Ochrona i pielęgnacja dziecięcych włosów - Porady Claudius Hair Treser Academy

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Ochrona i pielęgnacja dziecięcych włosów - Porady Claudius Hair Treser Academy

Moment, w którym na świecie pojawia się dziecko diametralnie zmienia nasze życie. Potrzeby nowo narodzonej istoty stoją wyżej od naszych potrzeb. Uczymy się jak zrozumieć, jak zadbać i jak pielęgnować małą istotę. W tym artykule podpowiemy jak zadbać o włoski niemowlaków i nieco starszych dzieci.

 

Pielęgnacja


Wydaje się, że kąpiel niemowlaka ma jeden cel: oczyszczenie główki i ciała dziecka. Ale nie tylko... Już na tak wczesnym etapie rozwoju dziecka warto zacząć masować skórę jego głowy. Taki zabieg działa pobudzająco na wzrost włosów, wzmacnia ich cebulki oraz poprawia ukrwienie skóry głowy.


U niemowlaków do mycia włosów używajmy tego samego kosmetyku, którego używamy do mycia ciała. U starszych dzieci możemy rozpocząć stosowanie specjalnych szamponów, ale pamiętajmy jednak, aby były to preparaty dedykowane dzieciom. Nie mogą one zawierać w swoim składzie substancji perlistych, SLSów i parabenów. Substancje te są odpowiedzialne za pienienie się kosmetyku, ale również mocno wysuszają skórę głowy oraz mogą powodować alergie.

 

Bardzo ważne jest również, aby wybrać kosmetyk o neutralnym pH dla skóry dziecka. A jak często myć włosy dziecka? U starszych dzieci, które mają więcej włosów i nie ulewają już tak często mleka, nie ma potrzeby, aby myć głowę codziennie. Woda również wysusza skórę, dlatego wystarczy, jeśli będziemy wykonywać tą czynność raz na dwa, trzy dni. Bardzo ważne jest, aby po kąpieli zawsze nawilżyć skórę głowy oliwką lub innymi tłuszczami roślinnymi, takimi jak oliwa z oliwek albo olej kokosowy.

 

Problemy skórne


Delikatne i cienkie włosy niemowlaka mają tendencję do wycierania. Nie zamartwiajmy się więc, jeśli zobaczymy na główce naszego malucha obszary bez włosków. Jest to normalny efekt pocierania główką o kocyk, kołderkę i wszystkie inne przedmioty, na których leży nasze dziecko. Z czasem pojawią się włosy właściwe - grubsze i silniejsze niż na początku. Nie ma również powodów do paniki, jeśli zaobserwujemy żółte łuski naskórka przylegające do skóry głowy dziecka. To często obserwowane u maluchów schorzenie, powszechnie nazywane ciemieniuchą. Schorzenie to jest stosunkowo łatwe do wyleczenia domowymi sposobami.

 

Na początek zwiększmy intensywność nawilżania skóry głowy oliwką i sukcesywnie wyczesujmy naskórek szczotką z delikatnego włosia, przeznaczoną dla niemowlaków. Naturalny peeling wykonany z nawilżonych otrąb lub kompresy z natłuszczających olejków również pomogą zwalczyć objawy ciemieniuchy. Jeżeli jednak domowe sposoby zawiodą, a objawy będą się rozprzestrzeniać należy skonsultować się z lekarzem.

 

Pierwsze cięcie


Zaczynamy od obalenia mitu. Nie jest prawdą, że obcinanie włosów u dzieci sprawia, że ich włosy są bardziej gęste i szybciej rosną. W pierwszych latach życia włosy u dzieci zmieniają się bardzo szybko, czasem nawet kilka razy. Znamy przecież przykłady dzieci, które urodziły się z blond loczkami, a po kilku latach miały proste i ciemne włosy. Podcinanie włosów u dzieci ma im przede wszystkim zapewnić komfort. Nie dopuszczajmy, aby włosy wchodziły dziecku do oczu lub do ust.

 

Jeśli decydujemy się na cięcie w salonie fryzjerskim zapewnijmy dziecku komfort. Bez współpracy ze strony malucha nasze działania nie zakończą się powodzeniem. Na pierwszej wizycie na krześle fryzjerskim powinien usiąść któryś z rodziców. Dziecko będzie mogło oswoić się z miejscem oraz zaobserwować jak rodzice dbają o włosy. A co najważniejsze, zobaczyć, że to nie boli.

 

Liczy się to co w środku


Największy wpływ na wzmocnienie włosów u dziecka ma dieta. Dla niemowlaków, które są karmione piersią najważniejsza jest dieta matki. Aby zapewnić dziecku zdrowe i mocne włosy zadbajmy, aby jego dieta była bogata w składniki, takie jak: żelazo, miedź, siarka oraz witaminy z grupy B, A, C, E i F.

 

 


Magda Dukat: W prostocie poszukuje wyrafinowania, czego upust daje w swoich w swoich fryzjerskich realizacjach - zarówno tych klasycznych, jak i awangardowych. Jednocześnie szuka rozwiązań, które się zapamiętuje - wyjątkowych, niespodziewanych. Interesuje ją to, co jest jej największą inspiracją - sztuka i rozmowy. Prostota ją relaksuje.


Portfolio Claudius Hair Treser Academy w MaxModels.pl >>>


opracowała: Katarzyna Denkowska

zdjęcie główne: 123rf / picsel

 

Komentarze (1)
Dodaj komentarz
konto usunięte 08 listopada 2015
Jestem ciekawa dlaczego akurat taki artykuł na maxmodels...
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Edytuj kasiamuranty 6.0 0 kasiamuranty Modelka
Edytuj Louigoa 6.0 19 Louigoa Fotograf
Edytuj sagaj 6.0 8 sagaj Fotograf
Edytuj Yaomi93 6.0 10 Yaomi93 Modelka
Edytuj klaudia_zogala Paris Fashion Week 
Ewa Stepaniuk Designer
Fot. Marek Marzejko 6.0 29 klaudia_zogala Modelka
Edytuj Zabcia1994   6.0 9 Zabcia1994 Modelka
Edytuj evva75 6.0 11 evva75 Fotograf
Edytuj magda10392 6.0 17 magda10392 Modelka
Edytuj Owieczkowe 6.0 2 Owieczkowe Modelka
Edytuj kopfer 6.0 3 kopfer Fotograf
Zobacz więcej zdjęć