Sombre – najmodniejszy sposób koloryzacji włosów

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
REKLAMA
Sombre – najmodniejszy sposób koloryzacji włosów

Malowanie włosów w stylu sombre nadaje efekt rozjaśnionych włosów w sposób naturalny "jak po częstym przebywaniu na słońcu". Najlepsze efekty wychodzą na niezbyt krótkich włosach. Efekty są zadowalające niezależnie od charakterystyki urody.

 

 

 

Tak koloryzowane włosy wyglądają naturalnie i nie wymagają częstych wizyt u specjalisty celem podtrzymania efektu.

 

Sombre - Ombre na czym polega różnica


Ombre było pierwsze, sombre wywodzi się od tego sposobu malowania jest to w skrócie "soft ombre" tj. łagodne ombre.


Ombre - ciemniejszy odrost + jaśniejsze tony na końcach

 

Przejście kolorów jest zdecydowanie zaznaczone i widoczne. Często łączone kolory to brązy i blondy. Taki duży kontrast nie podoba się każdemu, bo często może powodować nienaturalny efekt - komentuje redaktor estetico.pl


Sombre - delikatna, łagodna wersja ombre

 

Koloryzacja jest podobna do ombre jednak polega na pozostawieniu naturalnego koloru przy nasadzie i rozjaśnieniu w sposób naturalny na końcach o jeden lub dwa tony. Kontrast między poszczególnymi częściami włosów jest delikatny i zapewnia naturalny efekt.


Dla kogo sombre, a dla kogo ombre

 

Efekt końcowy to nie jedyna różnica. Przyjęło się, że ombre lepiej się sprawdza u brunetek ponieważ naturalny kolor stworzy większy kontrast z koloryzowanymi fragmentami włosów. W odróżnieniu od ombre sombre lepiej się sprawdza u blondynek bo zapewnia bardziej świetlisty, naturalny efekt.
Przy gęstych włosach zaleca się wycieniowanie ich i nadanie lekkości fryzurze. Włosy o normalnej gęstości powinny być strzyżone w sposób nadający objętości. Ombre powinno zapewniać efekt czesania włosów przez wiatr.
Sombre dodatkowo jest polecane przy cienkich włosach z uwagi na dodanie im objętości. Jest to dobra alternatywa dla dziewczyn, które nie chcą w sposób stanowczy zmienić koloru włosów, a chciałyby coś nowego.


Jak częste wizyty u stylisty?

 

Obydwa sposoby koloryzacji są praktyczne, dzięki efektowi odrostu wystarczy udać się do specjalisty jeden raz na trzy miesiące. Nie wymaga częstszych wizyt jak przy innych koloryzacjach, np. raz w miesiącu.


O czym powinnaś pamiętać?

 

Decydując się na koloryzacje sombre lub ombre powinnaś zdawać sobie sprawę, że takie włosy z uwagi na rozjaśnienie wymagają pielęgnacji. Włosy rozjaśnione mogą się przesuszać, łamać, rozdwajać im końcówki. Jednak nie bój się za bardzo, odpowiednia pielęgnacja, odżywki, dbanie o włosy zapewni odpowiedni efekt i włosy nie będą zniszczone. Warto podczas zabiegu spytać o odpowiedni sposób zadbania o twoje włosy po stylizacji. Często nawet w trakcie malowania stylista może dodać dodatkowe składniki do farby, które zapewnią twoim włosom bezpieczeństwo na jakiś czas po koloryzacji.


Ombre i sombre w ciąży?

 

Nad farbowanie włosów w ciąży wisi wiele mitów. Wiele kobiet spodziewających się dzieci rezygnuje z malowania włosów z uwagi na mit, że farba może zaszkodzić dziecko. Aktualnie farby nie zawierają amoniaku, przez co są bezpieczne dla kobiet w ciąży i ich dzieci. Nie ma jakichkolwiek dowodów, że koloryzacja kładziona na włosy i skórę głowy może przenikać do organizmu. Z uwagi na to malowanie sombre i ombre jest bezpieczne. Często ważniejsze jest czułość kobiety w ciąży na intensywne zapachy podczas malowania włosów i konieczność spędzenia kilku godzin u fryzjera.


Jak stylizować fryzury ombre i sombre?

 

Sama w sobie koloryzacja jest efektowna przez co nie wymaga wielkiej pracy przy stylizacji włosów, by włosy prezentowały się w piękny sposób. Efekt przy rozpuszczonych włosach już zapewnia bardzo stylowy wygląd. Ombre i sombre świetnie wyglądają również w warkoczu lub jako niedbałe koki, zaczesane kucyki. Sposób uczesania najlepiej dobrać do konkretnej sytuacji i humoru.


Jeśli zależy ci na wyróżniającym efekcie

 

Wybierz koloryzację sombre lub ombre. Koloryzacje te od momentu pojawienia się przeszły już dużą modyfikację. Specjaliści mają duże doświadczenie w tego typu koloryzacjach i nie ma się czego obawiać. Aktualnie powstaje coraz więcej wariacji na temat tego sposobu koloryzacji jak ronze (brąz i rudy), bronde (brąz i blond), kolorowe ombre w kolorach niespotykanych na co dzień.

 

 

materiały promocyjne

 

Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj lukaszkedziora 6.0 0 lukaszkedziora Fotograf
Edytuj konrad_maziarz mod. Zośka Zarzeczny 6.0 0 konrad_maziarz Fotograf
Edytuj konrad_maziarz mod. Zośka Zarzeczny 6.0 0 konrad_maziarz Fotograf
Edytuj Dollita 6.0 1 Dollita Modelka
Edytuj MawManwi Muah: MKMakeup 6.0 1 MawManwi Modelka
Edytuj Dollita 6.0 9 Dollita Modelka
Edytuj nicegirl8884 6.0 1 nicegirl8884 Modelka
Edytuj Valeriia1810 5.9 1 Valeriia1810 Modelka
Edytuj natixxa 5.9 3 natixxa Modelka
Edytuj JulkaPan 6.0 4 JulkaPan Modelka
Zobacz więcej zdjęć