Samuel Kowalski w obiektywie Łukasza Bartyzela

Dodano: 17.12.2015
REKLAMA
Samuel Kowalski w obiektywie Łukasza Bartyzela

Wzbudzając wiele emocji wśród widzów jak i uczestników dotarł do półfinału V edycji "Top Model". Na łamach MaxModels prezentujemy jego najnowszą sesję autorstwa Łukasza Bartyzela. Zobaczcie wyjątkową odsłonę Samuela Kowalskiego.


Twórca sesji to utalentowany 26-letni samouk z Piotrkowa Trybunalskiego - Łukasz Bartyzel. Jego przygoda z fotografią zaczęła się od uwieczniania ekstremalnych sportów. Na początku były to ujęcia głównie związane z deskorolką, na której sam jeździł. Jednak po kontuzji zainteresował się potretami i fotografią mody. Uwielbia minimalizm, nowoczesną architekturę i ruch na zdjęciach, co odzwierciedlają jego prace. Podczas tworzenia projektów wzoruje się na dokonaniach Davida Bailey'a, Avedon'a, Irvinga Penn'a, a także wielu współczesnych fotografów takich jak: Sebastian Kim, Benny Horne i Craig McDean. Zdjęcia Łukasza zostały opublikowane m.in. w amerykańskim Elegant Magazine i Buzz Cat oraz przedstawione na wielu stronach poświęconych tematyce modowej.


Zobacz portfolio Łukasza Bartyzela w serwisie MaxModels >>>

 

Model, z którym miał okazję ostatnio współpracować, to półfinalista V edycji „Top Model" -  Samuel Kowalski. Przez wiele osób został zapamiętany jako uczestnik, który pomimo wszystko będzie bronił swoich zasad i wyznawanych wartości. Z pewnością jednym z jego atutów jest ciekawa uroda, która intrygowała nie tylko jurorów "Top Model".

 

Łukasz Bartyzel przyznał, że pracowało mu się z Samuelem bardzo dobrze. „Widać, że jest mocno zmotywowany po programie „Top Model". Dodatkowo na planie wspierała go siostra, dzięki której sesja przebiegała w miłej atmosferze. Zdjęcia robiliśmy bardzo szybko i ostatecznie skończyliśmy po około 2 godzinach." - komentuje fotograf.

 

Zobacz rodzinne zdjęcie Samuela Kowalskiego >>>


Inspiracją dla poniższej sesji były zdjęcia z backstagów koncertów, przedstawień teatralnych oraz sceneria filmu „Birdman". Oto jak opisuje jej powstanie sam autor zdjęć:


„Zamiarem tego projektu była zwykła sesja testowa Samuela, ale po obejrzeniu hali w Klubie Wytwórnia, gdzie były robione zdjęcia, zacząłem planować bardziej klimatyczne ujęcia. Na miejscu panował spory bałagan spowodowany przygotowaniami do koncertu Andrzeja Piasecznego, dlatego postanowiłem uwiecznić tę atmosferę na zdjęciach. Ostatecznie materiał wygląda bardziej edytorialowo niż testowo. Został nawet opublikowany na  - http://www.malemodelscene.net/"

 

Cały projekt nie odniósłby takiego sukcesu, gdyby nie praca utalentowanego zespołu. "Cała ekipa spisała się świetnie. Mariusz zrobił fantastyczne, pasujące do lokacji stylizacje, a Magda bardzo naturalny makijaż. Pracuję z nimi nie pierwszy raz i darzę ich dużym zaufaniem. Pochwalić mogę też mojego brata, który dobrze się sprawdził w roli asystenta" - komentuje fotograf.

 

Łukasz spytany o największe wyzwanie dotyczącego tego projektu odpowiedział:

 

„Najtrudniejsze, ale zarazem moje ulubione zdjęcia były zrobione tuż pod dachem hali. Panowały tam trudne warunki oświetleniowe, a mała ilość miejsca przeszkadzała w korzystaniu z lampy błyskowej. Ostatecznie postanowiłem skorzystać z światła stałego i jasnego obiektywu, co dało trochę efekt kadrów z filmu."


A które zdjęcie Waszym zdaniem jest najlepsze?


Model: Samuel Kowalski/ ECManagement
Fotograf: Łukasz Bartyzel >>>
https://www.facebook.com/Lukasz.bartyzel.photography/

MUA/Włosy: Magdalena Pałka
Stylista/ Koordynator: Mariusz Briański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewelina Sarad / Redakcja MaxModels.pl

Komentarze (13)
Dodaj komentarz
toomek 21 grudnia 2015Fotograf
Zrobiłbym lepsze
Ciekawe?
3
2
| Odpowiedz
KarolGalka 19 grudnia 2015Fotograf
Dlaczego jego skóra ma nienaturalnie żółty odcień na każdym zdjęciu?
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
ilonacelina 19 grudnia 2015Fotograf
Model świetny, ale zly balans bieli i kadry nie do końca. Niestety.
Ciekawe?
1
2
| Odpowiedz
altamedan 18 grudnia 2015Model
Te groźne miny i męskość na siłę tylko ośmieszają fotografa i modela też. Taka fałszywa ciotka-CNOTKA, choć podobno on hetero...
Ciekawe?
2
2
| Odpowiedz
nefryt 18 grudnia 2015Model
Mnie tam śmieszy ta jego mina i pućki ;D co kto lubi, nie czuję klimatu modela - ale przynajmniej zaczął pozować, w programie był chodzącą, tfu, stojącą tragedią.
Ciekawe?
4
2
| Odpowiedz
Fineek 18 grudnia 2015Model
Jak dla mnie zwycięzca top model . Szkoda , że TVN zrobił mu dziwną otoczkę .
Ciekawe?
1
2
| Odpowiedz
konto usunięte 17 grudnia 2015
fenomenalny :) uwielbiam
Ciekawe?
0
2
| Odpowiedz
konto usunięte 17 grudnia 2015
Model idealny i ciekawa osobowosc ;)
Ciekawe?
0
2
| Odpowiedz
danutachmielewska 17 grudnia 2015Fotograf
Genialny jest :)
Ciekawe?
0
2
| Odpowiedz
Claudysia 17 grudnia 2015Modelka
Jak nie On ! mega zdjęcia . pozytywna zmiana od czasu programu . Uwielbiam Cię na zdjęciach . Życzę powodzenia ! Gratuluję sesji.
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: O Was
Zdjęcia MaxModels
Edytuj xagyx 6.0 0 xagyx Modelka
Edytuj prism_fotografia Maja Waszczeniuk 5.8 0 prism_fotografia Fotograf
Edytuj zdydo-foto 6.0 1 zdydo-foto Fotograf
Edytuj anitasobotka 6.0 0 anitasobotka Modelka
Edytuj chato 6.0 1 chato Fotograf
Edytuj Eibhlin 6.0 1 Eibhlin Modelka
Edytuj mad_pussy Daria 6.0 0 mad_pussy Fotograf
Edytuj oldzia02 fotograf ig: robertkobylinski
kreacja: marimaripoland 6.0 0 oldzia02 Modelka
Edytuj Stefan_Korc "Efekty uboczne" powstawania mojej pracy dyplomowej ;) 6.0 2 Stefan_Korc Fotograf
Zobacz więcej zdjęć