Kim jest troll i jak sobie z nim poradzić?

Dodano: 13.06.2014
REKLAMA
Kim jest troll i jak sobie z nim poradzić?

Z pewnością spotkaliście się nieraz - Ty i troll. Nie tylko w MaxModels.pl, ale także w innych miejscach sieci. Działanie trolla zależy od serwisu, ale kilka zachowań jest niezmiennych. Tutaj znajdziesz informacje na temat tego, w jaki sposób radzić sobie z trollami i sprawiać, że MaxModels.pl będzie strefą trollom nieprzyjazną :)

 

Musisz pamiętać, że trolle zawsze będą się pojawiać - nie ma możliwości całkowitego usunięcia ich z serwisu, trwałego zablokowania, etc. Nie oznacza to jednak, że walka z nimi jest bezcelowa! Wręcz przeciwnie - im bardziej zaangażujemy się wspólnie w usuwanie ich z serwisu, tym mniej będzie się ich pojawiać - znudzą się i zniechęcą.

 

W tym celu jednak moderacja potrzebuje Waszej, użytkowników MaxModels.pl, pomocy. Nie jesteśmy w stanie dotrzeć wszędzie, przeczytać każdego komentarza, posta na forum, a już na pewno wiadomości prywatnej.

 

Moderacja nie ma wglądu w Wasze wiadomości prywatne! Dlatego, jeśli zgłaszacie kogoś ze względu na to, co napisał do Was w wiadomościach, zgłoście go poprzez kliknięcie w przycisk "Zgłoś do moderacji", który znajduje się przy pojedynczej wiadomości. Zobacz jak to zrobić >>>


Kim jest troll?

 

To osoba, której głównym celem jest obrażenie, ośmieszenie drugiego użytkownika poprzez wysyłanie napastliwych i agresywnych, celowo kontrowersyjnych treści. Nie zależy mu na merytorycznej dyskusji, a na wprowadzeniu chaosu i dezorganizacji.

 

Jak rozpoznać trolla w MaxModels?

 

Często - ale nie zawsze! - jest to użytkownik o anonimowym portfolio. Brak w nim zdjęć, komentarzy, referencji, danych dotyczących doświadczenia, wymiarów, miejsca zamieszkania. Jego ulubionym zajęciem jest wystawianie jedynek pod każdym zdjęciem w portfolio innych użytkowników, zamieszczanie niemerytorycznych, często wulgarnych komentarzy. Dodatkowo trollami określamy także osoby, które w wiadomościach prywatnych, najczęściej do modelek, wysyłają wiadomości o dwuznacznym charakterze, z propozycjami płatnego seksu, sponsoringu etc., a na wyraźny sprzeciw modelki reagują wzmożonymi próbami kontaktu, nękaniem.

 

Pamiętajcie - serwis MaxModels.pl jest serwisem o tematyce modelingowej dla osób poszukujących współtwórców do sesji zdjęciowych. Wiadomości prywatne są jednak indywidualną sprawą każdego użytkownika i to Wy decydujecie o czym, z kim i w jaki sposób chcecie rozmawiać. Jeżeli ton rozmowy Wam nie odpowiada, po prostu ją zakończcie. Jeśli druga strona nadal będzie Was niepokoić lub spotykacie się z jednym z zachowań opisanych tutaj: bezzwłocznie skontaktujcie się z moderacją.

 

Podstawowa zasada brzmi: NIE KARM TROLLA.

 

Co to oznacza w praktyce?

 

Nie próbuj z trollem dyskutować. Nie reaguj na jego zaczepki. Nie staraj się wytłumaczyć mu swojego punktu widzenia. W każdej Twojej wypowiedzi znajdzie on słowo, które wykorzysta przeciwko Tobie. Jeżeli widzisz, że ktoś złośliwie wystawia Ci jedynki w portfolio, na dodatek jest to konto anonimowe - zgłaszaj problem jak najszybciej do moderacji.

