Takiego zakończenia kariery nikt się nie spodziewał. Dziś trudno odnaleźć w niej piękną modelkę

Dodano: 28.10.2022
REKLAMA
Takiego zakończenia kariery nikt się nie spodziewał. Dziś trudno odnaleźć w niej piękną modelkę
Zdjęcie: Instagram: @ilonamontana

Początek lat 90. XX wieku był momentem, w którym media interesowały się nią przede wszystkim jako modelką. Dwie dekady później stała się ich ulubienicą ze zgoła innego powodu. Co dziś robi Ilona Felicjańska – ikona polskiego modelingu?

 

 

Ilona Felicjańska - kariera modelki

 

Urodzona 30 maja 1970 roku Ilona Felicjańska dosyć szybko pokonała odległą drogę z niewielkiego Bełchatowa do wybiegów modowych nie tylko w Warszawie, ale też Paryżu. Po ukończeniu liceum ekonomicznego w 1992 roku wystartowała w konkursie Miss Ziemi Łódzkiej. Chociaż zdobyła wtedy tytuł II wicemiss, konkurs stał się dla niej trampoliną do dalszej kariery. W tym samy roku dołączyła do agencji modelek Moda Forte, a w kolejnym została II wicemiss Polonia.

 

 

W 1994 roku Ilona Felicjańska dotarła do półfinałów wyborów Miss International w Japonii, a także była finalistką prestiżowego konkursu Elite Model Look. W tym samym roku zadebiutowała jako modelka podczas pokazu kolekcji Mody Polskiej i podpisała umowę z agencją Model Plus. Lata 1994-1996 to ciągłe wyjazdy i współprace zagraniczne, m.in. w Paryżu i Berlinie. Ilona Felicjańska chodziła wtedy w pokazach i brała udział w sesjach zdjęciowych największych marek modowych.

 

Ilona Felicjańska - osiągnięcia


Co jako modelka robiła Ilona Felicjańska? Osiągnięcia z tego zakresu to m.in. udział w paryskich pokazach takich domów mody jak Calvin Klein czy Pierre Cardin. W Polsce angażowana była do pokazów znanych projektantów, np. Teresy Rosati, Joanny Klimas, Macieja Zienia, Anny Brodzińskiej czy marki Hexeline.

 

W nowym millenium, konkretnie w 2003 roku, jej kariera skupiła się głównie na udziale w sesjach mody do polskich magazynów kobiecych takich jak np. „Uroda", „Pani" czy „Wysokie Obcasy". W tym roku wzięła także udział w kilkudziesięciu pokazach mody dla różnych marek, m.in. Diesel, Le Copein, Teresa Rosati czy Burani.

 

 

Jej aktywność nie ograniczała się jedynie do branży modelingu. W latach 1995-1998 razem z Mariuszem Szczygłem prowadziła niezwykle popularny w tamtych czasach program telewizyjny „Na każdy temat". Od 2005 roku zajęła się też działalnością charytatywną.

 

W 2005 roku stworzyła firmę Felicjańska Media, a zyski z imprez organizowanych w ramach tej działalności przekazywała na leczenie chorych dzieci. W 2007 roku powołała do życia Fundację Niezapominajka, która pomaga ofiarom wypadków losowych oraz osobom dotkniętym nieuleczalnymi i przewlekłymi chorobami. W kolejnych latach została wyznaczona na ambasadorkę dobrej woli Międzynardowej Komisji Praw Człowieka.

 

Ilona Felicjańska - życie prywatne


Ilona Felicjańska pierwsze lata życia spędziła w niewielkiej wsi Sromutka w województwie łódzkim. Następnie zamieszkała w Bełchatowie, gdzie się uczyła. Jej matka Grażyna była szwaczką. Wychowywała córkę wspólnie ze swoim mężem, Henrykiem, który dla Ilony Felicjańskiej był ojczymem. Jak przyznaje w wywiadach sama modelka, jej dzieciństwo było trudne, ale „sprawiło, że jest silna".

 

 

 

 

Modelka wspominała m.in. że jako dorastająca dziewczyna nie słyszała, tak jak większość jej pokolenia, słów „kocham cię", ale wyznała również: „Teraz jestem na takim etapie życia, że tak naprawdę niczego nie żałuję i za wszystko jestem wdzięczna".

 

W ilu związkach była Ilona Felicjańska? Życie prywatne, a właściwie uczuciowe, modelki to gotowy scenariusz na telenowelę. Wśród jej partnerów wymienia się m.in. Krzysztofa Jaroszyńskiego, Yossariana Malewskiego czy Przemysława Stoppę. Jej mężem był Andrzej Rybkowski. Z tego związku ma dwóch synów - Macieja i Adama (urodzeni kolejno w 2001 i 2002 roku).

 

Po burzliwym rozwodzie ponownie wyszła za mąż w 2019 roku. Jej wybrankiem został Paul Montana. Para wielokrotnie publicznie ogłaszała rozstanie (pierwszy raz zaledwie rok po ślubie), ale nie doszło jednak do rozwodu.

 

 

 

 

Ilona Felicjańska - skandale


Mimo spektakularnej kariery modelki, Ilona Felicjańska obecnie najbardziej znana jest z powodu skandali, których była bohaterką. W 2010 roku została skazana na rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy lata, za spowodowanie kolizji samochodowej pod wpływem alkoholu. W kolejnym roku publicznie przyznała, że zmaga się z chorobą alkoholową. To ona doprowadziła do kolejnych rozdmuchiwanych przez media kompromitujących sytuacji.

 

Po jej związaniu się z Paulem Montaną media obiegły zdjęcia pary m.in. podczas uprawiania seksu oraz Felicjańskiej zakuwanej w kajdanki przez policję w Stanach Zjednoczonych. W tym drugim przypadku modelce został postawiony zarzut „faktycznego i celowego dotykania lub uderzania innej osoby wbrew jej woli", a ofiarą oraz jednocześnie katem miał być jej mąż.

 

 

 

 

Modelka chętnie udzielała wywiadów, a za ich sprawą wielokrotnie stawała się bohaterką skandali. Ilona Felicjańska nie skąpiła na przykład informacji dotyczących jej pożycia z pierwszym mężem. Mówiła m.in. że była przez niego zmuszana do czynności seksualnych.

 

Ilona Felicjańska - co się z nią dzieje


Jak dziś żyje Ilona Felicjańska? Co się z nią dzieje? Była modelka w 2020, a następnie w 2021 roku dobrowolnie udała się na terapię odwykową, aby rozprawić się z wyniszczającym ją nałogiem.

 

 

Redakcja Maxmodels.pl

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Ellllla 6.0 2 Ellllla Modelka
Edytuj Szooker 6.0 0 Szooker Fotograf
Edytuj monikasiedlik 6.0 2 monikasiedlik Modelka
Edytuj IwonaS 6.0 0 IwonaS Modelka
Edytuj Adam-ski 6.0 2 Adam-ski Fotograf
Edytuj Eliza-N 6.0 1 Eliza-N Modelka
Edytuj Alpinista Nikola 6.0 0 Alpinista Fotograf
Edytuj ivoilona 6.0 1 ivoilona Fotograf
Zobacz więcej zdjęć