Skrytykowana za najpiękniejszą twarz świata - jak Yael Shelbia radzi sobie z hejtem?

REKLAMA
Skrytykowana za najpiękniejszą twarz świata - jak Yael Shelbia radzi sobie z hejtem?

W 2018 roku została wymieniona w prestiżowym rankingu TC Candler jako trzecia najpiękniejsza twarz na świecie, w 2019 roku uplasowała się na drugim miejscu tego zestawienia, natomiast rok później wspięła się na sam szczyt listy, otrzymując tytuł twarzy świata. Kim jest Yael Shelbia i z jakimi konsekwencjami wiąże się posiadanie tak zachwycającej urody?

 

 

19-latka okrzyknięta najpiękniejszą kobietą na świecie

 

19-letnia Yael Shelbia Cohen została okrzyknięta najpiękniejszą kobietą 2020 roku. Na liście 100 Najpiękniejszych Twarzy Świata przygotowywanej przez TC Candler oraz Independent Critics, co roku pojawiają się topowe nazwiska nie tylko ze świata show-biznesu. W zestawieniu niejednokrotnie pojawiały się takie gwiazdy jak: Ariana Grande, Natalie Portman, Margot Robbie czy Selena Gomez. Yael Shlebia, ubiegłoroczna laureatka plebiscytu, pochodzi z Izraela. Swoją karierę rozpoczęła tuż przed 16 urodzinami, właśnie wtedy zaczęła publikować pierwsze zdjęcia na Instagramie. Dość szybko została zauważona przez fotografa, który zaoferował jej wykonanie profesjonalnych zdjęć. Od tamtej pory kariera modelki nabrała szybkiego tempa. Yael ma dopiero 19 lat, a na jej koncie pojawiły się już spore sukcesy - Izraelka wystąpiła w kilku produkcjach telewizyjnych, wzięła udział w licznych kampaniach modowych, pozowała też do zdjęć dla marki makijażowej Kim Kardashian - KKW beauty.

 

Przeczytaj więcej o Yael Shelbi >>>

 

#BrzydkaKrólowa ?


Tak duży sukces oczywiście odbił się szerokim echem w internecie. W sieci pojawiło się wiele opinii na temat tego, czy nastolatka słusznie zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie. Znalezienie się na prestiżowej liście przygotowanej przez TC Candler jest niemałym zaszczytem, nie każdy bowiem może tam trafić. Z ponad 125 tysięcy celebrytów organizatorzy według ustalonych kryteriów wyłaniają jedynie sto najpiękniejszych kobiet, które ostatecznie trafiają do końcowego zestawienia. Nie wszyscy zgodzili się z werdyktem jury co do kolejności, w jakiej poszczególne osoby pojawiły się na liście. Zdobycie tytułu „najpiękniejszej twarzy na świecie" przez Yael spotkało się z licznymi komentarzami. Wśród nich znalazły się również bardzo niepochlebne opinie. Internauci zaczęli wyrażać swoją dezaprobatę, pisząc komentarze o treści: „Jurorzy musieli być ślepi", „I to ma być najpiękniejsza kobieta na świecie? To musi być prima aprilis", „Nikt na nią nie głosował, wcale nie jest taka piękna". Powstał nawet hashtag #BrzydkaKrólowa, którym zaczęto oznaczać zdjęcia młodej modelki, dając tym do zrozumienia, że nie zasłużyła na wygraną.

 

Oto najpiękniejsze twarze 2019 roku - kto wygrał prestiżowy plebiscyt?

 

Jak modelka zniosła hejt?


19-latka przyznała, że niełatwo przyszło jej znosić niepochlebne komentarze, niektóre z nich nie odnosiły się wyłącznie do jej wyglądu, ale również do pochodzenia czy religii, którą wyznaje. Yael należy do rodziny ortodoksyjnych Żydów, co początkowo stanowiło dla niej i jej kariery w branży modowej nie lada wyzwanie. W liceum o mały włos nie została wyrzucona ze szkoły z uwagi na chęć rozwijania się w modelingu. Straciła też szansę na wiele kontraktów ze światowymi markami, ze względu na to, że nie mogła zaprezentować się w niektórych, nazbyt odkrywających ciało, strojach. Internauci po ogłoszeniu Yael najpiękniejszą kobietą na świecie, postanowili uderzyć w najczulsze punkty, byle tylko dopiec modelce. Jaki ona sama ma stosunek do tych komentarzy? Nastolatka stara się nie zwracać uwagi na to, co mówią o niej obcy jej ludzie. Jest wdzięczna za każdy komplement i słowa wsparcia, ale nie skupia się na krytyce. Według niej internetowi trolle nie są warci uwagi, a najlepszą radą na uniknięcie toksyczności w mediach, jest po prostu ignorowanie hejtu. Unika konfrontacji, nie pozwala aby osoby, które szerzą mowę nienawiści w internecie miały wpływ na jej samopoczucie. Zdaniem Yael piękno jest postrzegane bardzo indywidualnie, a każda kobieta jest wyjątkowa i piękna na swój sposób.

 

Osoby publiczne znajdują się na tak zwanym świeczniku od zawsze. Internauci mogą komentować ich poczynania, czy to pod względem wyglądu, poglądów czy decyzji, które podejmują. Wszechobecna krytyka potrafi bardzo negatywnie oddziaływać na drugiego człowieka. Warto jednak uświadomić sobie, że hejt nie będzie miał na nas wpływu, dopóki mu na to nie pozwolimy.

 

Zobacz również:

 

Pokazują, jak naprawdę wygląda kobiece ciało. W nosie mają hejt >>>

 

Nogi aż do nieba. Swoimi zdjęciami zachwyca i prowokuje >>>


Jej ciało wpisano do rekordów Guinnessa. Zdjęcia Rosjanki robią furorę >>>

 

Natalia Lasek/ Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: Instagram

 

Reklama

 

Komentarze (1)
Dodaj komentarz
Jacker 20 kwietniaFotograf
Średnia
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Hvitermeg 6.0 1 Hvitermeg Modelka
Edytuj Yatsun 6.0 0 Yatsun Modelka
Edytuj fotapertura Tamara 6.0 0 fotapertura Fotograf
Edytuj juliazel 6.0 0 juliazel Modelka
Edytuj werhmaj 6.0 1 werhmaj Modelka
Edytuj IrinaEirene 6.0 1 IrinaEirene Modelka
Edytuj Cyli_Cyli111 6.0 0 Cyli_Cyli111 Modelka
Edytuj IrinaEirene 6.0 1 IrinaEirene Modelka
Edytuj julia_n 6.0 1 julia_n Modelka
Zobacz więcej zdjęć