Versace rezygnuje z futer!

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Versace rezygnuje z futer!

Dom mody Versace rezygnuje z futer naturalnych. Decyzję tę potwierdziła Donatella Versace w jednym z ostatnich wywiadów. „Nie chcę zabijać zwierząt dla mody. To nie w porządku" - powiedziała projektantka.

 

Versace założone zostało w 1978 roku przez brata Donatelli, Gianniego. Od początków swojej działalności słynnie z ekstrawaganckich stylizacji, pełnych przepychu i bogactwa. Niestety, równie często na wybiegach zobaczyć mogliśmy produkty wykonane z futra naturalnego - norek, lisów czy jenotów. Przeciwko praktykom marki niejednokrotnie protestowały organizacje walczące o prawa zwierząt, między innymi Peta. Czy na decyzję domu mody miały wpływ względy etyczne i sprzeciwy aktywistów? Oprócz licznych pochwał skierowanych w stronę Versace, możemy usłyszeć również słowa krytyki. Marce zarzucana jest hipokryzja oraz to, że powyższą decyzje podjęła tylko ze względu na zysk i zdobycie przychylności młodych ludzi, którzy coraz częściej przywiązują wagę do kwestii etycznych i ekologicznych. Bez względu jednak na to, jaki był główny powód rezygnacji z tego surowca, sama decyzja jest godna uznania.

 

Post udostępniony przez Versace (@versace) Mar 16, 2018 o 8:51 PDT

Dom mody Versace dołączył tym samym do grona marek trzymających się zasady fur-free. Należą do niej między innymi Michael Cors, Gucci, Giorgio Armani, Hugo Boss, Ralph Lauren czy Tom Ford.

 

Z roku na rok, produkcja futer naturalnych jest coraz mniej opłacalna, co świadczy o wciąż rosnącej świadomości konsumentów. Nie trzeba już nikogo przekonywać do tego, że wykorzystywanie futer zwierząt jest nieetyczne i okrutne.

 

 

KP/ Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: 123RF/Pixel

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj nataliaszka 6.0 1 nataliaszka Modelka
Edytuj nataliaszka 6.0 1 nataliaszka Modelka
Edytuj bozwaw Rewolta poznańska część pierwsza <3
Balerina Natalia Trafankowska
fot. Bożena Bozena Pazgan 
Zdjęcie zrobione podczas warsztatów z Piotr Jan Gajewski w Fomo Studio w Poznaniu 6.0 3 bozwaw Fotograf
Edytuj makeupbykas 6.0 1 makeupbykas Wizażysta
Edytuj miyu1984 6.0 2 miyu1984 Fotograf
Edytuj karasiek 6.0 1 karasiek Modelka
Edytuj AnaM13 6.0 31 AnaM13 Modelka
Edytuj NeoExample Zrobione pod czas moich warsztatów z fotografii Beauty w ramach projektu Artystyczny Akcelerator 6.0 4 NeoExample Fotograf
Zobacz więcej zdjęć