Wieczór z Hexeline – Off Fashion

REKLAMA
REKLAMA
Wieczór z Hexeline – Off Fashion

25 maja 2016 o godz. 18.00 w Kielcach odbędzie się Wieczór z Hexeline. Jest to impreza towarzysząca festiwalowi Off Fashion. Podczas wieczoru swoje kolekcje zaprezentują laureatki nagrody Hexetalent- specjalnej nagrody przyznawanej przez markę HEXELINE - Marlena Czak oraz FOLK DESIGN Aneta Larysa Knap.


Marlena Czak


Kolekcja powstała pod wpływem moich poszukiwań w temacie egzotyzmu wyobraźni. Wychodzenie poza utarte ścieżki i szablony ma prowadzić do nowych rozwiązań. Chciałam tym samym zwrócić się ku autorskości, negując powszechną obecnie postawę w projektowaniu.


Punktem wyjścia jest obraz Edwarda Hoppera „Drugie piętro w świetle" oraz dogłębna analiza jego treści, ukrytych aspektów. Kolejnym etapem był podział wyodrębnionych struktur. Dzielę je kierując się tworzonym przez te partie nastrojem i ich funkcją w całości kompozycji. Elementy te utożsamiam z pewnymi cechami, które opieram na podstawie analizy. Następnie w realnej skali przenoszę je na tkaninę i tworzę nowe formy uwarunkowane stylistyką, nastrojem i nostalgią obrazu Hoppera. Traktuję ten proces nie szablonowo nie stawiając sobie utartych ram. Transgresja ta kształtuje się naturalnie, ewoluując i zmieniając cele. Podążając tropem wyobraźni pozwalam sobie na multiplikowanie, skalowanie i łączenie elementów w dowolnych sekwencjach i układach. Znalezione formy wykorzystuję jako detal, element lub całą konstrukcje.


Przekraczając granice ram obrazu i wprowadzając element destrukcji, analizuję i przetwarzam. Mój proces nasycony jest tendencjami Hoppera. Pozornie tylko oddalam się od pierwotnej wizualizacji. Porzucam formę zaproponowaną przez malarza i poddaję zebrane materiały subiektywnym myślom i decyzjom podejmowanym podczas procesu tworzenia.


W kolekcji wykorzystałam tkaniny, które otrzymałam w ramach wyróżnienia Hexetalent podczas ubiegłorocznej edycji OFF FASHION. Większość z nich spreparowałam farbując, wykonując odręcznie nadruki z użyciem farby oraz filcu.
Jestem studentką projektowania ubioru na ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Studiowanie na poznańskiej uczelni umożliwiła mi wygrana konkursu Heart Fashion 2013, której główną nagrodą był indeks uczelni. Odbywałam staże w dziale projektowania marki CARRY, w studio Dawida Tomaszewskiego w Berlinie oraz u boku Ricardo Preto w Portugalii.


FOLK DESIGN Aneta Larysa Knap


Folk Design- marka łącząca tradycję z nowoczesnością w branży odzieżowej. Nowatorski stylu bazujący na dotychczasowych kanonach emblematów góralskiego folkloru - scalenia w jedno codzienności i funkcjonalności z nieskazitelnym charakterem rejonu Podhala. Wizją marki jest wprowadzenie na rynek ubioru, który będzie nadawał się do codziennego użytku, naszpikowany „podhalańskim" designem, malowany przywiązaniem do regionu i fascynacją góralskiego życia. Misją natomiast jest rozpowszechnianie w Polsce i na świecie naszych walorów kulturowych i trafienie do jak najszerszego grona, wzbudzenie ciekawości i zaaplikowanie zachwytu nad strojem, który nie musi być tylko szatą dla rodowitych i urodzonych „górali". Produktem finalnym, jest linia ubioru „FOLK DESIGN" - finezyjnie zaprojektowanych i perfekcyjnie wykonanych strojów czerpiących pełnią pomysłów i inspiracji z tradycyjnych strojów góralskich. Propozycja połączenia codziennego życia z wyrafinowanym stylem folkloru Podhala. Zwalczyć monotonność i szarość poprzez kolorowe motywy. „Przemycić" to co piękne i wyraziste kulturowo, wkraść się z tym w codzienność naszego ubioru i zaszczerbić w sercach ludzi. Wykuć nowe spojrzenie na dotychczasowy strój góralski.

