środa, 18 marca 2015



BLOG OD DNIA DZISIEJSZEGO BĘDZIE DZIAŁAŁ POD INNYM ADRESEM


http://dreamhado.wix.com/dreamhado


NOWE ARTYKUŁY I SESJE ZDJĘCIOWE JUŻ OD TEGO TYGODNIA. 

ZAPRASZAM !



sobota, 10 stycznia 2015

MAŁY PORADNIK STYLU



Wizerunek w dzisiejszych czasach wizerunek ma bardzo duże znaczenie. W niektórych sytuacjach jest jednym z elementów pozwalającym osiągnąć cel. Poniżej znajdziecie kilka kluczowych zasad jak odpowiednio ubrać się na konkretne okoliczności. 







ROZMOWA KWALIFIKACYJNA 


Jest specyficznym rodzajem spotkania. W ciągu kilkudziesięciu minut musimy zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Nie tylko nasze kompetencje i kwalifikacje zawodowe są ważne, ale również nie można zapomnieć o mowie niewerbalnej jak i o wizerunku. Schludny wygląd może zwiększyć szanse na zdobycie pracy. Klasycznym szary lub granatowy garnitur oraz biała albo błękitna koszula będzie odpowiednim rozwiązaniem. Krawat powinien być gładki i w stonowanych kolorach takich jak granat, niebieski czy fiolet. Taki zestaw spisze się na każdej rozmowie kwalifikacyjnej, a tym samym okażemy szacunek przyszłemu pracodawcy. Poniżej parę podstawowych wizualizacji. 






Bytom, Vistula, Zara





Bytom, Vistula, Zara





Vistula, Zara







SPOTKANIE BIZNESOWE 


Podobnie jak w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej swoim wyglądem musimy okazać szacunek dla rozmówcy i budzić jego zaufanie. Sprawdzonym rozwiązaniem z pewnością będzie szary lub granatowy garnitur i jasnoniebieska koszula oraz krawat w odcieniach niebieskiego (zestawienia, które zaprezentowałem powyżej). Jeśli w branży, w której pracujemy nie nosi się garniturów to dobrym pomysłem będzie w połowie formalny strój w stonowanych biznesowych kolorach czyli szarościach i odcieniach niebieskiego. W tym wypadku możemy założyć na przykład szarą marynarkę, granatowe chinosy i koszule bez krawatu albo drugie rozwiązanie to połączenie eleganckich spodni z marynarką w odmiennym kolorze. 








Bytom, Vistula





Bytom







Bytom






Vistula





NIEFORMALNE OKAZJE


Zobaczmy teraz co można założyć na mniej formalne okazje. W sytuacji takich jak randka, wyjście do teatru, kina, czy uroczyste rodzinne spotkania. Chcemy wtedy wyglądać naturalnie, ale jednocześnie elegancko. W takich wypadkach garnitur może być nadmiernie oficjalny, zaś styl casualowy zbyt zwyczajny. Odpowiednim rozwiązaniem będzie smart casual. Możemy założyć kolorowe chinosy do tego kolorową koszulę w kratę lub gładką i marynarkę. Dobrym rozwiązaniem będą też dżinsy, biała albo kolorowa koszula i marynarka. W przypadku wyjścia do teatru polecam trochę bardziej eleganckie zestawienie. Odpowiednim strojem będzie ciemna klasyczna marynarka do tego biała koszula, krawat w stonowanym kolorze oraz eleganckie spodnie w innym kolorze, a nawet w delikatna kratę.







Vistula, Bytom, Zara





Vistula, Bytom





Bytom, Vistula








Vistula






Vistula






Vistula







STUDNIÓWKA



Teraz parę porad o tym jak ubrać się na studniówkę. Dla młodych mężczyzn jest to często okazja do zakupu pierwszego eleganckiego garnituru, który będzie można wykorzystać na maturze czy późniejszych okolicznościach. W tym wypadku mamy dwa rozwiązania. Postawić na klasykę czy małą ekstrawagancję. Jeśli chodzi o klasyczną wersję to polecam granatowy ewentualnie czarny czy grafitowy garnitur. Do tego białą koszulę i czarne półbuty. Krawat czy mucha powinny być w stonowanych kolorach. W zestawie z nutą ekstrawagancji możemy trochę zaszaleć z kolorem koszuli czy krawatu albo muchy. Koszula powinna również być biała ewentualnie w ostateczności w jasnych pastelowych kolorach. Dodatki mogą być w takiej sytuacji w mocnych wyrazistych kolorach, a także we wzorki. Pamiętajmy, żeby nie popełniać jednego z najważniejszych błędów, a mianowicie dobór koloru krawatu do sukienki partnerki. Tego z pewnością trzeba unikać.






