Kolejne gwiazdy świata mody na Fashionable East!

REKLAMA
Kolejne gwiazdy świata mody na Fashionable East!

Alicja Czarniecka i Joanna Błażejowska zaprezentują swoje kolekcje w ramach bloku Fashion Stars i Special Stars już 2 sierpnia w Białymstoku.


Joanna Błażejowska-Pecorari już blisko od 20 lat mieszka i tworzy swoje kolekcje w Paryżu, które sygnuje metką AŚKA. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Styl AŚKI to neoromantyczne, wielowarstwowe kompozycje materii, kolorów i faktur, harmonijnie układających się na sylwetce i zapewniających swobodę ruchu. Inspiracją dla projektantki jest taniec i elementy ludowe. Kreacje marki AŚKA łączą w sobie szlachetny charakter tkanin i oryginalność form.

 

 

Błażejowska bierze udział w wielu imprezach związanych z modą we Francji i w Polsce, a jej kreacje sprzedawane są w kilkudziesięciu butikach na całym świecie. Do grona klientek Aśki należą m.in. młode francuskie aktorki.

Stylistka regularnie uczestniczy w profesjonalnym salonie Prêt-à-Porter, który dwa razy do roku odbywa się w Paryżu. Prezentuje także swoje kolekcje we własnym show-roomie.

Alicja Czarniecka
doskonaliła swój warsztat w Chicago, pod okiem amerykańskiej projektantki mody Barbary Bates. Pracowała m.in. dla Oprah Winfrey, Whitney Houston i Mary J. Blige. Tam też zrodził się pomysł własnej pracowni Sax35th, którą prowadzi w Białymstoku.

 

 

Sax35 rzuca wyzwanie światu, w którym rzeczy mają jedynie powierzchowną i tymczasową wartość. Używane materiały pochodzą od zaufanych włoskich dostawców. Cechą tej marki jest zaskakujące zestawienie materiałów: wełny, bawełny, skóry i wiskozy, które łączone są w niezwykłe, zarówno futurystyczne jak i klasyczne formy.

 

Alicja urodziła się w Białymstoku. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Supraślu i Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współpracowała m.in.: z Dodą, Małgorzatą Ostrowską, Kazimierą Szczuką oraz Joanną Horodyńską, siostrami Radwańskimi, Hanade Yener, czy belgijską piosenkarką Ianą. Jej kolekcje liczą około 80 modeli, a sama projektantka ma za sobą pracę przy dużych polskich i zagranicznych produkcjach telewizyjnych oraz muzycznych m.in. X Factor.


Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.


Zobacz program Fashionable East 2014 >>>

Redakcja MaxModels.pl / Materiały prasowe

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Wydarzenia
Zdjęcia MaxModels
Edytuj macbogucci 6.0 0 macbogucci Fotograf
Edytuj kmfotografia 6.0 0 kmfotografia Fotograf
Edytuj JustynaBurgs 6.0 1 JustynaBurgs Modelka
Edytuj simakovska 6.0 0 simakovska Modelka
Edytuj simakovska 6.0 2 simakovska Modelka
Edytuj dariael 6.0 0 dariael Modelka
Edytuj buretka 6.0 2 buretka Modelka
Edytuj witkowskipawel Testy z Nikolą / MagnesModels 6.0 0 witkowskipawel Fotograf
Edytuj macbogucci 6.0 2 macbogucci Fotograf
Edytuj delilah_bijou Model: Peetrini Kuna 6.0 2 delilah_bijou Fotograf
Zobacz więcej zdjęć