„Top Model 10”: Fashion Week w Pradze i filmowa sesja w helikopterze

REKLAMA
„Top Model 10”:  Fashion Week w Pradze i filmowa sesja w helikopterze

Finał 10 edycji „Top Model” zbliża się wielkimi krokami! W jedenastym odcinku programu uczestnicy udali się do stolicy Czech, w której wzięli udział w pokazach podczas praskiego tygodnia mody, pozowali na tle pięknego miasta oraz w helikopterze! Kto pożegnał się z programem na ostatniej prostej przed finałem?

 

 

W jedenastym odcinku show szóstka uczestników udała się do Pragi, aby zawalczyć nie tylko o udział w jak największej liczbie pokazów podczas praskiego tygodnia mody, ale również o wejście do finału 10. edycji „Top Model". W stolicy Czech Nicole Akonchong, Julia Sobczyńska, Dominika Wysocka, Weronika Zoń, Kacper Jasiński oraz Mikołaj Krawiecki musieli wykazać się zaangażowaniem, kreatywnością i odwagą, udowadniając jurorom, że to właśnie oni zasługują na udział w wielkim finale jubileuszowej edycji show. Kto najlepiej poradził sobie z wymagającymi zadaniami, a kto musiał pożegnać się z marzeniami o wygranej?

 

Walka o marzenia w stolicy Czech


W jedenastym odcinku show na uczestników czekało wiele wyzwań. W pierwszym zadaniu półfinaliści zostali podzieleni na duety. Każda z par musiała samodzielnie przygotować stylizacje oraz wykonać trzy zdjęcia na tle Pragi inspirowane trzema ikonami czeskiej kultury: supermodelką Evą Herzigovą, wokalistką Heleną Vondrackovą oraz tenisistką Karoliną Pliskovą. Uczestnicy mieli tylko dwie godziny na wykonanie tego zadania. Wyzwaniem była nie tylko presja czasu, ale również znalezienie odpowiedniej lokalizacji do stworzenia najlepszego ujęcia. Według jury najciekawsze zdjęcie zrobili Weronika oraz Mikołaj.

 

Prague Fashion Week 2021

 

Wyjazd na fashion week jest jednym z momentów, na który uczestnicy programu czekają z niecierpliwością i ogromną ekscytacją. W tym roku modele i modelki mieli okazję nawiązać kontakty w branży oraz sprawdzić swoje umiejętności podczas praskiego tygodnia mody. W poprzednich edycjach show uczestnicy brali udział w święcie mody w Stanach Zjednoczonych, Paryżu, Mediolanie czy nawet Indiach oraz Wietnamie. Nie dziwi więc, że na produkcję programu wylała się w sieci niemała krytyka, po tym jak okazało się, że tym razem modele i modelki udali się "tylko" do Pragi.


Kontrowersje wokół programu wzbudza również fakt, że na długo przed emisją pierwszego odcinka "Top Model" Joanna Krupa zdradziła, że wraz z ekipą programu znajduje się w Czechach. Dzięki tej informacji internauci szybko odnaleźli zdjęcia z praskiego tygodnia mody, na których było widać, którym z uczestników udało się dostać angaż do pokazów. Informacje publikowane w mediach społecznościowych rozprzestrzeniły się bardzo szybko, dlatego też dla wielu fanów programów nie było niespodzianką to, kto musiał pożegnać się z marzeniami o wygranej w poprzednich odcinkach show.

 

Walka o angaż do pokazów była niezwykle emocjonująca. Uczestnicy programu zostali podzieleni na grupy, w obrębie których wyposażeni tylko w mapy Pragi, musieli dotrzeć do atelier praskich projektantów, co tylko potęgowało stres wśród aspirujących modelek i modeli. Wyzwaniem okazała się umiejętność czytania mapy oraz orientacja w terenie. Najlepiej z castingami poradziła sobie Nicole, która na sześć pokazów otrzymała angaż do wszystkich. Julia wygrała natomiast pięć castingów, Dominika dwa, a Weronika tylko jeden. Mężczyźni mieli możliwość pójścia tylko w dwóch pokazach. Mikołaj wygrał dwa castingi, a Kacper jeden.

 

Filmowa sesja na wysokościach


O tym, kto przejdzie do kolejnego odcinka modowego show miała w największym stopniu zadecydować wyjątkowa sesja zdjęciowa, która wymagała od półfinalistów odwagi i przełamania swoich lęków. Przed uczestnikami show postawiono naprawdę trudne zadanie. Mieli oni pozować na wysokościach, w helikopterze. To zadanie wywołało zarówno ekscytację, jak i przerażenie wśród półfinalistów. Weronika oraz Dominika przyznały przed kamerami, że ma lęk wysokości, Kacper także nie lubi latać.

 

Uczestnicy musieli opanować lęk i zapozować w otwartych drzwiach helikoptera, który wzniósł się na wysokość kilkudziesięciu kilometrów. Momentami wyglądało to naprawdę groźnie, półfinaliści trzymali się maszyny tylko jedną ręką. W pewnym momencie było bardzo blisko upadku Mikołaja z wysokości. To była chwila, w której wszyscy na chwilę zamarli, na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

 

Być albo nie być


Podczas panelu gościem specjalnym była supermodelka Daniela Peštová. Pierwszą osobą, która przeszła do finału była Nicole. Jury zadecydowano, że w tym odcinku z "Top Model" odpadną natomiast aż dwie osoby: Kacper oraz zdobywczyni złotego biletu Weronika. Ze swojej szansy przywrócenia uczestnika do programu skorzystał jednak Michał Piróg, dzięki któremu Kacper będzie mógł nadal walczyć o wygraną w modowym show. Zgadzacie się z decyzją jury?

 

Katarzyna Jarosz/ Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: instagram @topmodeltvn


Zobacz też:

 

Piękna Koreanka dokonała niemożliwego. W rankingach przebiła samego Cristiano


Podejrzewano ją o branie narkotyków. Teraz otwarcie mówi o skutkach choroby


Blondwłosa piękność podbija sieć. Nie ma nic do ukrycia!


 

 

Reklama

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj angelika_n 6.0 0 angelika_n Fotograf
Edytuj owczarska__raw Foto: Joanna Kaźmierczak Fotografia
Suknia: Dresses and dreams 6.0 0 owczarska__raw Modelka
Edytuj olastrzelczyk 6.0 1 olastrzelczyk Modelka
Edytuj cezaryhaczkur 6.0 2 cezaryhaczkur Fotograf
Edytuj Aron_Foto www.instagram.com/aron_foto_
www.patreon.com/aron_foto_ 6.0 0 Aron_Foto Fotograf
Edytuj hubi12349 6.0 2 hubi12349 Fotograf
Edytuj julia_knach 5.9 0 julia_knach Modelka
Edytuj nati3583 #makeup 6.0 2 nati3583 Modelka
Edytuj Mooniique Photographer: @wisniewskiphoto 6.0 0 Mooniique Modelka
Zobacz więcej zdjęć