Bytom, Vistula






Bytom, Vistula






Bytom, Vistula






Bytom









Vistula







POGRZEB 


Wspomnę jeszcze parę słów o ubiorze na pogrzeb. Z pewnością każdy wie, że na pogrzeb należy ubrać się w ciemne kolory, a najlepiej czerń będącą barwą żałobną. Jeśli jesteśmy najbliższa rodziną to najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie, biała koszula, czarny garnitur, oraz czarne buty i matowy krawat. Dla osób z dalszej rodziny obowiązuje trochę mniej formalny strój i tak na przykład czarne chinosy czy golf. Mężczyźni powinni pamiętać, że dodatki takie jak rękawiczki, czapka, kapelusz, szal czy parasol też powinny być w stonowanych kolorach. Największym błędem są jaskrawe kolory i wzory. 






Bytom, Vistula






Nieważne gdzie idziemy czy na spotkanie biznesowe czy na rodzinny obiad najważniejsza jest jedna zasada „Jak Cię widzą tak Cię piszą”. To niewątpliwie bardzo trafne spostrzeżenie. Wygląd ma duże znaczenie, a czasem od tego może zależeć osiągnięcie celu. Z tego względu pamiętajmy, aby zawsze wybierać odpowiedni strój na dana okazję. 






Post powstał przy pomocy wiadomości zamieszczonych w poradniku "Rzeczowo o odzie męskiej" Michała Kędziory oraz zdjęć z oficjalnych stron Vistuli, Bytomia i Zary oraz 

sobota, 3 stycznia 2015

BLACK COAT

Przyszedł czas na zimową stylizację. Tym razem szal w kratę, który już się pojawił parę postów wcześniej postanowiłem połączyć z czarnym płaszczem. Ma duży kołnierz i ukośne zapięcie. Pasuje do codziennych stylizacji jak i bardziej eleganckich. 





























Photo by: Olga Kępka


Dreamhado


poniedziałek, 15 grudnia 2014

SH jumper



Dzisiejsza stylizacja jest bardzo prosta. Granatowy sweterek w szpic z second hand, który jest elementem wyjściowym. Do niego założyłem czarne wąskie spodnie,, wiśniowe buty i zielone skarpetki. Do tego wszystkiego dobrałem brązowe dodatki czyli zegarek i pasek.































Photo by: Olga Kepka


Dreamhado 


czwartek, 11 grudnia 2014

Królowie mody



W  dzisiejszych czasach kobiety jak i mężczyźni przywiązują dużą uwagę do swego wyglądu. Codziennie starają się wyglądać perfekcyjnie. Jednak czy wiesz skąd wzięła się „mała czarna” ? Przeczytaj ! Dowiesz się kto stworzył podwaliny dzisiejszej modzie.








To co jeszcze wczoraj było ostatnim krzykiem mody, dziś jest już zapomniane. To wielcy projektanci dyktują nam trendy na nadchodzące sezony. Przedstawiają swoje projekty na światowych wybiegach. Moda od zawsze była szybko przemijającym sposobem ubierania się ale także sposobem życia czy wyrażania siebie. Zobaczmy kto zapisał się na kartach historii światowej mody.







Wielka sztuka krawiectwa haute couture powstała w drugiej połowie XIX wieku. Paryż stał się światową stolica mody. Wbrew pozorom to nie Francuz był jej twórcą tylko Anglik Charles Frederick Worth. Swoją młodość spędził w Londynie, gdzie pracował jako pomocnik w sklepach z tkaninami. W 1846 roku przeniósł się do Paryża gdzie początkowo pracował w sklepach między innymi u Gagelina. W 1858 roku założył swój dom mody. Jego projekty przepełnione były udrapowaniami i mnóstwem warstw materiału. Tworzył niezwykle kobiece suknie, odkrywając tym samym w kobietach nowe oblicze piękna. Kochały go miliony kobiet na całym świecie. Z najdalszych zakątków kuli ziemskiej przyjeżdżały specjalnie do Paryża, by zakupić suknię w domu mody Wortha. Przez lata dyktował trendy na nadchodzące lata. Jego suknie można było zobaczyć na ulicach Paryża, miast USA czy dworach królewskich. Niestety dom mody Worth nie przetrwał do dzisiejszych czasów.


























