Masaż głowy - Porady Claudius Hair Treser Academy

REKLAMA
Masaż głowy - Porady Claudius Hair Treser Academy

Każdy z nas, raz na jakiś czas, potrzebuje chwili na relaks i odprężenie. Dla jednych taką chwilą beztroski będzie wieczór z ulubioną książką, dla innych długa, gorąca kąpiel, a dla jeszcze innych tą chwilą będzie masaż. Czy wiecie, że na nasz organizm zbawienny wpływ ma nie tylko masaż ciała, ale również masaż skóry głowy?

 

Dzięki jego leczniczym oraz pielęgnującym wlaściwościom, pozbędziemy się bólu głowy i ukoimy nerwy po stresującym dniu. Masaż skóry głowy pobudzi i przyspieszy krążenie krwi, przez co organizm szybciej upora się z usunięciem szkodliwych produktów przemiany materii, a jednocześnie pomoże w rozprowadzeniu po organizmie składników odżywczych, witamin i minerałów. Jednak dla wielu pań i panów najważniejsze jest to, że masaż głowy świetnie wpływa na kondycję włosów. Masowanie skóry głowy wzmacnia ją, skóra staje się bardziej napięta i mocniej trzyma cebulkę włosa.


Podobnie jak w przypadku masażu ciała, technik masażu głowy jest wiele. Do jednej z nich zalicza się masaż wykonywany elektrycznym narzędziem, w kształcie grzebienia, przez który przepływa prąd. Zadaniem takiego masażu jest delikatne wysuszenie skóry głowy oraz wyeliminowanie bakterii. Szczególnie zalecany jest dla osób z przetłuszczającą się skórą głowy.


W pielęgnacji poprzez masaż bardzo ważną rolę pełnią kosmetyki, których używamy. W salonach fryzjerskich, w których wykonuje się usługę masażu skóry głowy, najczęściej wykorzystuje się olejki o specjalnych właściwościach. Różne, w zależności od dolegliwości, z którymi się zmagamy. Jednym z najpopularniejszych olejków jest olejek z łopianu. Jego głównym zadaniem jest wzmocnienie cebulki włosa i powstrzymanie go przed wypadnięciem.

 

Kolejnym popularnym produktem jest olejek sezamowy, który jest skarbnicą witamin i minerałów. W jego składzie znajdziemy m.in. witaminę E, kompleks witamin z grupy B, magnez, wapń, fosfor, a także białko, które dogłębnie odżywia włos. Często używany jest również olejek rozmarynowy, który stymuluje krążenie krwi, odżywia cebulki, zapobiega łupieżowi i wypadaniu włosów, a dodatkowo niweluje zanieczyszczenia. Cenne są również pozostałe, naturalne preparaty, które zawierają, m.in.: miętę, amlę lub tymianek. Wyciągi z tych ziół i owoców pomogą w tonizowaniu skóry głowy, nadadzą włosom połysk i zwalczą łupież.


Pamiętajmy, że w dbaniu o nasze ciało i samopoczucie, regularność i konsekwencja jest zawsze na pierwszym miejscu. Jednorazowo wykonany masaż skóry głowy na pewno przyniesie nam relaks i odprężenie, ale nie zwalczy trapiących nas dolegliwości. Najlepsze rezultaty osiągniemy wówczas, gdy zabieg masażu będziemy wykonywać minimum raz lub dwa razy w tygodniu. Nie zawsze musimy korzystać z usług specjalistów. Spokojnie możemy skorzystać z dostępnych na rynku urządzeń do masowania lub, po prostu, użyć szczotki do włosów z naturalnym, umiarkowanie twardym włosiem.

 


Magda Dukat: W prostocie poszukuje wyrafinowania, czego upust daje w swoich w swoich fryzjerskich realizacjach - zarówno tych klasycznych, jak i awangardowych. Jednocześnie szuka rozwiązań, które się zapamiętuje - wyjątkowych, niespodziewanych. Interesuje ją to, co jest jej największą inspiracją - sztuka i rozmowy. Prostota ją relaksuje.


Portfolio Claudius Hair Treser Academy w MaxModels.pl >>>


opracowała: Katarzyna Denkowska

zdjęcia: 123rf / picsel

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj wantuch 6.0 6 wantuch Fotograf
Edytuj EPS 6.0 1 EPS Retuszer
Edytuj iwona_migda MODELKA Aleksandra Wrona @_wrona_

STYLIZACJA WŁOSÓW @czuprynkatarnow

MAKE-UP Karolina Chudoba @karola.chudoba Kamila Kopczyńska @koopczynska

MARKA @sos.novski 6.0 2 iwona_migda Fotograf
Edytuj p_nowicki Agata 6.0 0 p_nowicki Fotograf
Edytuj a2best 6.0 1 a2best Fotograf
Edytuj EPS 6.0 0 EPS Retuszer
Edytuj 5minut Kasia Sroga 6.0 0 5minut Modelka
Edytuj olastrzelczyk 6.0 2 olastrzelczyk Modelka
Edytuj 0drodzeni3 Fot: ig nkantoch

Mod: ig abysshell 6.0 0 0drodzeni3 Modelka
Zobacz więcej zdjęć