Versace rezygnuje z futer!

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Versace rezygnuje z futer!

Dom mody Versace rezygnuje z futer naturalnych. Decyzję tę potwierdziła Donatella Versace w jednym z ostatnich wywiadów. „Nie chcę zabijać zwierząt dla mody. To nie w porządku" - powiedziała projektantka.

 

Versace założone zostało w 1978 roku przez brata Donatelli, Gianniego. Od początków swojej działalności słynnie z ekstrawaganckich stylizacji, pełnych przepychu i bogactwa. Niestety, równie często na wybiegach zobaczyć mogliśmy produkty wykonane z futra naturalnego - norek, lisów czy jenotów. Przeciwko praktykom marki niejednokrotnie protestowały organizacje walczące o prawa zwierząt, między innymi Peta. Czy na decyzję domu mody miały wpływ względy etyczne i sprzeciwy aktywistów? Oprócz licznych pochwał skierowanych w stronę Versace, możemy usłyszeć również słowa krytyki. Marce zarzucana jest hipokryzja oraz to, że powyższą decyzje podjęła tylko ze względu na zysk i zdobycie przychylności młodych ludzi, którzy coraz częściej przywiązują wagę do kwestii etycznych i ekologicznych. Bez względu jednak na to, jaki był główny powód rezygnacji z tego surowca, sama decyzja jest godna uznania.

 

Post udostępniony przez Versace (@versace) Mar 16, 2018 o 8:51 PDT

Dom mody Versace dołączył tym samym do grona marek trzymających się zasady fur-free. Należą do niej między innymi Michael Cors, Gucci, Giorgio Armani, Hugo Boss, Ralph Lauren czy Tom Ford.

 

Z roku na rok, produkcja futer naturalnych jest coraz mniej opłacalna, co świadczy o wciąż rosnącej świadomości konsumentów. Nie trzeba już nikogo przekonywać do tego, że wykorzystywanie futer zwierząt jest nieetyczne i okrutne.

 

 

KP/ Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: 123RF/Pixel

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj maxd 6.0 0 maxd Fotograf
Edytuj dobelek 6.0 0 dobelek Fotograf
Edytuj AmandaEmilly 6.0 0 AmandaEmilly Modelka
Edytuj Metamorff Strach, że człowiek nie jest niczym więcej niż sumą prostych mechanicznych sztuczek i substancji chemicznych…. Mówiąc inaczej, strach, że zjawisko zwane człowiekiem, tak naprawdę jest tylko formą nicości.
(Ghost in the Shell 2) 6.0 0 Metamorff Model
Edytuj KatjaP styczeń 2018 6.0 10 KatjaP Modelka
Edytuj xeniak66 6.0 3 xeniak66 Modelka
Edytuj black_clouds 6.0 13 black_clouds Fotograf
Edytuj noir_soleil 6.0 1 noir_soleil Wizażysta
Zobacz więcej zdjęć