Pod koniec XIX wieku we Francji w rodzinie Państwa Chanel przyszła na świat ich córka Gabrielle. Nikt wtedy nie spodziewał się, że ów mała dziewczynka w przyszłości zasłynie jako Coco Chanel Początkowo pracowała jako krawcowa, a potem występowała jako piosenkarka i tancerka pod pseudonimem Coco. Już w tamtych latach można było dostrzec jej świeże spojrzenie na ówczesną modę. Pierwszy raz dała upust swoim pomysłom, zakładając  w 1913 roku w Paryżu salon z kapeluszami. W czasie I Wojny Światowej lansowała sportową odzież na wzór wojskowej. Po wojnie kobieta Chanel nadal nosiła spodnie, miała być pewna siebie i kobieca. Później przyszedł czas na „małą czarną”, sznur pereł jako naszyjnik, kostiumy chanelowskie, golfy i wiele innych. Warto też wspomnieć o perfumach Chanel No 5, które stworzyła w 1921 roku. Niesamowicie przyczyniły się do zwiększenia jej popularności na całym świecie. Przez lata zrewolucjonizowała kobiecą modę. Wylansowała zupełnie nowy wzór kobiecości. Jej ponadczasowe projekty przetrwa łydo naszych czasów. Była jednym z projektantów, który stworzył tak mocne filary dzisiejszej mody. Od 1983 roku domem mody Chanel kieruje Karl Lagerfeld.























Tuż po II Wojnie Światowej, w 1946 roku powstał w Paryżu nowy dom mody. Jego założycielem był Christian Dior. Początkowo prowadził galerie sztuki, która niestety musiał zamknąć z powody wielkiego kryzysu. Przez jakiś czas wykonywał różne prace, żeby się utrzymać. Wkrótce dostrzegł go Lucien Lelong i zaproponował mu posadę projektanta w swoim imperium. Dior przez kilka lat z przerwami tworzył kolekcje wraz z Pierre Balmainem. Po wojnie odszedł z domu mody Lelonga i otworzył swój własny. Wylansował wąska talię, wydobywając tym samym kobiece kształty. Jego moda była francuska, wesoła, elegancka, stanowiąca idealne antidotum na traumę wojennej biedy. Jak powiedziała w swoim artykule Carmel Snow, Dior stworzył „New Look”, „Dior ocalił krawiectwo, tak jak Francję uratowała bitwa pod Marną”. Po śmierci projektanta w 1957 roku, na czele domu mody stanął Yves Saint Laurent, który jest następnym projektantem wartym uwagi.








































Zatem przejdę do ostatniego bohatera mojego artykułu. Yves Saint Laurent początkowo mieszkał wraz ze swoimi rodzicami w Algierii. Już w wieku 17 lat zaprezentował teczkę ze swoimi pracami. Wygrał konkurs organizowany przez Vogue, na projekt sukienki koktajlowej. Dior i Laurent zostali sobie przedstawienie i młody Yves został zatrudniony w domu mody Dior jak główny projektant, zaś w 1957 roku stanął na jego czele. Niedługo potem musiał odbyć służbę wojskową w związku z wojną francusko-algierską. Po opuszczeniu koszar i następnie szpitala psychiatrycznego został zwolniony z domu mody Dior. Zaskarżył swojego byłego pracodawcę, a otrzymane odszkodowanie umożliwiło mu otworzenie swojego domu mody YSL. Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to okres największego triumfu projektów Laurenta. Wylansował styl bitników – krótkie skórzane kurtki i wysokie buty. W 1993 roku YSL został sprzedany. Yves Saint Laurent odszedł na emeryturę w 2002 roku a domem mody najpierw kierował Tom Ford, a potem Stefano Pilati. Laurent zmarł w 2008 roku.

















Można spędzić godziny na rozmowie o modzie i osobach, które ją tworzyły i tworzą. Worth, Chanel, Dior i Laurent byli zdecydowanie wielkimi projektantami. Nie ma wątpliwości, że znacznie przyczynili się do rozwoju światowej mody, dając jej solidne podwali.



Dreamhado