Te zdjęcia wywołują podziw i strach. Ich wykonanie zagrażało życiu!

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Te zdjęcia wywołują podziw i strach. Ich wykonanie zagrażało życiu!

Obraz ma ogromną moc i potrafi zdziałać naprawdę wiele. Jednak ludzie są w stanie zrobić jeszcze więcej, aby stworzyć zapierający dech w piersiach obraz, szczególnie w dobie internetu i mediów społecznościowych. Zobaczcie zdjęcia, których wykonanie groziło utratą zdrowia, lub nawet śmiercią.

 

Katarina Zarutskie

 

Niedawno 19-letnia modelka, Katarina Zarutskie, pozowała do zdjęć pływając z rekinami na Bahamach. W trakcie sesji rekin ugryzł ją w ramię. Na szczęście udało jej się wyrwać rękę i bardzo niebezpieczna sytuacja zakończyła się jedynie niewielkimi obrażeniami. Ta historia skłoniła modelkę do refleksji. Katarina uświadomiła sobie, że determinacja do opublikowania zaskakującego zdjęcia, narażała jednocześnie jej zdrowie. Uświadomiła sobie, że to zachowanie nie było mądre i apelowała do innych, aby zastanowili się czy warto podejmować takie ryzyko dla chwilowej popularności w sieci.

 

Post udostępniony przez ♥ Katarina Elle Zarutskie ♥ (@katarinazarutskie) Lip 9, 2018 o 8:11 PDT

 

Viki Odintcova

 

Na jeszcze bardziej szalony pomysł wpadła modelka Viki Odintcova. W lutym ubiegłego roku zrobiło się o niej głośno, bo wzięła udział w sesji zdjęciowej na jednym z najwyższych wieżowców na świecie.

 

Rosyjska modelka, podczas wakacji w Dubaju, postanowiła pozować do zdjęć zwisając z budynku Cayan Towers - 300 metrów nad ziemią. Co więcej, trzymała się jedynie ręki asystenta i nie miała żadnych zabezpieczeń. Wideo z sesji ma już ponad 6 milionów wyświetleń. Wielką popularnością cieszą się także zdjęcia, które wrzuciła na swój Instagram. Z pewnością modelka osiągnęła swój cel, bowiem zdjęcia faktycznie wywołały emocje prawie tak ogromne, jak duże niosła za sobą ryzyko ta sesja.

 

 

Post udostępniony przez VIKI ODINTCOVA (@viki_odintcova) Gru 29, 2016 o 7:50 PST

 

Jay i Vicki Philbrick

 

Zdjęcia, które wywołują podobne emocje robią też Jay i Vicki Philbrick z New Hampshire, którzy nazywani są 'ekstremalnymi fotografami ślubnymi'. Trzeba przyznać, że ich portfolio  wyróżnia się na tle klasycznych ślubnych zdjęć. Nowożeńcy, którzy korzystają z ich usług, pozują na zboczach stromych skał. Nierzadko panny młode decydują się na ujęcia, do wykonania których muszą zawisnąć nad przepaścią, trzymając się ręki swojego małżonka. Trzeba  przyznać, że taka sesja, to nie tylko pamiątka w postaci imponujących fotografii, ale także duża dawka ekstremalnych przeżyć.

 

 

 

Post udostępniony przez Jay Philbrick (@philbrickphotography) Paź 27, 2017 o 5:02 PDT

 

Ravy Ray

 

Przeglądając instagramowe konto Ravy Ray, projektantki biżuterii i modelki, nie można przestać się zachwycać. Znajdziemy tam mnóstwo kadrów rodem z raju i egzotycznych widoków. Jednak na tym nie koniec, bowiem Rava często pozuje też pod wodą, w towarzystwie zwierząt, które z pewnością nie są bezpieczne dla człowieka.

 

Choć zdjęcia Ravy nurkującej nago w towarzystwie płaszczek i rekinów są bez wątpienia magiczne i niesamowite, to pod jej postami pojawia się wiele negatywnych komentarzy od osób, które martwią się o jej bezpieczeństwo.  Modelka jednak nigdy nie obawiała się kontaktu z tymi stworzeniami morskimi i przyznała, że nie ma planu na wypadek, gdyby któreś ze zwierząt okazało się agresywne. "Kiedy pływasz z dzikimi zwierzętami, czasem nie wiedzą, jak reagować" - powiedziała po tym, gdy została ugryziona przez płaszczkę. Stwierdziła też, że był to mały wypadek i porównała go do sytuacji, w której to ona zadrapałaby paznokciem jakieś stworzenie. Kobieta ma już prawie 80 tys. fanów na Instagramie, z którymi dzieli się spektakularnymi ujęciami z Tahiti i Hawajów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez RAVA (@ravaray) Lut 16, 2017 o 4:33 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez RAVA (@ravaray) Sty 7, 2017 o 8:04 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez RAVA (@ravaray) Cze 19, 2016 o 2:24 PDT

