Te „pikantne” taśmy zachwiały karierą Pameli Anderson

Dodano: 28.06.2022
REKLAMA
Te „pikantne” taśmy zachwiały karierą Pameli Anderson
Zdjęcie: Backgrid/East News

Pamela Anderson była ikoną lat 90. Uznana została za symbol seksu. Była też rekordzistką magazynu „Playboy” oraz słynną ratowniczką w serialu „Słoneczny patrol”. Karierą uwielbianej blondynki zachwiały słynne taśmy Pameli Anderson i jej męża Tommy’ego Lee. Poznaj kulisy skandalu lat 90.

 

 

Pamela Anderson - życiorys


Pamela Anderson urodziła się 1 lipca 1967 r. w Kolumbii Brytyjskiej, która jest prowincją Kanady. Jej rodzice nie byli związani z show-biznesem - mama zajmowała posadę kelnerki, ojciec specjalizował się w naprawie pieców. Po urodzeniu Pameli rodzina przeniosła się do Comox w Kanadzie, gdzie słynna blondynka skończyła szkołę wyższą.

 

Kolejnym etapem życiorysu Pameli Anderson była przeprowadzka do Vancouver i praca jako instruktorka fitness. Po raz pierwszy dostrzeżono ją latem 1989 r. na meczu futbolu, gdy jej twarz pojawiła się na telebimie. Mimo że Anderson nie była wtedy jeszcze znana, to uroda młodziutkiej Kanadyjki zrobiła wrażenie na publiczności. Niedługo po tym Pamela otrzymała propozycję od lokalnego browaru, by zdobić swoją twarzą puby w Kanadzie. Od tego momentu zaczęła stawać się coraz bardziej rozpoznawalna.

 

Przeczytaj też:

Ilona Ostrowska zachwyca zgrabnym ciałem w bikini

 

 

Pamela Anderson - kariera


Kariera Pameli Anderson rozpoczęła się właściwie w momencie, gdy gwiazda zdecydowała się rozebrać na łamach magazynu „Playboy". Na okładce czasopisma pojawiła się w październiku 1989 r. Następnie postanowiła przenieść się do Stanów Zjednoczonych i rozwijać karierę jako modelka w Los Angeles. Wtedy też zafarbowała włosy na jasny blond - później stało się to jej znakiem rozpoznawczym.

 

Gwiazda zdecydowanie bardziej kojarzona jest jednak ze względu na przebyte operacje powiększenia piersi. Jej biust był przez lata niemałą sensacją, a skojarzenie związane z obfitymi piersiami Pameli weszło nawet do codziennego języka.

 

W 1991 r. Pamela Anderson zaczęła poszerzać swoje portfolio i pojawiać się w niewielkich, zwykle drugoplanowych rolach w serialach. Już rok później dostała rolę ratowniczki C.J. Parker w serialu „Słoneczny Patrol", który pozwolił jej zyskać popularność na całym świecie. Aktorka stała się symbolem seksu i wiele osób oglądało serial wyłącznie dla niej.

 

 

Pamela Anderson - życie prywatne


Pierwszym mężem Pameli Anderson był Tommy Lee. Para pobrała się w lutym 1995 r. Ślub odbył się na plaży w obecności zaledwie 8 gości. Panna młoda miała na sobie skąpe białe bikini, pan młody - wyłącznie krótkie spodenki typu bojówki. Zamiast wymienienia się obrączkami, para postanowiła wytatuować sobie swoje imiona na palcach.

 

Jak wyglądało życie prywatne Pameli Anderson i jej małżeństwo? Para poznała się niewiele wcześniej, bo w noc sylwestrową. Pamela od razu wpadła Tommy'emu w oko, on jej nie do końca. Dała mu co prawda swój numer telefonu, ale gdy zaczął do niej wydzwaniać, uznała, że jest zbyt natarczywy. Gdy jednak zostawiła mu wiadomość, że wybiera się na sesję zdjęciową do Meksyku, ten pojechał za nią. Szybko wylądowali w jednym pokoju hotelowym. Już 4 dni później zostali małżeństwem.

