Jesteś projektantem lub stylistą zaczynającym na MaxModels? Tu znajdziesz wskazówki

Dodano: 21.06.2013
REKLAMA
Jesteś projektantem lub stylistą zaczynającym na MaxModels? Tu znajdziesz wskazówki

Jesteś tutaj by zwiększyć swoje szanse na zaistnienie w branży modowej. Dobre portfolio stanowi wizytówkę Twojego dorobku zawodowego i to na jego podstawie inni użytkownicy będą decydować o podjęciu współpracy z Tobą. Zadbaj więc, aby zdjęcia które dodajesz w swoim profilu jak najlepiej świadczyły o Twoich umiejętnościach.

 

Dane osobowe:


Upewnij się że informacje o sobie, które uzupełniasz, są zgodne z prawdą. Szczególnie ważne są:
- profesja

W MaxModels.pl masz do wyboru dwie profesje związane z ubiorem: projektant i stylista. Zaznacz tą, która jest Ci bliższa. Jeśli chcesz zaprezentować innym swoje prace, odpowiedniejszy będzie projektant. Z kolei jeśli Twoją główną aktywnością jest praca w charakterze stylisty, wybierz tą opcję.


- poziom doświadczenia

Nie wstydź się zaznaczyć, że Twoje doświadczenie jest „niewielkie" lub „średnie". W ten sposób dajesz sygnał innym użytkownikom, że jeszcze się uczysz i jesteś otwarty na konstruktywne opinie.


- miasta, w których możliwa jest współpraca z Tobą
Im bardziej szczegółowe informacje w sekcji „O mnie", tym lepiej. Tym samym ułatwisz innym użytkownikom komunikację i nawiązywanie z Tobą współpracy.

 

Avatar - zdjęcie profilowe


Jako zdjęcie profilowe wybierz takie, które najlepiej oddaje Twoje umiejętności i zwraca uwagę. Dla osób przeglądających listę portfolio, zdjęcie profilowe ma duże znaczenie. Jeżeli masz już swoje logo, śmiało może służyć jako Twoje zdjęcie profilowe. Jeżeli nie, ustaw zdjęcie projektu, z którego jesteś najbardziej zadowolona/y.


Zdjęcia w portfolio


W swoim portfolio zamieszczaj tylko takie zdjęcia, do których masz prawa. Postaraj się tak dobierać zdjęcia, by jak najlepiej świadczyły o poziomie Twoich umiejętności. Pamiętaj że rozbudowane portfolio świadczy między innymi o Twoim dorobku zawodowym. Im częściej dodajesz nowe zdjęcia, tym lepiej. Wybieraj takie fotografie, na których efekt Twojej pracy jest najlepiej widoczny i najbardziej efektowny.

Zadbaj o to, by na zdjęciach Twoje projekty były dobrze wyeksponowane. Biżuteria i ubrania najlepiej wyglądają na modelach. Jeżeli nie masz takiej możliwości, skorzystaj z manekinów. Zaprezentują odpowiednio rzecz, oddając rzeczywisty kształt i fakturę.

 

Jeżeli modelka, fotograf lub inna osoba współuczestniczące w danej sesji także ma portfolio w serwisie, oznacz ich na zdjęciu. To umożliwi Ci wystawienie referencji po zakończonej współpracy i pozwoli sprawdzić innym z kim do tej pory pracowałaś/eś.

 

Czego nie należy publikować w portfolio:


- Prywatnych zdjęć (z wakacji, prywatnych imprez, innych prywatnych sytuacji, etc.).
- Zdjęć na których widoczne są tylko zwierzęta, przedmioty lub pejzaże
- Zdjęć dzieci bez zgody ich opiekunów
- Zdjęć które przedstawiają treści rasistowskie, homofobiczne lub inne, które mogą godzić w godność osobistą osób trzecich)

 

Wskazówki dotyczące innych profesji najdziesz TUTAJ >>>

 


W.W. / Redakcja MaxModels.pl

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: START w MaxModels
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Phil_Astral 6.0 0 Phil_Astral Fotograf
Edytuj lag modelka Jessica 6.0 0 lag Fotograf
Edytuj danielo00 6.0 1 danielo00 Fotograf
Edytuj Chloehunt 6.0 3 Chloehunt Modelka
Edytuj Chloehunt 6.0 0 Chloehunt Modelka
Edytuj brzoskwinka2 6.0 12 brzoskwinka2 Modelka
Edytuj Lwica82 6.0 2 Lwica82 Modelka
Edytuj Aleksandra14 6.0 3 Aleksandra14 Modelka
Edytuj gabrielakuk 6.0 1 gabrielakuk Modelka
Edytuj Aleksandra14 6.0 0 Aleksandra14 Modelka
Zobacz więcej zdjęć