Nowa kolekcja ESTby ES. na pokazie Cracow Fashion Awards w ICE Kraków

REKLAMA
REKLAMA
Nowa kolekcja ESTby ES. na pokazie Cracow Fashion Awards w ICE Kraków

Gala Cracow Fashion Awards, organizowana przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym, będzie świętem mody w Krakowie. Wśród gości specjalnych wydarzenia będzie Gosia Sobiczewska, która pokaże najnowszą kolekcję swojej marki ESTby ES na jesień/zimę 2016/2017 - będzie to jej polska premiera na wybiegu! Wydarzenie jest częścią Cracow Fashion Week.

 

Gosia Sobiczewska będzie również członkiem Rady Wysokich Krawców, która przyzna nagrodę Grand Prix dla Kolekcji Roku w konkursie dyplomowym SAPU. Gala Cracow Fashion Awards, będąca pokazem dyplomowym SAPU, odbędzie się 6 marca o godz. 19 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

 

Marka ESTby ES., jedna z najbardziej gorących polskich marek, powstała w 2009 roku. Jej założycielką i projektantką jest Gosia Sobiczewska (absolwentka ASP Łódź), która umiejętnie przekłada kreacyjne wizje na funkcjonalne prêt-à-porter. To autorska moda w służbie codzienności, bez krzykliwości, ale z wzorniczą intrygą. Z pozoru proste formy przyciągają uwagę dyskretnym drapowaniem, intrygującą lamówką, ukrytym deseniem i pomysłowym cięciem. Tu nic nie jest do końca oczywiste, ale wszystko jest doskonale użyteczne i stworzone z myślą o kobiecej sylwetce. To odzieżowa klasyka z wyraźnym charakterem. Kolekcje ESTby ES. można kupić w kraju i za granicą, a najnowsza z nich na sezon jesien/zima 2016/17 była prezentowana na targach w Berlinie, Nowym Jorku i Paryżu.

 

 

Cracow Fashion Awards to pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, w czasie którego zobaczymy również kolekcje gościnne. Swoje kolekcje zaprezentują również laureaci międzynarodowych nagród z Włoch, Węgier i Słowacji. Zobaczymy także wyjątkowy pokaz kilku najbardziej utalentowanych młodych projektantów z Ukrainy.

 

Projektantów kończących SAPU ocenią osobowości mody, które tworzyć będą trzy składy jury: Radę Wysokich Krawców, Radę Mediów oraz nowość - Radę Artystów. Przyznają oni nagrody dla najlepszych kolekcji. Znajdą się tu osobowości mody i sztuki, m.in. Jerzy Antkowiak, Joanna Przetakiewicz, Krzysztof Łoszewski, Krystyna Mazurówna, Ranita Sobańska, Anna Pięta, Magdalena Korcz, Anna Jatczak, Elwira Rutkowska czy Agata Mayer.

 

Organizatorem i inicjatorem Cracow Fashion Week jest Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU www.ksa.edu.pl. Jest to jedna z najlepszych szkół uczących projektantów mody w Polsce, ma także międzynarodową renomę. Dowodzą tego liczne sukcesy - tylko w 2015 roku absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymali w 2015 kilkanaście międzynarodowych nagród, zdobywając uznanie nie tylko w Polsce (Złota Nitka, Srebrna Pętelka, nagroda Fashion Week Poland), ale również w Hongkongu (Eco Chic Design) czy Nowej Zelandii (World of Wearable Art). Kraków, dzięki działaniom SAPU i Cracow Fashion Week, stał się jednym z najważniejszych ośrodków kształcących projektantów mody w Polsce i zdobył w tej dziedzinie międzynarodową rozpoznawalność. W 2015 roku SAPU obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia, który uświetniły spotkania z osobowościami mody. Partnerem organizacyjnym Cracow Fashion Week jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, wydarzenie m

a także partnerstwo Miasta Krakowa.

 

Więcej informacji: www.cracowfashionweek.com, www.ksa.edu.pl

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Wydarzenia
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Melisaa 6.0 2 Melisaa Modelka
Edytuj wpixel 6.0 2 wpixel Fotograf
Edytuj Pattta 6.0 0 Pattta Fotograf
Edytuj Dzasmina_ 6.0 0 Dzasmina_ Modelka
Edytuj Pattta 6.0 0 Pattta Fotograf
Edytuj Na-drabinie 6.0 0 Na-drabinie Fotograf
Edytuj Crom Aleksandra Żero 6.0 0 Crom Fotograf
Edytuj marekurbanowski ...... 6.0 0 marekurbanowski Fotograf
Edytuj danielo00 6.0 1 danielo00 Fotograf
Zobacz więcej zdjęć