Nowa odsłona zdjęcia

Dodano: 29.01.2014
REKLAMA
Nowa odsłona zdjęcia

Zgodnie z Waszymi prośbami, przygotowaliśmy nową odsłonę zdjęcia. Pojawi się ona w serwisie 30 stycznia. Poniżej odnajdziecie opis zmian oraz informacje, które pozwolą Wam w jak najlepszy sposób prezentować swoje fotografie.

 

Wygląd


Biorąc pod uwagę Wasze uwagi zamieszczone na Forum oraz w wiadomościach do redakcji, zmieniliśmy układ elementów na odsłonie zdjęcia.

 

Dla Waszej wygody i lepszej prezencji fotografii, wyłączamy górne reklamy na odsłonie zdjęcia. Będą one emitowane okresowo, co w praktyce oznacza około 3 miesiące w ciągu roku.

 

Komentarze, oceny oraz odnośniki do serwisów społecznościowych znajdują się obecnie pod zdjęciem. Również wszystkie dane dotyczące fotografii (Osoba dodająca zdjęcie, Współtwórcy, Opis zdjęcia, Kategoria, Data dodania) zostały przesunięte w dół. Dzięki tym zmianom wszystkie zdjęcia, szczególnie te poziome, lepiej się prezentują.

 

 

 

Wyróżniliśmy także nicki osób przypisanych do konkretnego zdjęcia i uzupełniliśmy ich opis o profesję. W ten sposób łatwiej będzie Wam dotrzeć do poszczególnych współtwórców.

 

 

 

Wtyczki społeczności są aktywne w momencie, kiedy najedziecie na nie kursorem. Wówczas pojawiają się wszystkie interesujące Was informacje. Tym samym kolejne zdjęcia wczytują się szybciej.

 


Nowe wymiary

 

Minimalny rozmiar zdjęcia wgrywanego do serwisu nadal wynosi 300px szerokości i 300px wysokości. Na Waszą prośbę zwiększyliśmy maksymalny rozmiar zdjęcia, który wynosi 950px szerokości i 1125px wysokości.

 

W przypadku zdjęć pionowych, pliki tej wielkości nie są poddawane konwersji. Natomiast zdjęcia poziome o boku szerszym niż 950px są odpowiednio skalowane do szerokości 950px.

 

Wszystkie większe pliki są natomiast poddane konwersji i proporcjonalnie dostosowane do obowiązujących rozmiarów. Bez zmian pozostają dozwolone formaty zdjęć (jpg, jpeg) oraz maksymalny rozmiar pliku  (10MB).

 

Nowe rozmiary zdjęcia dotyczą tylko fotografii dodanych do serwisu od dn. 30 stycznia. Zdjęcia wgrane do serwisu przed datą wprowadzenia nowej odsłony zdjęcia, są prezentowane w dotychczasowych rozmiarach.

 

 

Odsłona zdjęcia


W najnowszej wersji możecie przeglądać zdjęcia w dwóch trybach. Pierwszy to domyślny, w którym zdjęcie dostosowuje się do wysokości Waszej przeglądarki. Dzięki temu możecie zobaczyć zdjęcie w całości niezależnie od wielkości Waszego ekranu.

 

Jeśli macie większy ekran lub chcecie oglądać zdjęcie w większym rozmiarze, wystarczy że klikniecie w Lupę (umieszczoną na zdjęciu, w prawym górnym rogu). Zdjęcie rozszerzy się do maksymalnych dozwolonych wymiarów.

 

Wówczas oceny, komentarze i opis zdjęcia odpowiednio przesuną się w dół. Tryb ten zostanie zapamiętany do przeglądania kolejnych zdjęć, aż do czasu, kiedy sami powrócicie do poprzedniego ustawienia, klikając ponownie w Lupę.

 

Uwaga! Tryb powiększania zdjęcia dostępny jest tylko wtedy, kiedy zdjęcie wgrane do serwisu ma większe rozmiary, niż zdjęcie pojawiające się w trybie domyślnym (dostosowującym się do wysokości przeglądarki).

 


Osoby, które przyzwyczaiły się do oglądania zdjęć w maksymalnym rozmiarze, na czarnym tle, bez dodatkowych elementów nadal mogą korzystać z opcji Fullscreen.

 

 

Przeglądanie zdjęć pozostaje bez zmian. Nadal możecie zobaczyć kolejną lub poprzednią fotografię posługując się strzałkami umieszczonymi na zdjęciu. Krzyżyk umieszczony w prawym górnym rogu, zamyka odsłonę zdjęcia i pozwola Wam wrócić do miejsca w serwisie, z którego weszliście na dane zdjęcie.

 

Jeżeli w powyższym artykule nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, napisz do nas przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na adres serwis@maxmodels.pl.


Zapraszamy również na Forum >>>


Redakcja MaxModels.pl

Komentarze (5)
Dodaj komentarz
gretrudag 31 października 2020Modelka
Nie wiem jak dodać zdjęcie, ktoś pomoże?
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
samsara00 21 czerwca 2020Fotograf
Witam a Ja mam nietypowy problem z wstawieniem zdjęcia. Zdjęcie jest pionowe a po dodaniu na 'maxmodels " jest połozone, czyli nie zachowuje wymiarów
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
DesQ 13 lutego 2020Fotograf
Teraz już się wszystko wyjaśniło dlaczego nie mogę dodać zdjęć do serwisu jak poprzednio.
Przydałaby się jakaś informacja - monit - że zdjęcie jest za duże. Nie trzeba by tracić cennego czasu po obu stronach na wyjaśnianie co jest przyczyna problemu. Pozdrawiam serwis.
No i fakt rozdziałka trochę słaba.
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
caslet 24 sierpnia 2018Fotograf
Limit wielkości zdjęć mniej więcej 1000 pix to żenada na portalu dla profesjonalnej promocji fotografii , chyba że tej z " selfików "
Ciekawe?
4
0
| Odpowiedz
davidos 15 lutego 2018Fotograf
Poprawcie redakcjo błędy na stronie redakcjo ponieważ np nie mogę dodać zdjęcia już któryś dzień. Z PC jak i z tel. Ciągle info na czerwono że jakiś błąd.
Irytujące na maxa!
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
Więcej z: Nowe MaxModels
Zdjęcia MaxModels
Edytuj RFphotography Mod. Kasia 6.0 0 RFphotography Fotograf
Edytuj Loki93ssss 6.0 0 Loki93ssss Modelka
Edytuj AIpha 6.0 0 AIpha Fotograf
Edytuj lukaszkedziora 5.9 0 lukaszkedziora Fotograf
Edytuj agaphotoplace 6.0 0 agaphotoplace Fotograf
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj Sorry-Winnetou Modelka: Natalia 6.0 0 Sorry-Winnetou Fotograf
Edytuj kkphotographer 6.0 0 kkphotographer Fotograf
Edytuj Kornelia_k 5.9 1 Kornelia_k Modelka
Zobacz więcej zdjęć