 

Jeżeli otrzymujesz wiadomości prywatne, które treścią i tonem wypowiedzi Ci nie odpowiadają, stanowczo napisz, że nie chcesz ich otrzymywać i zgłoś się do moderacji. Pamiętaj o funkcji Ignorowani - jeżeli dodasz kogoś do ignorowanych, nie będzie mógł wysyłać do Ciebie wiadomości, pisać komentarzy w Twoim portfolio oraz wystawiać Ci oceny.

 

Jak zgłaszać trolla do moderacji?

 

Możesz wybrać jedną z poniższych opcji:

1) Poprzez przycisk Zgłoś nadużycie znajdujący się w każdym portfolio, przy poście i komentarzu oraz przy pojedynczej wiadomości prywatnej. Zaznacz Inny powód i możliwie zwięźle opisz swój problem.

2) Bezpośrednio pisząc na adres naduzycia@maxmodels.pl

3) Poprzez formularz znajdujący się w stopce serwisu.

 

Pamiętajcie, że MaxModels.pl jest miejscem, które wspólnie tworzymy i to od Was w dużej mierze zależy, jakie zachowania będą tolerowane. Poinformujcie moderatora, jeżeli coś Was niepokoi, albo macie wątpliwości co do postępowania innego użytkownika. Ważne jednak, abyście mieli na uwadze, że rozpatrywanie Waszego zgłoszenia może potrwać do kilku dni - większość zgłoszeń jest rozwiązywana tego samego lub następnego dnia.

 

W razie jakichkolwiek pytań, kontaktujcie się z nami w wiadomościach prywatnych:

MaxModels

Moderator

albo na adres serwis@maxmodels.pl

 

Pozdrawiamy,

Zespół MaxModels.pl


Zgłaszanie do moderacji - wiadomości >>>

Jestem początkującą modelką! Na co powinnam uważać? >>>

Czego unikać w swoim portfolio? >>>

Stawiam pierwsze kroki. Czy modeling jest dla mnie? >>>

Komentarze (2)
Dodaj komentarz
konto usunięte 26 maja 2020
Witam, jestem trollem od urodzenia. Nie cierpię jak mnie ktoś olewa. Moje portfolio jest anonimowe, brak w nim komentarzy, referencji i adresu zamieszkania... Moim ulubionym zajęciem jest dawanie 6 pod każdym zdjęciem, aby zwiększyć swój zasięg rażenia... Wiadomości wysyłam jedną po drugiej i strasznie złoszczę się podczas ignorowania, co nie powinno mieć miejsca.
Moje zaczepki są skuteczne i lubię dyskusje. Sieje niepokój wśród społeczności Maxmodels od samego początku, gdy odkryłem ten serwis społecznościowy... Jak nie ma się co fotografować, to się nowe zajęcie samo znajduje...
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
pik-pok 18 czerwca 2014Fotograf
"To osoba, której głównym celem jest obrażenie, ośmieszenie drugiego użytkownika poprzez wysyłanie napastliwych i agresywnych, celowo kontrowersyjnych treści. Nie zależy mu na merytorycznej dyskusji, a na wprowadzeniu chaosu i dezorganizacji."

Czyli jeżeli coś mi się nie podoba, to mam o tym nie pisać?
Ciekawe?
0
3
| Odpowiedz
Więcej z: START w MaxModels
Zdjęcia MaxModels
Edytuj AIpha Modelka: Patrycja 6.0 9 AIpha Fotograf
Edytuj justynaanna_r 6.0 6 justynaanna_r Modelka
Edytuj Lwica82 6.0 1 Lwica82 Modelka
Edytuj danielo00 6.0 1 danielo00 Fotograf
Edytuj Ambria 6.0 1 Ambria Modelka
Edytuj Aleksandra14 6.0 0 Aleksandra14 Modelka
Edytuj Carmen_96 6.0 1 Carmen_96 Modelka
Edytuj SofiaM 6.0 1 SofiaM Modelka
Edytuj Sear 6.0 4 Sear Fotograf
Edytuj Herona 6.0 2 Herona Modelka
Zobacz więcej zdjęć