 

Projekty Folk Desing noszą takie osoby jak: Stanisław Karpiel Bułecka, Iwona Pawlovic, zespół Enej "Top Trendy 2013" Mateusz Ziółko zwycięzca Voice of Poland 2013, Bartłomiej Jędrzejak prezenter TVN, Basia Gąsienica Giewont Voice of Poland Aneta Larysa Knap Aneta Larysa Knap - twórczyni kierpcy na obcasie, bielizny góralskiej oraz jeansów ręcznie haftowanych w góralską parzenice. Prekursorka połączenia tradycji z nowoczesnością w branży odzieżowej. Zajmuje się stworzeniem nowatorskiego stylu bazującego na dotychczasowych kanonach emblematów góralskiego folkloru - scalenia w jedno codzienności i funkcjonalności z nieskazitelnym charakterem rejonu Podhala.

 

Właścicielka marki Folk Design. Producentka i organizatorka największego pokazu mody folk w kraju o nazwie "Polki Folki" pierwszego w Polsce pokazu z wybiegiem zbudowanym na wodzie Uczestniczka programu Tvn „Mam Talent 2015" Finalistka największych konkursów i pokazów mody w Polsce. Jej projekty pokazywane były min. We Francji w Cannes podczas festiwalu nagród filmowych, Pekinie, Szanghaju, Dominikanie, Turcji, Indonezji oraz na wielu międzynarodowych imprezach. Ubrania prezentowane są w muzeach i wystawach, a jej prace opisywane i publikowane w książkach, magazynach oraz na ramach wielu portali i modzie i nie tylko.

 

godz. 18.15
Kolekcja Wiosna-lato 2016 Hexeline


Hexeline na najbliższy sezon przenosi nas w odległe zakątki Azji. Jedziemy więc pociągiem przez Indie, podziwiamy świat naokoło. W takiej letniej atmosferze spokoju, relaksu, niemalże kontemplacji odnajdujemy eleganckie i bardzo stylowe stroje z kolekcji wiosenno - letniej. Robi to niesamowite wrażenie. Wydaje się, że niemalże samo założenie kreacji z kolekcji Hexeline pozwoli na dotknięte i poczucie tych odległych klimatów. W tym sezonie Hexeline stawia na elegancję i klasykę ale z nutą nonszalancji i artystycznego szaleństwa. Barwy, które pojawiły się w kolekcji doskonale wpasowują się najnowsze trendy. Jest więc kolorowo ale nie brakuje stonowanych odcieni beżu czy bieli. Każda kobieta poszukująca ubrań, które są eleganckie ale jednak zachowują walory użytkowe, czyli są wygodne, wykonane z najwyższej jakości tkanin, znajdzie je w kolekcji Hexeline. W tym sezonie pojawiają się eleganckie koronki, delikatne naturalne jedwabie nadające letnim kreacjom lekkości i szyku. Hexeline jako marka premium stawia przede wszystkim na elegancję i bardzo wysoką jakość, co widać w perfekcyjnie dopracowanych detalach i doborze doskonałych jakościowo tkanin. W tym roku marka rozpoczęła współpracę z Galerią Stalowa to kolejna inicjatywa związana z wspieraniem polskiej kultury i sztuki. Wiosna z Hexeline zapowiada się więc uroczo, barwnie, niemalże bajkowo.


WSTĘP WOLNY


Redakcja MaxModels.pl / materiały prasowe

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Wydarzenia
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Melisaa 6.0 2 Melisaa Modelka
Edytuj wpixel 6.0 2 wpixel Fotograf
Edytuj Pattta 6.0 0 Pattta Fotograf
Edytuj Dzasmina_ 6.0 0 Dzasmina_ Modelka
Edytuj Pattta 6.0 0 Pattta Fotograf
Edytuj Na-drabinie 6.0 0 Na-drabinie Fotograf
Edytuj Crom Aleksandra Żero 6.0 0 Crom Fotograf
Edytuj marekurbanowski ...... 6.0 0 marekurbanowski Fotograf
Edytuj danielo00 6.0 1 danielo00 Fotograf
Zobacz więcej zdjęć