Pielęgnacja długich włosów - Porady Claudius Hair Treser Academy

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Pielęgnacja długich włosów - Porady Claudius Hair Treser Academy

Odpowiednia pielęgnacja włosów to klucz do zadowolenia z naszej fryzury. Prawdą jest, że nawet najlepsza fryzura może stać się zupełnie nieatrakcyjna, jeżeli nasze włosy nie będą zadbane i odżywione.


Zanim wybierzemy się do drogerii po odpowiednie kosmetyki, powinniśmy najpierw przyjrzeć się naszym włosom. Często bowiem zdarza się, że kosmetyk, który miał zagwarantować poprawę kondycji naszych włosów, zupełnie nie działa. Dlaczego tak się dzieje? Składa się na to kilka kwestii. Pierwsza z nich to problem z odpowiednim rozpoznaniem struktury naszych włosów. Pamiętajmy jednak, że jeżeli nie jesteśmy w stanie sami ocenić, jakie tak naprawdę są nasze włosy, powinniśmy skorzystać z porady specjalisty w profesjonalnym salonie. Podobnie jak ze skórą twarzy czy ciała, jest bardzo wiele rodzajów włosów, a jeszcze więcej ich problematycznych połączeń, jak np. włosy przetłuszczające się u nasady, a tłuste przy końcach.

 

Zacznijcie zatem od określenia typu włosów - czy są to włosy falujące, kręcone, cienkie, delikatne, puszące się czy normalne. Jeżeli już udało wam się określić typ włosów, możecie zacząć zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego szamponu.

 

Przy wyborze szamponu należy pamiętać o paru kwestiach. Jedna z nich, to jego skład. Pamiętajcie, że szampon przede wszystkim czyści skórę waszej głowy i choć ma właściwości pielęgnacyjne, to jednak nie są one tak mocne, jak np. w przypadku masek czy odżywek. Na to, czy będziemy faktycznie zadowoleni z działania danego kosmetyku, ma wpływ jego skład. Podobnie, jak w przypadku produktów żywieniowych - im wyższe miejsce w składzie, tym więcej tego składnika znajduje się w naszym kosmetyku. Nie oczekujmy zatem spektakularnych właściwości odżywczych od szamponu, w którym znaczącą część zajmą SLS-y (Sodium Lauryl Sulfate, odpowiedzialne za pienienie się kosmetyku, ale jednocześnie za wysuszanie włosów i skóry głowy) czy np. perfumy. Często zdarza się, że kosmetyk z niższej półki ma znacznie lepszy skład niż ten, który zazwyczaj uważaliśmy za wysokiej jakości. Niemniej, warto sięgać po kosmetyki z serii, ponieważ kosmetyki z jednej gamy często uzupełniają się, zapewniając kompleksową pielęgnację.

 

Jednak to nie tylko skóra głowy odgrywa znaczenie przy wyborze szamponu. Ważne jest również to, abyśmy odpowiedzieli sobie na pytanie o to, co w naszych włosach chcemy podkreślić, a co zdyscyplinować. Odpowiednio dobrany szampon może nam pomóc okiełznać np. włosy puszące się, zaś do włosów cienkich i pozbawionych objętości idealnie sprawdzi się szampon dobrze oczyszczający ze środków do stylizacji. Jednak nie każde włosy można z łatwością sklasyfikować. Są typy włosów, które łączą różne problemy. Jeżeli macie takie włosy, warto udać się do specjalisty, ponieważ to właśnie w salonie fryzjerskim najczęściej znajdziecie profesjonalne szampony do problematycznych włosów.

 

Kolejnym z etapów pielęgnacji jest odpowiednie dobranie kosmetyków regeneracyjnych i odżywczych - są to maski, odżywki oraz ich pochodne. Nasze włosy niewątpliwie docenią ich obecność w pielęgnacji. Odżywka, dzięki swojej lekkiej konstystencji i mało problematycznemu użyciu, może być stosowana codziennie, w przeciwieństwie np. do maski czy ampułek, których aplikacja jest znacznie bardziej absorbująca. Maski, choć gwarantują wyjątkowe silne odżywienie, wymagają dłuższego czasu aplikacji, jak i najczęściej wiążą się z koniecznością spłukania produktu w celu oczyszczenia włosów. Równie mocne działanie mają ampułki, które często znajdują się w ofertach salonów fryzjerskich. I choć można je znaleźć również w drogeriach, warto w tym wypadku skorzystać z wizyty w salonie, ponieważ pełen efekt osiągnie się dopiero przy aplikacji odpowiednim dozownikiem.

 

Pamiętajcie, że cena kosmetyków nie zawsze gwarantuje jakość. Wygląd waszych włosów w dużej mierze zależy od was, dlatego mamy nadzieję, że nasze informacje okażą się przydatne.

 

 

 

 


Magda Dukat: W prostocie poszukuje wyrafinowania, czego upust daje w swoich w swoich fryzjerskich realizacjach - zarówno tych klasycznych, jak i awangardowych. Jednocześnie szuka rozwiązań, które się zapamiętuje - wyjątkowych, niespodziewanych. Interesuje ją to, co jest jej największą inspiracją - sztuka i rozmowy. Prostota ją relaksuje.


Portfolio Claudius Hair Treser Academy w MaxModels.pl >>>


opracowała: Katarzyna Denkowska

zdjęcie główne: 123rf / picsel

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Edytuj OlegTsapiuk 6.0 8 OlegTsapiuk Fotograf
Edytuj igord Wiktoria 6.0 3 igord Fotograf
Edytuj MPFOTO 6.0 3 MPFOTO Fotograf
Edytuj Miss_Ola 6.0 7 Miss_Ola Modelka
Edytuj Ewa_H 6.0 4 Ewa_H Modelka
Edytuj aniakondraciuk Martyna. 6.0 5 aniakondraciuk Fotograf
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj Unknown 5.9 6 Unknown Fotograf
Edytuj olciaqn fot: Daniel Bidiuk Photography
mua: Blanka Smolarek MAKE UP ART
hair: Julia Olędzka
model: Aleksandra Żygo Photomodel 6.0 7 olciaqn Modelka
Edytuj curlyhair ph Adam Trzaska
styl Ewa Michalik 6.0 6 curlyhair Modelka
Zobacz więcej zdjęć