 

 

Pamela Anderson - nagrania z miodowego miesiąca


Po ślubie Pamela Anderson i Tommy Lee zamieszkali w Malibu. Dom wymagał renowacji, dlatego postanowili zatrudnić ekipę remontową. Znalazł się w niej Rand Gauthier, 38-letni elektryk. Mimo że wykonał w rezydencji wszystkie zlecone prace, nie otrzymał wynagrodzenia, na które umawiał się z gwiazdorską parą.

 

Gdy kilka dni później pojawił się w domu ponownie, Tommy Lee przegonił ekipę, mierząc do jej członków z rewolweru. Elektryk później przyznał, że motywacją, by sięgnąć do sejfu w garażu, był nie tyle brak wynagrodzenia, ile broń muzyka. W sejfie znalazł nie tylko kosztowności, ale i kasetę wideo nagraną na Hawajach.

 

Rand Gauthier zorientował się, jak kosztowne jest nagranie i zdecydował się sprzedać je firmie dystrybucyjnej Internet Entertainment Group. Nagrania z miodowego miesiąca Pameli Anderson i jej męża trafiły na czarny rynek filmów dla dorosłych. Film „Pam & Tommy: Stolen Honeymoon" przyniósł firmie dystrybucyjnej ponad 70 mln dolarów. Sama Pamela przyznała, że nie zarobiła nic na wycieku taśmy, choć media donosiły, że na skutek ugody wraz z mężem otrzymali 3 mln dolarów.

 

 

Po latach temat powrócił za sprawą serialu „Pam&Tommy". Była to komedia inspirowana aferą sprzed lat. Co ciekawe, Pamela Anderson nie zaangażowała się w projekt. Serial „Pam&Tommy" mógł powstać dzięki temu, że jego twórcy wykupili prawa do artykułu w magazynie „Rolling Stone", który opisywał całą akcję. Artystka została pokazana w produkcji w pozytywnym świetle, bo tak naprawdę była ofiarą przestępstwa.

 

Serial miał premierę 2 lutego 2022 roku, natomiast od niedawna można obejrzeć go w Polsce na platformie Disney+.

 

Pamela Anderson obecnie


Małżeństwo Pameli z Tommym Lee zakończyło się dość szybko. Aktorka przyznała również, że mąż ją bił. Pamela Anderson raczej nie ma szczęścia w miłości. Jak dotąd była zamężna 6 razy, a każde jej małżeństwo trwało maksymalnie 3 lata.

 

Pamela pojawia się w filmach i serialach, choć żadna produkcja nie przyniosła jej większej popularności niż ta zyskana dzięki „Słonecznemu Patrolowi". Można było ją oglądać w „Strasznym filmie 3", „Głupia i głupsza" oraz filmach związanych z Baywatch, czyli „Słoneczny Patrol: Ślub na Hawajach" z 2003 r. czy „Baywatch. Słoneczny patrol" z 2017 r. Pamela Anderson pozostaje jednak ikoną lat 90. i blondynką, którą kojarzy niemal każdy.

 

fot.:123rf/Picsel

 

Agnieszka Woźniak/Redakcja Maxmodels.pl

Komentarze (1)
Dodaj komentarz
evva75 23 lipcaFotograf
"Po latach temat powrócił za sprawą serialu „Pam&Tommy". Była to komedia inspirowana aferą sprzed lat."
Nie ten serial nie jest komedią ani trochę, fajnie gdyby osoba pisząca ten artykuł chociaż minimalnie przygotowała się do tematu.
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Justynan 6.0 1 Justynan Modelka
Edytuj jniemir mod. Oliwia Czajkowska 6.0 0 jniemir Fotograf
Edytuj Jay_Said 6.0 1 Jay_Said Fotograf
Edytuj ollvciq 6.0 2 ollvciq Modelka
Edytuj GrzesiakKarina 6.0 1 GrzesiakKarina Modelka
Edytuj xeniak66 5.9 3 xeniak66 Modelka
Edytuj GrzesiakKarina 6.0 1 GrzesiakKarina Modelka
Edytuj Invidiose 6.0 2 Invidiose Modelka
Zobacz więcej zdjęć