Projektanci na wybiegu - relacja z wydarzenia

REKLAMA
Projektanci na wybiegu - relacja z wydarzenia

Jesienny Fashion Show w Galerii Krakowskiej, który MaxModels.pl objął patronatem, był nie tylko prezentacją najnowszych kolekcji i nadchodzących trendów, ale również pokazem kreacji stworzonych przez młodych, krakowskich projektantów. Wydarzenie poprowadził Damian Urbańczyk. W roli prowadzącej wystąpił również gość specjalny - Joanna Horodyńska.


W tym roku w ramach konkursu „Projektanci na wybiegu" można było zobaczyć projekty wykonane przez Annę Kodłubańską, Małgorzatę Salamon, Michała Wojewodzica, Sebastiana Gąsienicę-Łuszczek, Annę Gawor, Paulinę Bżdzikot i Olgę Idzik.

 

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie sukienki koktajlowej z ustalonego przez organizatora materiału. Zwycięzcą konkursu wyborem jury w składzie: Joanna Horodyńska - modelka i stylistka, GOShA Kusper - stylistka Galerii oraz Aneta Pondo - redaktor naczelna magazynu Miasto Kobiet, została Anna Gawor, projektantka i nauczycielka szycia w Slow Fashion Cafe. Laureatka otrzymała 2 tysiące złotych oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas ostatniego dnia Fashion Show.


Krakowscy projektanci biorący udział w konkursie organizowanym w ramach Jesiennego Fashion Show:

 

Anna Kodłubańska

 

Absolwentka SAPU, obecnie mieszkająca w Warszawie, gdzie zajmuje się projektowaniem i stylizacją. Wcześniej przez trzy lata mieszkała w Krakowie, w którym ukończyła SAPU - jest tegoroczną absolwentką. Przez dwa lata pracowała w IEDI FIX, promując polską modę oraz w międzyczasie w Portobello Vintage Butik, La Perle (butik z polskimi projektantami) oraz Forum Mody. Ubrania projektantki dostępne są w butiku IdeaFix.

 

Projekt Anny Kodłubańskiej

 

Małgorzata Salamon


Pochodzi z Bielska-Białej, do Krakowa przeprowadziła się na studia. W 2012 roku skończyła Szkołę Artystycznego Projektowania, dodatkowo kończy studiować prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od dwóch lat prowadzi swoją markę - Małgorzata Salamon. Od początku jej istnienia sprzedaje swoje projekty w krakowskim butiku Idea Fix. Aktualnie kolekcje Małgorzaty można zobaczyć w sklepach w Warszawie, Wrocławiu oraz Berlinie oraz w Internecie.


Na jej markę składają się dwie linie. Pierwszą stanowią sezonowe kolekcje. Ostatnią z nich jest kolekcja #kratka. Flagowym produktem drugiej linii - CASUALOVE są bluzy z haftowanymi, polskimi zwierzętami.

 

Projekt Małgorzaty Salomon

 

Michał Wojewodzic


Michał urodził się i studiował w Krakowie, tu również ma swoją pracownie. Zajmuje się projektowaniem głównie sukni wieczorowych. Kolekcje rozbudowuje również o płaszcze, kurtki i spódnice. Prowadzi dwie marki. Jedną specjalizującą się w okazjonalnych kreacjach i drugą skierowaną do młodszych odbiorców lubiących uliczne klimaty.

 

Sebastian Gąsienica-Łuszczek


Młody projektant mody i stylista pochodzący z Zakopanego. Absolwent krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. W modzie zwraca uwagę na oryginalność i świeżość, a w swoich pracach stawia na minimalizm. Inspiracją do projektowania są dla niego ludzie i muzyka. Lubi kreatywność i wizjonerstwo. Jego marzeniem jest tworzenie ubrań, poprzez, które będzie w stanie pokazać swoją wizję świata mody.

 

Finalista konkursów: MUUSE x VOGUE Talents - Young Vision Award 2014, Cracow Fashion Awards 2014, OFF FASHION Kielce 2014 i Radom Fashion Show 2014. Laureat wielu nagród, m.in: nagroda SAPU podczas CFA 2014 (wyjazd na konkurs Habitus Baltija 2014 w Rydze), czy bon stypendialny 15 000 zł od Foso Fashion Diamonds Discovery. Wyróżniony za kreatywność i wizjonerstwo od Neo Fashion Jamboree.

 

projekt Sebastiana Gąsienicy-Łuszczka

 

Anna Gawor


Krakowianka, z wykształcenia technolog odzieży, obecnie studentka kierunku Konstrukcja Ubioru. Inspiracje czerpie z architektury, zgiełku miasta, preferując w swojej twórczości minimalizm i szlachetną prostotę formy. Poszukując nowych środków wyrazu na nowo interpretuje kolor i faktury materiałów, z których projektuje eleganckie, nowoczesne kolekcje ubrań.

 

Zwycięzki projekt Anny Gawor

 

Paulina Bżdzikot


Młoda projektantka z Krakowa . Tegoroczna absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych - Projektowanie Ubioru Sapu. Finalistka Cracow Fashion Awards 2014, półfinalista konkursu Off Fashion Kielce 2014. Reprezentantka Krakowa podczas festiwalu w Mińsku, Fashion Mill 2014.Paulina Stefania ceni sobie prostotę i minimalizm. Ciekawe formy i zestawienia materiałów, to właśnie to do czego dąży projektantka. Kolekcja Warszawskie Tempo wyklucza podziały ,przekracza granice i bariery . Zabawa sylwetką pozwala ukryć mankamenty ciała, a stonowane monochromatyczne kolory nadają tajemniczości kolekcji. Każdy z modeli został zaprojektowany tak, aby odbiorca czuł się komfortowo i wygodnie podczas codziennej gonitwy życiowej. Wykorzystane zostały materiały najlepszej jakości połączone w nietypowy sposób. Każdą sylwetkę dopełniają autorskie torby. Warszawskie Tempo jest protestem przeciwko utartym stereotypom.

 

Projekt Pauliny Bździkot

 

Olga Idzik


Ambasadorka marki Whirlpool z Technologią 6 zmysł Kolory 2014. Laureatka Konkursu Fashion Designer Awards 2013. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie i Politechniki Łódzkiej. Od 2011 roku prowadzi własną firmę, tworząc i rozwijając swoją markę odzieżową COCHO i projektując autorskie kolekcje pod swoim nazwiskiem. Projektuje dla polskich i zagranicznych koncernów odzieżowych. Współpracuje w zakresie produkcji i wdrażania kolekcji na rynki wschodniej Europy. Regularnie obecna na Fashion Week Poland i The Gallery Berlin. Jej ubrania można kupić między innymi w butikach w: Mediolanie, Berlinie, Heidelbergu oraz w showroomach w całej Polsce.

 

Projekt Olgi Idzik

 

materiały prasowe / MaxModels.pl

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Wydarzenia
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Marcinfotograf https://www.instagram.com/marciniakphoto/ 6.0 0 Marcinfotograf Fotograf
Edytuj Lauphotography 6.0 0 Lauphotography Fotograf
Edytuj LightPoint 6.0 0 LightPoint Fotograf
Edytuj Nicole0506 6.0 1 Nicole0506 Modelka
Edytuj faloptyka Marta 6.0 0 faloptyka Fotograf
Edytuj olejnikdawid 6.0 0 olejnikdawid Fotograf
Edytuj pat_iii 6.0 0 pat_iii Modelka
Edytuj Makeupwithkejti Moddel: Magdalena Nowak
Fot.: Kamil Syczuk 6.0 0 Makeupwithkejti Wizażysta
Zobacz więcej zdjęć