Nazywano ją potworem i porównywano do ciasteczek z czekoladą

Dodano: 27.02.2023
REKLAMA
Nazywano ją potworem i porównywano do ciasteczek z czekoladą
Zdjęcie: Instagram @evita_delmundo

Przed pięcioma laty udowodniła, że w świecie konkursów miss jest miejsce dla osób spoza powszechnie obowiązującego kanonu piękna. Pokrytą znamionami i pieprzykami cerę – zamiast jak szpecący defekt – potraktowała jako walor i swój znak rozpoznawczy. Niegdyś mówiły o niej media na całym świecie, dziś wszyscy zastanawiają się, co stało się z Evitą Delmundo.

 

 

Przeczytaj też: Pozowała nago, romansowała. To nie jedyne skandale w karierze Włodarczyk

 

Evita Delmundo - życiorys


Urodzona w 1997 roku Evita Patcey Edgar Delmundo, znana jako Evita Delmundo, jest modelką z Malezji. Ma korzenie filipińskie, ale także borneańskie, a konkretnie ludu Rungus, pochodzącego z Sabah na północy Borneo. W wieku 20 lat postanowiła zgłosić się do konkursu piękności i zostać modelką. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że całe jej ciało jest pokryte różnej wielkości znamionami.

 

Jak w dzieciństwie funkcjonowała Evita Delmundo? Życiorys wyjątkowego dziecka nie miał jasnych odcieni. Jej wygląd sprawił, że była odrzucana i szykanowana przez rówieśników. Dzieci nazywały ją potworem i „chipsmore", a więc batonikiem czy ciastkiem z kawałkami czekolady.

 

Evita, jak wspomina w relacjach na swoim profilu na Instagramie, nie czuła się akceptowana i nie lubiła swojego nietypowego ciała. Myślała nawet o operacyjnym usunięciu pieprzyków. Ich liczba jest jednak tak duża, że lekarze odradzali jej tego typu ingerencję w obawie o stan jej zdrowia.

 

Przemiana Evity Delmundo i wybory miss


Evita Delmundo zmieniła podejście do samej siebie po obozie kościelnym, w którym wzięła udział w wieku 16 lat. Zaakceptowała wtedy swój wygląd i zaczęła żyć zgodnie z mottem: „Nikt z nas nie urodził się doskonały. Wszyscy mamy mocne i słabe strony. Nie postrzegaj swoich niedociągnięć jako bariery w osiągnięciu tego, czego chcesz". Gdy osiągnęła wiek 20 lat, postanowiła spróbować swoich sił w konkursie piękności Miss Universe Malaysia. W 2017 roku zgłosiła się na przesłuchania do edycji na 2018 rok.

 

Mówiła wtedy: „Zawsze marzeniem było dla mnie startowanie w konkursie Miss Universe Malaysia. Czuję, że to dobry sposób na pokazanie mojej wyjątkowości i nowo odkrytej pewności siebie. Mam nadzieję, że mogę również zainspirować innych". Jej działanie zostało dostrzeżone przez media na całym świecie. Latem 2017 roku pisały o niej m.in. takie tytuły jak „Elle", „Cosmopolitan" czy „Daily Mail".

 

Evita Delmundo - choroba


Co przyczynia się do tak wyjątkowego wyglądu Evity Delmundo?
Choroba, która powoduje ponadstandardowe wytwarzanie się znamion na skórze, jest nazywana olbrzymimi wrodzonymi zmianami melanocytowymi. To schorzenie skóry charakteryzuje się nienormalnie ciemnymi, nienowotworowymi plamami skórnymi, które składają się z komórek wytwarzających pigment, zwanych melanocytami.

 

Ta choroba jest wrodzona i małe początkowo znamiona z wiekiem rosną, osiągając nawet do 40 cm średnicy. Towarzyszą im liczne zdecydowanie mniejsze pieprzyki. Znamiona w tej chorobie mogą występować w dowolnym miejscu na ciele, ale przeważnie można je zauważyć na tułowiu i kończynach. W przypadku Evity Delmundo kolor pieprzyków waha się od brązowego do czarnego, niektóre z nich porośnięte są włoskami.

 

Evita Delmundo i miss Malezji


Czy Evita Delmundo została miss Malezji? Nie. Została jednak zakwalifikowana do Top 50, a więc grupy uczestniczek, spośród których wybrano finałową osiemnastkę. Jej aktywność w mediach społecznościowych w tym czasie, a więc na przełomie 2017 i 2018 roku otworzyła jej natomiast drogę do podjęcia współpracy z najbardziej rozpoznawalną marką kosmetyczną w Malezji - Flawless.

 

Jej zgłoszenie się do konkursu piękności, który z pewnością nie jest kojarzony z ciałopozytywnością, spotkał się z wielką aprobatą Malezyjczyków. Na profilach facebookowym i instagramowym Miss Universe Malaysia Evita Delmundo otrzymywała dużo wparcia w komentarzach. Ona sama po ogłoszeniu finalistek nie była zaskoczona i powtarzała swoją definicję piękna: „Piękno to nie tylko to, co jest na zewnątrz. To nie jest ktoś o idealnej twarzy lub idealnym ciele. Piękno to jest to, kim jesteś jako osoba i jak siebie kochasz. Nigdy nie chodzi o perfekcję".

 

Co się stało z Evitą Delmundo?


Chociaż minęło pięć lat od momentu, w którym zgłosiła się do konkursu piękności Miss Universe Malaysia, Evita Delmundo nadal próbuje swoich sił w zmaganiach miss. W 2021 roku wystartowała z powodzeniem w malezyjskim konkursie MGM, czyli Miss Grand Malaysia. Tym razem doszła dalej, ponieważ dostała się aż do finałowej piętnastki.

 

Evita Delmundo poświęciła się nie tylko współpracom reklamowym i modelingowym. W minionych latach była twarzą i ambasadorką takich znanych marek jak Flawless, Zalora czy MAC. W 2022 roku, jak pochwaliła się na Instagramie, ukończyła studia licencjackie.

 

Co dalej będzie się dziać z Evitą Delmundo? Czy będzie o niej jeszcze kiedyś tak głośno, jak w 2017 roku? Jak mówi, planuje nadal rozwijać swoją karierę i przełamywać stereotypy, pokazując swoje naturalne piękno.

 

Redakcja MaxModels.pl

 

Przeczytaj też:


W latach 90. rozpalała męskie serca. Jak wygląda i co robi dziś?

 

Po tragicznym wypadku przeszła operacje twarzy. Dziś znów otwiera pokazy

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj xeweelinka 6.0 0 xeweelinka Modelka
Edytuj PalinaM 6.0 0 PalinaM Modelka
Edytuj Kolorowa 6.0 5 Kolorowa Fotograf
Edytuj DarkGrayStudio https://www.instagram.com/darkgraystudio/ 6.0 0 DarkGrayStudio Fotograf
Edytuj godelainee fot. Daniel Bidiuk 
MUA i-makeup.pl 6.0 1 godelainee Modelka
Edytuj godelainee fot. Daniel Bidiuk
MUA: i-makeup.pl Martyna Ciapa 6.0 1 godelainee Modelka
Edytuj anitasobotka 0.0 0 anitasobotka Modelka
Edytuj kaliska 6.0 0 kaliska Stylista
Zobacz więcej zdjęć