Victoria’s Secret bez tajemnic. Tego możesz nie wiedziec o bieliźnianej marce

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Victoria’s Secret bez tajemnic. Tego możesz nie wiedziec o bieliźnianej marce

Marka Victoria’s Secret jest znana niemal każdemu, przede wszystkim dzięki organizowanym rokrocznie pokazom najnowszej kolekcji tej ekskluzywnej firmy bieliźniarskiej. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody. Sprawdź, czego możesz nie wiedzieć o Victoria’s Secret.

 

 

Początki bieliźnianej potęgi

 

Firma Victoria's Secret powstała w 1977 roku w San Francisco - w czasach, w których bielizna miała być przede wszystkim praktyczna i tania. Nie przywiązywano zbytniej uwagi do kwestii estetycznych, kobietom w przeważającej mierze zależało na wygodzie. Niewiele miejsc oferowało więc bardziej ekskluzywne egzemplarze tej części damskiej garderoby.

 

 

Firmę założył 22- letni wówczas Roy Raymond, który podczas poszukiwań bielizny dla swojej żony, wpadł na pomysł otwarcia sklepu, przyjaznego nie tylko dla kobiet, a również dla mężczyzn. Aby panowie nie czuli skrępowania podczas robienia zakupów, wnętrze sklepu wykończone zostało w stylu wiktoriańskim. Nazwa marki Victoria's Secret nawiązuje bezpośrednio do jednej z brytyjskich monarchiń, królowej Wiktorii, która znana była ze swojego zamiłowania do bielizny oraz gorsetów. Według Roya Raymonda to właśnie dzięki temu jej pożycie intymne było tak udane, co tylko potwierdza fakt, że królowa Wiktoria doczekała się aż dziewięciorga dzieci!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Victoria's Secret (@victoriassecret) Lis 7, 2017 o 11:28 PST

 

Nowa polityka marki

 

Stworzenie ekskluzywnej marki bieliźnianej wypełniło niszę na rynku, pomysł Raymonda okazał się więc strzałem w dziesiątkę! Już rok od założenia, firma zanotowała aż pół miliona dolarów zysku, co pozwoliło na dalszy jej rozwój. Dobra passa nie trwała jednak długo, w 1982 roku Raymond sprzedał firmę Lesliemu Waxnerowi, który zmienił politykę marki i ukierunkował działania na zdobycie przychylności kobiet i zainteresowania ich Victoria's Secret. To właśnie Waxner wpadł na pomysł promowania bieliźnianej marki przez najbardziej znane modelki. To również on był inicjatorem pierwszego w historii Victoria's Secret Show, który odbył się w 1995 roku. Pokaz został okrzyknięty „bieliźniarskim wydarzeniem stulecia". Już trzy lata później na wybiegu po raz pierwszy pojawiła się modelka z przyczepionymi do ciała skrzydłami, co z czasem stało się symbolem marki. Po raz pierwszy założyła je Karen Mulder. Od tego czasu anielskie skrzydła miały okazję pokazać topowe modelki z całego świata, takie jak: Adriana Lima, Miranda Kerr, Alessandra Ambrossio, Gisele Bundchen czy Candcie Swanepoel. Bieliznę Victoria's Secret prezentują najlepsze supermodelki świata. Nie wszystkie jednak miały zaszczyt założenia anielskich skrzydeł, z którymi zaprezentować się na wybiegu mogą tylko Aniołki Victoria's Secret, czyli modelki, współpracujące z marką regularnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Victoria's Secret (@victoriassecret) Gru 3, 2018 o 12:45 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Victoria's Secret (@victoriassecret) Gru 9, 2015 o 7:11 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Victoria's Secret (@victoriassecret) Lis 28, 2017 o 5:22 PST

 

Pokazy Victoria's Secret Show

 

