Michał Baryza przed obiektywem Tatiany Hajduk

REKLAMA
Michał Baryza przed obiektywem Tatiany Hajduk

Michał Baryza jako jedyny z męskiego grona uczestników dotarł do finału IV edycji "Top Model". Dzięki utalentowanej Tatianie Hajduk możemy zobaczyć kolejne odsłony polskiego modela. Przed wami efekty sesji "Klasikmann" i "This is why we hate winter in Poland".

 

Autorka obydwu sesji Tatiana Hajduk ukończyła grafikę warsztatową na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jednocześnie swoją pasję oraz warsztat rozwijała w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. Po studiach wykładała fotografię i grafikę. Obecnie głównie zajmuje się fotografią mody oraz pracuje dla największych agencji modelek w Polsce. W tym roku dwukrotnie miała okazję współpracować z Michałem Baryzą. Nam ujawnia kulisy ich twórczego spotkania i przedstawia swoje wybrane prace.

 

Zobacz portfolio Tatiany Hajduk w MaxModels.pl >>>

 

Najnowsze zdjęcia Michała Baryzy pani autorstwa są bardzo charakterystyczne. Co było inspiracją do stworzenia obydwu sesji "Klasikmann" i "This is why we hate winter in Poland"?


Tatiana Hajduk: - Właściwie inspiracji nie było. Po sesji z Adamem Plucińskim zobaczyłam, że Michał należy do tych modeli, którzy mają wewnątrz siebie siłę, dzięki której wzrok odbiorcy sam się na nim skupia. I nie musi przybierać przy tym jakiejś absurdalnej pozy. Chciałam więc zrobić mu bardzo prostą sesję, w bardzo klasycznych ubraniach, może niecodziennym oświetleniu, które sprawiło, że jego skóra mieni się jak rybia łuska, ale generalnie w konwencji bardzo poważnej produkcji jakiegoś zachodniego domu mody. Chciałam po prostu, żeby ktoś zobaczył w nim potencjał do zrobienia poważnej kampanii reklamowej.

 

- Współpraca była świetna, więc zaprosiłam Michała do kolejnej sesji, która była odwrotnością poprzedniej - pozornie zwykła i nijaka, z wykorzystaniem polskiego miejskiego pleneru, z casualowymi stylizacjami i dziennym światłem.


Jak się współpracowało z Michałem Baryzą?


- W Michale bardzo podoba mi się zapał do pracy. To jest model, który bardzo ciężko pracuje, a w tym biznesie to szczególnie ważne. Nie marudzi, jest elastyczny w pracy i łapie świetny kontakt z zespołem, z którym pracuje. Uważnie słucha i szybko poprawia błędy, dzięki czemu bardzo szybko się rozwija. Poza tym bardzo lubię ten typ urody, charakterny, z wyrazem, niedoskonały, ale też bardzo plastyczny.

 

Przeczytaj wywiad z Michałem Baryzą >>>


Z pewnością przy tworzeniu obydwu sesji powstało sporo dobrych zdjęć. Czy potrafi pani wybrać jedno, które jest dla pani wyjątkowe?


- Nie można mówić o jednej fotografii, kiedy tworzy się cykl. Bardzo często muszą "wylecieć" fotografie, które lubię, ale są zbyt podobne do innych. Gdybym jednak miała wybrać, to jest to zdjęcie z autami. Opowiada o Polsce: chaszcze, Fiat Punto, brudna, miejska zima, której prawie nie ma, a pośrodku tego wszystkiego Michał, który nie musi robić szpagatu, żeby zostać zauważonym.

 

Sesja "Klasikmann"
photo: Tatiana Hajduk
stylista: Patryk Patryk
make-up: Karolina Łata
włosy: Matth Bech
model: Michał Baryza

 

 

 

 

Sesja "This is why we hate winter in Poland"
photo: Tatiana Hajduk
stylista: Paulina Gałuszka
model: Michał Baryza

 

 

 

 

Ewelina Sarad / Redakcja MaxModels.pl

Komentarze (6)
Dodaj komentarz
court 07 marca 2015Model
To drugie zdjęcie jest mega.... ale to z samochodami w kadrze, to jakaś pomyłka :D
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
soonko 06 marca 2015Modelka
Wg mnie dosyć nieudane zdjęcia w porównaniu do tych robionych w trakcie programu
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
maia 05 marca 2015Modelka
studyjne spoko, ale ten plener... i te piękne samochody... chyba, że to one są powodem do nienawidzenia zimy? Bo zdjęcia z nimi na pewno nie da się polubić.
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
Juleek 04 marca 2015Modelka
Choć się nie znam to te zdjęcia szału nie robią...
Ciekawe?
4
0
| Odpowiedz
GrandaParuo 04 marca 2015Modelka
pierwsze 3 foty bardzo mi się podobają :)
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
kurczeblade 04 marca 2015Fotograf
słabo słabo...
Ciekawe?
6
0
| Odpowiedz
Więcej z: O Was
Zdjęcia MaxModels
Edytuj refusedtobelieve 6.0 2 refusedtobelieve Fotograf
Edytuj bg-fotografia 6.0 0 bg-fotografia Fotograf
Edytuj SebastianSzala 6.0 0 SebastianSzala Fotograf
Edytuj Iza_Ambroziak 6.0 1 Iza_Ambroziak Modelka
Edytuj PiotrDochniak modelka : @maja.kmiecik 6.0 0 PiotrDochniak Fotograf
Edytuj PiotrDochniak modelka : @maja.kmiecik 6.0 0 PiotrDochniak Fotograf
Edytuj przyjdznaportret Ola 6.0 0 przyjdznaportret Fotograf
Edytuj OlgaHalik1 6.0 0 OlgaHalik1 Modelka
Edytuj ludwik_a 6.0 0 ludwik_a Modelka
Edytuj Pablo456 MUA: Magda Gaś - Sokół 6.0 16 Pablo456 Fotograf
Zobacz więcej zdjęć