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez RAVA (@ravaray) Cze 11, 2018 o 10:48 PDT

 

Benjamin Wong

 

Specjalistą od ryzykownych kadrów z pewnością można nazwać także fotografa-hiperrealistę Benjamina Wonga. Jedną z jego głośniejszych sesji była ta zrobiona na Hawajach w otoczeniu... płonącej lawy, której temperatura może osiągnąć ponad 1000 stopni Celsjusza! Podczas tej sesji wszystko musiało dziać się szybko, ponieważ model mógł stać w pobliżu lawy tylko przez bardzo krótki czas. Nie obyło się także bez konsultacji z fotografem - ekspertem w dziedzinie lawy, CJ Kale.

 

Te ekstremalne zdjęcia zostały wykonane w szczytnej intencji, bowiem cały dochód z ich sprzedaży został przekazany na cele charytatywne, jako wsparcie dla ofiar huraganu Matthew. Fotograf chciał zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne,  niebezpieczne zjawiska pogodowe oraz ludzi, którzy przez nie ucierpieli.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Benjamin Wong (@vonwong) Paź 19, 2016 o 1:59 PDT

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Benjamin Wong (@vonwong) Paź 25, 2016 o 8:54 PDT

 

Mar Shirasun

 

Kontrowersje może budzić także projekt  "Beauty and NYC" japońskiego fotografa Mara Shirasuna. Wiele jego prac przedstawia nagie lub skąpo ubrane modelki, które pozują na krawędziach wieżowców w Nowym Jorku. Artysta sam zauważa, że domeną naszych czasów jest to, że ludzie znajdujący się w niebezpiecznym otoczeniu, w pierwszej kolejności robią sobie selfie. Jego zdjęcia nawiązują do tego zjawiska, lecz jego celem było przedstawienie go jako czegoś bardziej kreatywnego i piękniejszego, niż zwykłe selfie.

 

Modelki, które biorą udział w sesjach Mara, muszą wykazać się niemałą odwagą. Oprócz tego, że znajdują się setki metrów nad ziemią, to przybierają niebezpieczne pozy. Trzeba przyznać, że niezwykła panorama miasta i piękne modelki w odważnych pozach, robią wrażenie, ale także wywołują niepokój.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mar (@mamudsny) Lut 16, 2016 o 4:20 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mar (@mamudsny) Lut 9, 2018 o 10:50 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mar (@mamudsny) Lut 3, 2016 o 3:19 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mar (@mamudsny) Lut 8, 2017 o 5:49 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mar (@mamudsny) Kwi 27, 2017 o 6:05 PDT

 

Ryzykowne sesje cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród modelek, jak i fotografów, ale także ich obserwatorów. Nie podlega wątpliwości, że niebezpieczeństwo bywa przedmiotem fascynacji i to nie tylko w świecie fotografii. Zdaje się, że w czasach, gdy przy pomocy programów graficznych, można osiągnąć niemal każdy efekt, ludzie jeszcze intensywniej poszukują "prawdziwych wrażeń". Ciężko nie zgodzić się z tym, że tego typu zdjęcia zapierają dech w piersi, jednak czy są warte takiego ryzyka?

 

K. Bińczak

Zdjęcie główne: 123RF/Pixel

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj pawel.zajac 6.0 6 pawel.zajac Fotograf
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj 0lly Model: 
Oliwia Miskiewicz
 @miss0liwia

Photographer: 
Danny Gaska 
@danny_gaska_photography 6.0 5 0lly Modelka
Edytuj 0lly Model: 
Oliwia Miskiewicz
 @miss0liwia

Photographer: 
Danny Gaska 
@danny_gaska_photography 6.0 5 0lly Modelka
Edytuj Shog80 Marcela :) 6.0 23 Shog80 Fotograf
Edytuj LightPoint 6.0 4 LightPoint Fotograf
Edytuj KingaStach . 6.0 5 KingaStach Modelka
Edytuj DynePhoto 6.0 10 DynePhoto Fotograf
Edytuj niki_1989 6.0 14 niki_1989 Modelka
Edytuj by_o_lala Sesja dla https://www.instagram.com/gruba_nicia_szyte/?hl=pl 6.0 13 by_o_lala Modelka
Zobacz więcej zdjęć