Pokazy Victoria's Secret stały się wydarzeniem, na które rokrocznie czeka cała branża modowa. Od 1995 roku show organizowane było nie tylko w największych miastach USA, ale również w Cannes, Londynie, Paryżu czy Szangahju. Transmisję z widowiska co roku oglądają miliony ludzi z całego świata. Rekord padł w 2001 roku, kiedy pokaz obejrzało ponad 12,4 miliona osób! Pokazy Victoria's Secret co roku przyciągają również rzeszę osób ze świata show biznesu,  które zasiadają na widowni lub występują na żywo podczas prezentacji najnowszej kolekcji bielizny. Na scenie oprócz pięknych modelek możemy więc podziwiać największe gwiazdy branży muzycznej takie jak: Andrea Bocelii, Justin Timberlake, Jay-Z, Taylor Swift czy Rihanna.

 

Jednym z najważniejszych momentów pokazu jest zaprezentowanie unikatowego biustonosza, tzw. Fantasy bra, który tworzony jest przez jubilerów. Co sprawia, że ten egzemplarz jest tak unikatowy? Odpowiedź jest prosta, na całym świecie istnieje tylko jedna sztuka fantasy bra, wykonana ze złota i kamieni szlachetnych. Najdroższy w historii pokazów Victoria's Secret biustonosz kosztował aż 15 milionów dolarów! Kosztowny stanik ozdobiony ponad 13000. diamentami i rubinami miała okazję zaprezentować w 2000 roku, supermodelka, Gisele Bundchen.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Victoria's Secret (@victoriassecret) Lis 5, 2018 o 7:49 PST

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Victoria's Secret (@victoriassecret) Paź 26, 2016 o 7:52 PDT

W ubiegłym roku pokaz Victoria's Secret odbył się już po raz dwudziesty trzeci! Okazuje się, że widowisko osiągnęło zadziwiająco niską oglądalność. W dobie modelek plus size, w której kanon piękna ulega coraz większym zmianom, wielu oskarża markę za dyskryminację, ponieważ w pokazach biorą udział wyłącznie modelki o idealnych wymiarach. Czy Victoria's Secret czeka kolejna rewolucja? Wydaje się, że nie. Szef marketingu bieliźnianego imperium dość jednoznacznie wypowiedział się ostatnio o zaangażowaniu modelek transseksualnych czy plus size: "Czy nie powinniście mieć transseksualistów w pokazie? Nie. Uważam, że nie powinniśmy. Cóż, a dlaczego? Bo ten pokaz to fantazja. To trwające 42 minuty widowisko rozrywkowe. Tym właśnie jest.(...) Próbowaliśmy zrobić specjalny program telewizyjny dla osób plus-size [w 2000 roku]. Nikogo to nie interesowało i dalej nie interesuje." Wypowiedź Razeka wzbudziła ogromne kontrowersje, również wśród modelek Victoria's Secret. Wielu z wiernych fanów marki nawołuje nawet do bojkotu firmy. Czy polityka obrana przez Razeka jest słuszna, okaże się już wkrótce. W innym wypadku, znaną markę czeka kolejna rewolucja.

 

 

K.Jonas/Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: 123RF/Picsel

Komentarze (1)
Dodaj komentarz
akinomrodis 05 lutegoModelka
Co tu dużo pisać - piękne kobiety :)
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj foxelle 6.0 1 foxelle Modelka
Edytuj RobertGorzycki 6.0 14 RobertGorzycki Fotograf
Edytuj danielo00 6.0 1 danielo00 Fotograf
Edytuj Alisandria 6.0 1 Alisandria Modelka
Edytuj Qxberi 6.0 3 Qxberi Modelka
Edytuj xcoor3nX 6.0 4 xcoor3nX Modelka
Edytuj Hatarii 2015 6.0 4 Hatarii Modelka
Edytuj katarina78 6.0 22 katarina78 Modelka
Edytuj mariaa18 6.0 1 mariaa18 Modelka
Edytuj Adamhinc 6.0 8 Adamhinc Fotograf
Zobacz więcej zdjęć