Kształt twarzy a fryzura - Porady Claudius Hair Treser Academy

Dodano: 08.10.2015
REKLAMA
Kształt twarzy a fryzura  - Porady Claudius Hair Treser Academy

Ulica, blogi oraz magazyny modowe… To właśnie w tych miejscach najczęściej szukamy fryzjerskich inspiracji. Niestety, czasem decydujemy się na fryzurę, która nie współgra z naszym kształtem twarzy. Skąd wiedzieć, czego unikać i jak zapobiegać błędom?


Figury geometryczne...


Na początku zmierzmy swoją twarz. Jednym z podstawowych kryteriów określenia kształtu twarzy jest zmierzenie stosunku jej długości do szerokości. Długość mierzymy od połączenia linii włosów ze szczytem czoła do końca podbródka. Do pomiaru szerokości wybieramy czoło, kości policzkowe lub szczękę, decydując się na zmierzenie najszerszej z tych trzech części twarzy. I tak: jeśli twarz jest dłuższa niż szersza, to jest ona kształtu prostokątnego, owalnego lub trójkątnego. Jeśli jest szersza niż dłuższa, to jest albo okrągła, albo prostokątna. W tym artykule szerzej zajmiemy się omówieniem doboru fryzury do twarzy okrągłej, prostokątnej i owalnej.

 

Okrągła
Właścicielka okrągłej twarzy ma z nią najwięcej problemów, a to ze względu na ograniczone możliwości doboru fryzury. Naszym celem jest wytworzenie iluzji bardziej owalnej twarzy. Dlatego okrągłe twarze najlepiej prezentują się z włosami sięgającymi do linii łączenia ramion i szyi. Takie cięcie optycznie wydłuży szyję, zaznaczy podbródek i schowa zbyt zaokrąglone policzki. Krótsze i wycieniowane przy twarzy włosy mogą się podwijać pod brodę i jeszcze bardziej zaokrąglić twarz. Uciekajmy od ciężkich grzywek, ponieważ pozioma linia na naszej twarzy tylko ją poszerzy. Ale co zrobić w przypadku, kiedy najlepiej czujemy się jako właścicielki krótkich włosów? Odważmy się na krótkie kosmyki w dalszym ciągu przestrzegając kilku zasad. Po pierwsze, wydłużmy twarz wysoko uniesioną i zaczesaną do tyłu grzywką. Po drugie, aby uniknąć zaokrąglenia i optycznie zwęzić twarz mocno wycieniujmy boki i tył głowy.


Prostokątna
Charakterystyczną cechą pań o prostokątnej twarzy jest mocno zarysowana linia szczęki i wystające czoło z przerzedzonymi zakolami. Głównym założeniem przy doborze fryzury dla tego typu twarzy jest zakrycie tych dwóch elementów, co delikatnie złagodzi ostre rysy twarzy. Aby ukryć przerzedzone zakola zróbmy przedziałek na środku głowy. Problematyczny dla innych kształtów twarzy środkowy przedziałek w tym przypadku bardzo dobrze przysłoni najbardziej wystające u góry części twarzy. Wersja dla odważniejszych pań to zrobienie okrągłej, geometrycznej grzywki, która nawet w kontraście do długich włosów bardzo złagodzi rysy. W tym przypadku optymalna długość włosów to taka, gdzie włosy podwijają się, ukrywając mocną linię szczęki.


Owalna
Panie z owalną twarzą nie muszą obawiać się żadnych eksperymentów, ponieważ do tego typu twarzy pasuje większość fryzur. Wyjątkiem jest, wspomniany wyżej, przedziałek na środku. O ile w przypadku prostokątnej twarzy pożądany jest ze względu na jej optyczne zwężenie, tak w tym przypadku taki zabieg okazuje się zbędny. Bawmy się grzywkami i zaczesaniami. Długość włosów również jest dowolna, chyba że mamy krótkie szyje. Tym z nas, które nie cieszą się łabędzimi szyjami, radzimy unikać długości sięgających linii podbródka, ponieważ mogą zbyt mocno zaokrąglić twarz.

 

Zabiegi wydłużające
Rozwiązanie, które jest dobre dla każdej właścicielki dłuższych włosów, i które optycznie wydłuża sylwetkę, to wszelkiego rodzaju spięcia włosów na szczycie głowy. Zarówno koński ogon, kok czy też warkocz spięty u góry to dodatkowa, pionowa linia, która wysmukla naszą sylwetkę. Krótsze włosy wydłużą sylwetkę, jeśli zetniemy je w asymetrycznego boba, zostawiając z tyłu głowy odrobinę krótsze włosy niż z przodu.

 

Pewna siebie kobieta zawsze wygląda dobrze. Powyżej przedstawiliśmy kilka porad, które mogą pomóc wam dobrać idealną fryzurę do kształtu twarzy. Pamiętajcie jednak, że najważniejsze jest nasze samopoczucie i to, jak sami siebie postrzegamy, a nie sztywno wyznaczone zasady.

 

 

 

 

Magda Dukat: W prostocie poszukuje wyrafinowania, czego upust daje w swoich w swoich fryzjerskich realizacjach - zarówno tych klasycznych, jak i awangardowych. Jednocześnie szuka rozwiązań, które się zapamiętuje - wyjątkowych, niespodziewanych. Interesuje ją to, co jest jej największą inspiracją - sztuka i rozmowy. Prostota ją relaksuje.


Portfolio Claudius Hair Treser Academy w MaxModels.pl >>>


opracowała: Katarzyna Denkowska

zdjęcie główne: 123rf / picsel

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Edytuj janlens 6.0 1 janlens Fotograf
Edytuj faustynaw 6.0 0 faustynaw Modelka
Edytuj violarogacka 6.0 1 violarogacka Modelka
Edytuj violarogacka 6.0 1 violarogacka Modelka
Edytuj Wika2222 6.0 1 Wika2222 Modelka
Edytuj Zdjecia_cyfrowe 6.0 0 Zdjecia_cyfrowe Fotograf
Edytuj Wojtek_P Ewelina 6.0 0 Wojtek_P Fotograf
Edytuj Daniel_Zen 6.0 0 Daniel_Zen Fotograf
Edytuj Wojtek_P Judi 6.0 0 Wojtek_P Fotograf
Edytuj Wojtek_P Magda 6.0 0 Wojtek_P Fotograf
Zobacz więcej zdjęć