Nowe Eko Trendy z udziałem Mai Sablewskiej w Krakowie!

REKLAMA
REKLAMA
Nowe Eko Trendy z udziałem Mai Sablewskiej w Krakowie!

Już za kilka dni, pod patronatem Maxmodels.pl, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie promujące ekologiczne spojrzenie na modę. W poniedziałek, 18 listopada, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie na Nowe Eko Trendy z gościem specjalnym - Mają Sablewską.

 

 

Moda i ekologia tworzą jeden z najważniejszych trendów XXI wieku. Spektakularne efekty tej współpracy zobaczymy w czasie wydarzenia Nowe Eko Trendy, które odbędzie się w poniedziałek, 18 listopada w Krakowie. W czasie pokazu mody publiczność będzie podziwiać młode talenty mody z Małopolski oraz eko-kreacje stworzone we współpracy z cenioną Szkołą Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa. Gościem specjalnym będzie Maja Sablewska, stylistka i osobowość telewizyjna. W programie również warsztaty artystyczne, mini-targi oraz debata. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

 

Ubrania stworzone z materiałów recyklingowych, przeniknięte duchem zero waste, wykonane przy użyciu tradycyjnych technik rzemieślniczych, z których słynie Małopolska - wydarzenie Nowe Eko Trendy udowodni, jak wielka siła drzemie w lokalnych, polskich projektantach.

 

Niezwykły pokaz mody poprzedzi debata na temat ekologii z udziałem Mai Sablewskiej, a także Tomasza Urynowicza - Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Marii Humy z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz dr. Jerzego Gawła - dyrektora Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Goście rozmawiać będą o promowaniu ekologii oraz roli, jaką może w tej dziedzinie odegrać Małopolska. Debatę poprowadzi Rafał Stanowski - publicysta oraz wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

 

Projekt: Sandra Stachura, fot.:Dawid H. Groński

 

Podczas konferencji prasowej z udziałem Filipa Szatanika z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dyrektora SAPU Jerzego Gawła oraz Rafała Stanowskiego podkreślona została rola ekologii jako części popkultury i stylu życia. Nowe Eko Trendy przedstawią ciekawy sposób zorientowania mody na ekologię, skupiony między innymi na lokalności, tworzeniu w harmonii z tradycją. Podczas wydarzenia zobaczymy kolekcje lokalnych, małopolskich projektantek, które przedstawią trzy odsłony ekologii. Sandra Stachura pokaże swoje projekty przygotowane z innowacyjnych materiałów, Marta Pilas przedstawi kolekcję wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu, a podczas pokazu Anny Marii Zygmunt będzie można zobaczyć inspiracje kulturą Łemkowską. Zaprezentowane zostaną też projekty studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, które zostały zaprojektowane w trakcie zajęć „No Waste", uczących młodych projektantów tworzenia ubrań z materiałów recyklignowych

 

 

Interesującą częścią poniedziałkowego wydarzenia będzie panel dyskusyjny, w którym weźmie udział  Maja Sablewska. Poruszona zostanie między innymi kwestia tego, na ile Polska jest gotowa, aby żyć w zgodzie z zasadami ekologii. Dowiemy się także, jak można rozumieć modę społecznie odpowiedzialną oraz przyjrzymy się kwestii lokalności i bliskości naturze, które Polska może wnieść do światowej mody.

 

„Ekologia nie tylko jest w modzie, ale stanowi też niezwykle ważny temat społeczny, dlatego jako Urząd Marszałkowski zajmujemy się jej intensywną promocją" - mówi Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. „Chcemy pokazać, że ekologia jest tematem, z którym stykamy się na co dzień, nie tylko jeśli chodzi o selekcję odpadów czy ogrzewanie, ale także wtedy, gdy kupujemy ubrania i dodatki. Chciałbym również nawiązać do kultury rzemiosła, którym przeniknięta jest cała Małopolska. Cieszę się, młodzi ludzie kontynuują te tradycje, tworząc unikatowe i zarazem nowoczesne projekty. Warto je pokazać światu!".

 

„Jesteśmy krajem, który w dziedzinie mody jest w dużej mierze zgodny z nowoczesnym, proekologicznym podejściem" - mówi Rafał Stanowski, koordynator wydarzenia, wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. „Nasi młodzi projektanci tworzą często rzeczy, które nie naruszają środowiska naturalnego, pielęgnują tradycyjne techniki rzemieślnicze lub poszukują innowacyjnych rozwiązań. To jest niezwykła energia, która sprawia, że polska i małopolska moda są prawdziwym wulkanem kreatywności".

 

 

Zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:30!

 

W foyer MOS-u będzie można też wziąć udział w mini-targach z lokalnymi, proekologicznymi firmami z Małopolski (od godz. 16) - zaprezentują się Załucka Kuczera (moda dla dorosłych), Rever Kids (moda dla dzieci) oraz Wilcza Jagoda (naturalne kosmetyki). W czasie nowych Eko Trendów odbędą się też artystyczne warsztaty prowadzone przez wykładowców SAPU - przerabiania ubrań (dla dorosłych) oraz tworzenia ozdób choinkowych (dla dzieci).

 

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegóły i zapisy:

https://www.facebook.com/events/2604343849632787

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Szkoła Mody Fashion School (@sapu_fashion_school) Lis 13, 2019 o 1:39 PST


 

Redakcja Maxmodels.pl/Materiały prasowe

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj kulinicz 6.0 6 kulinicz Modelka
Edytuj OlhaPL1995 6.0 4 OlhaPL1995 Modelka
Edytuj VictoriaBeauty 6.0 1 VictoriaBeauty Modelka
Edytuj slaweko 6.0 4 slaweko Fotograf
Edytuj partly <3 6.0 3 partly Modelka
Edytuj Oliwiadembska Foto. Jerzy Rosiak 6.0 7 Oliwiadembska Modelka
Edytuj sagaj 6.0 8 sagaj Fotograf
Edytuj oliwia_gudyno 6.0 7 oliwia_gudyno Modelka
Edytuj Arti44 6.0 16 Arti44 Modelka
Zobacz więcej zdjęć