Relacja z II edycji Warsztatów dla Początkujących Modelek

Dodano: 30.07.2014
REKLAMA
Relacja z II edycji Warsztatów dla Początkujących Modelek

W sobotę 26 lipca w Krakowie odbyła się II edycja Warsztatów dla początkujących modelek. Szkolenie było organizowane przez MaxModels.pl oraz Szkołę Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa. Oto, jak spędziliśmy ten wyjątkowy letni dzień :)

 

Tegoroczne warsztaty dla początkujących modelek były skierowane do młodych dziewczyn, które dopiero rozpoczynają karierę w świecie modelingu. Zajęcia miały na celu przygotować je do wszelkiego rodzaju castingów oraz przedstawić podstawy z wizażu i stylizacji oraz z poruszania się po wybiegu.


Zostań swoją stylistką. Zobacz porady Agnieszki Rokosy >>>

 

Zajęcia ze stylizacji prowadziła Agnieszka Rokosa ze Szkoły Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa". Przedstawiła dziewczynom tajniki dotyczące doboru ubrań i biżuterii do kształtu twarzy oraz figury. Uczestniczki dowiedziały się również, jak prawidłowo określić swoje wymiary oraz jakie kolory ubrań najlepiej wybierać. Na szkoleniu Agnieszka podkreślała ,jak ważne jest pierwsze wrażenie na castingu, dlatego odpowiednio dobrana stylizacja pomaga podkreślić atuty modelki i poprawić jej prezencję.

 

 

Następnie odbyły się zajęcia z wizażu. Dominika Malisz pokazała, w jaki sposób podkreślić swoją urodę. Po prezentacji odpowiednich technik i kosmetyków, dziewczyny same ćwiczyły na sobie tworzenie makijażu korygującego. Efekty były znakomite :)

 

 

Po przygotowaniach uczestniczki przeszły na specjalną salę, gdzie uczyły się poruszać po wybiegu. Tutaj czekała na nich niespodzianka - na warsztatach pojawiał się profesjonalna modelka Klaudia Kozik - Grabowska. Razem z Agnieszką uczyły podstaw dotyczących poruszania się po wybiegu. Po praktycznych ćwiczeniach, dziewczyny miały czas na indywidualną rozmowę z Klaudią.

 

 

Kolejnym etapem warsztatów były polaroidy, które zostały wykonane przez fotografa Pawła Grabowskiego. Każda młoda modelka otrzyma od niego komplet profesjonalnie przygotowanych zdjęć, które będzie mogła dodać do swojego portfolio.


Zobacz portfolio Pawła Grabowskiego >>>

 

Na zakończenie z uczestniczkami spotkały się przedstawicielki z dwóch agencji modelingowych: Fashion Color oraz Reklamex. Od nich dziewczyny dowiedziały się praktycznych informacji dotyczących specyfiki każdej z agencji oraz zasad jakie tam obowiązują. Już wiemy, że zainteresowało je wiele dziewczyn. Mamy nadzieję, że wyniknie z tego owocna współpraca :)

 


Bardzo się cieszymy, że kolejny raz mogliśmy się z Wami spotkać. Mamy nadzieję, że nasze warsztaty to tylko początek Waszej kariery, którą dalej będziecie rozwijały. Za wszystkie dziewczyny trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 


Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące tematyki czy organizacji warsztatów lub chcecie się podzielić swoimi przemyśleniami i wrażeniami na ich temat, piszczcie do nas na adres serwis@maxmodels.pl


 

Ewelina Sarad / Redakcja MaxModels.pl


 

Komentarze (2)
Dodaj komentarz
Flora92 03 lutego 2019Modelka
Witam czy co roku odbywają się takie warsztaty ??
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
konto usunięte 05 sierpnia 2014
kiedy więcej zdjęć?
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: Warsztaty z MaxModels
Zdjęcia MaxModels
Edytuj lukaszkedziora 5.8 0 lukaszkedziora Fotograf
Edytuj agaphotoplace 6.0 0 agaphotoplace Fotograf
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj Sorry-Winnetou Modelka: Natalia 6.0 0 Sorry-Winnetou Fotograf
Edytuj kkphotographer 6.0 0 kkphotographer Fotograf
Edytuj xeweelinka 6.0 1 xeweelinka Modelka
Edytuj Nycneer 5.9 0 Nycneer Modelka
Zobacz więcej zdjęć