek?

Zdrowy tryb życia, codzienna aktywność i odpowiednia dieta – dla każdej modelki to codzienność. W końcu w tej pracy kluczowe znaczenie ma zadbana sylwetka. To właśnie ona może przynieść kolejne zlecenie, zachęcić agencje do podpisania kontraktów i jeszcze lepszej zaprezentować nowe produkty. Dlatego sprawdź, jak wygląda dieta dla modelek!

 

 

Co jedzą modelki?

 

Już dawno minęły czasy, gdy modelki były posądzane o anoreksję i bulimię. Teraz dużo ważniejszy jest zdrowy tryb życia, bo to on sprawia, że sylwetka tak dobrze prezentuje się w obiektywie. Poza tym tylko prawidłowo zbilansowane posiłki pozwolą zachować energię do ciężkiej pracy - często sesje zdjęciowe trwają nawet kilkanaście godzin. Dlatego popularna jest dieta pudełkowa, bo pozwala na jedzenie odpowiednich produktów nawet podczas pracy. Oczywiście chodzi też o możliwość wybrania wersji z dopasowaną kalorycznością.


Wiele modelek nie wyobraża sobie codziennej diety bez porcji surowych warzyw. Dbają też o stałe godziny posiłków, bo to właśnie regularność podkręca metabolizm.

 

Jakie produkty spożywają modelki?

 

Większość modelek stawia na nisko przetworzoną dietę pełną surowych warzyw. Możesz je przyjmować w różnej formie np. smoothie, sałatek czy koktajli. Jednak w pełni zbilansowana dieta nie ogranicza się jedynie do tych składników. Zadbaj także o odpowiednią ilość białka - szczególnie jeśli ćwiczysz na siłowni. W końcu jest niezbędne do prawidłowego rozrostu tkanki mięśniowej. Do dyspozycji masz wiele produktów bogatych w białko - mięso, ryby, jogurty, jajka czy tofu. Oprócz tego nie może zabraknąć węglowodanów - nie bój się tego składnika, ponieważ zapewnia organizmowi energię, poprawia pracę mózgu i pomaga budować tkankę mięśniową.

 

Zasada 80/20 w diecie dla modelek

 

Coraz więcej modelek np. Miranda Kerr otwarcie mówi o tym, że ich dieta nie opiera się jedynie na warzywach, owocach, nabiale, białku i węglowodanach. W końcu ograniczenia w diecie mogą mieć bardzo negatywny wpływ na samopoczucie. Dlatego w dietetyce niezwykle popularna jest zasada 80/20, gdzie większą część dziennego pożywienia stanowią zdrowe produkty - koniecznie te, które nie są przetworzone. Natomiast 20% to miejsce na mniej zdrowe jedzenie. Dzięki temu bez wyrzutów sumienia możesz sięgnąć po frytki, batoniki, garść chipsów czy czekoladę. W ten sposób zachowujesz zdrowy balans, a do tego nie musisz obawiać się tego, że przetworzona żywność wpłynie negatywnie na Twoją sylwetkę.

 

Jakie produkty warto ograniczyć w pracy modelki?

 

Zgodnie z zasadą 80/20 nie musisz rezygnować z poszczególnych produktów. Zamiast tego po prostu ogranicz ich spożycie, a w ten sposób nie tylko będziesz cieszyć się nienagannym wyglądem, ale też zadbasz o swoje zdrowie. Do tych produktów należą m.in.:
● słodkie napoje - szczególnie te słodzone cukrem czy syropem glukozowo-fruktozowym są kaloryczne i mają działanie wzdymające;
● cukry proste - to jedna z najważniejszych przyczyn otyłości, w końcu są powszechnie dodawane do różnych potraw, poza tym zwiększają ryzyko powstawania stanów zapalnych i stresu oksydacyjnego;
● alkohol - regularne przyjmowanie dużej ilości alkoholu powoduje spadek syntezy białka o nawet 20%, co skutecznie ogranicza rozrost tkanki mięśniowej, a tym samym spowalnia efekty wypracowane na siłowni;
● sól - nadmiar soli zatrzymuje wodę w organizmie, przez co możesz wyglądać na opuchniętą, a do tego podnosi ciśnienie krwi, co znowu przyczynia się do rozwoju wielu niebezpiecznych chorób sercowo-naczyniowych.


Czy to oznacza, że przyjmowanie nawet małych dawek tych substancji wpływa niekorzystnie na Twój organizm i sylwetkę? Oczywiście, że nie, po prostu kluczowe znaczenie ma ich ograniczenie. Jeśli zastanawiasz się, jakich ilości nie należy przekraczać, to koniecznie skorzystaj z zaleceń WHO.

 

Dieta i aktywność fizyczna u modelek

 

Chcesz wzorować się na zwyczajach supermodelek? Zatem musisz pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, bo to ona zapewni Ci smukłe i jędrne ciało. Większość modelek właśnie podczas zajęć sportowych dba o płaski brzuch, wcięcie w talii i subtelne umięśnienie nóg. Do dyspozycji masz sporo ciekawych aktywności - jogę, jogging, podnoszenie ciężarów, akrobatykę czy ćwiczenia siłowe.

 

Artykuł sponsorowany

 

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj VeronikaGayday 6.0 1 VeronikaGayday Modelka
Edytuj Veronqa 6.0 1 Veronqa Modelka
Edytuj dixie 6.0 1 dixie Modelka
Edytuj Leoleo studio :) 6.0 1 Leoleo Fotograf
Edytuj Leoleo studio :) 6.0 2 Leoleo Fotograf
Edytuj Leoleo :) 6.0 0 Leoleo Fotograf
Edytuj photo4fun 6.0 1 photo4fun Fotograf
Edytuj smerfetka95 6.0 1 smerfetka95 Modelka
Edytuj paniJadwiga 5.7 3 paniJadwiga Modelka
Zobacz więcej zdjęć