Wszystko zostaje w rodzinie, czyli więzy krwi w branży modowej

REKLAMA
Wszystko zostaje w rodzinie, czyli więzy krwi w branży modowej

Więzy krwi i bliskie relacje mogą być przepustką do wielkiego sukcesu w branży modowej. Często za karierą modelek i popularnością wielkich marek kryje się rodzina. Które znane duety w świecie mody łączy coś więcej? Kto skorzystał na znanym nazwisku? Sprawdźcie sami!

 

 

Więzy krwi w branży modowej


Branża modowa to miejsce, w którym relacje rodzinne są niezwykle ważne. Udziały w znanych markach są często dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Zdarza się też jednak, że to dzieci razem z rodzicami rozkręcają biznesy i pomagają im wejść na międzynarodowy rynek. Niektóre marki powstają dosłownie z miłości: do mody i drugiej osoby, ponieważ wiele par projektuje własne linie ubrań. Bliskie relacje okazują się być podstawą wielu sukcesów osób związanych ze światem mody. Oto kilka przykładów, które pokazują, że wszystko zostaje w rodzinie!


1 / 5

Siostry Hadid


Nazwisko Hadid jest na ten moment jednym z najbardziej liczących się w branży modowej. Bella i Gigi podbijają wybiegi i w zawrotnym tempie rozwijają swoje kariery. Jak się okazuje, cenne wskazówki na temat świata mody uzyskały od swojej mamy Yolandy, która przez lata pracowała w tej branży. W 2015 roku Gigi została ogłoszona Modelką Roku przez magazyn The Daily Front Row, jednak jej pierwsza sesja zdjęciowa dla marki Guess odbyła się znacznie wcześniej - miała na niej zaledwie 2 lata. Gwiazda współpracowała z takimi firmami, jak Guess, Chanel, Dior i Tommy Hilfigher. Jej rok młodsza siostra, Bella, również świetnie radzi sobie w modelingu. Mogliśmy obserwować ją w roli aniołka Victoria's Secret i na okładkach wielu magazynów, m.in. Vogue, Elle oraz W Magazine. W 2016 roku dwukrotnie uzyskała status najlepszej modelki według krytyków z portalu models.com.

 

2 / 5

Vivienne Westwood i Andreas Kronthaler


Projektantka Viviene Westwood w 1988 roku prowadziła wykłady na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu, a jednym z jej uczniów był Andreas Kronthaler. Nie przeszkodziła im 25-letnia różnica wieku, szybko stali się zgraną parą. Kilka lat później wzięli ślub i wspólnie zamieszkali w Londynie, gdzie stworzyli swoją pierwszą kolekcję modową. Westwood miała już spore doświadczenie w branży, ponieważ razem ze swoim poprzednim mężem otworzyła kilka butików z ubraniami. Andreas skupił się na tworzeniu ubrań dla mężczyzn i został dyrektorem kreatywnym marki Andreas Kronthaler dla Vivienne Westwood. Wspólnie otworzyli domy mody w Paryżu i Londynie.

 

3 / 5

Donatella Versace i jej córka Allegra

 

Córka siostry Gianniego Versace, Allegra, od najmłodszych lat brała udział w pokazach domu mody swojego wujka. Wspólnie podróżowali po świecie, mężczyzna traktował ją jak własne dziecko. Gianni został zamordowany w 1997 roku, a zapis w jego testamencie był niemałym zaskoczeniem. 11-letnia Allegra odziedziczyła połowę udziałów w imprerium Versace, a Donatelli zostało przydzielone zaledwie 20 procent. Odziedziczona funkcja okazała się być dla młodej dziewczyny zbyt dużym obciążeniem i choć oficjalnie została dyrektorem kreatywnym marki, wcale nie chciała tam pracować. Allegra zniknęła z mediów i odcięła się od marki Versace, po raz ostatni publicznie wystąpiła w 2016 roku na gali MET.

 

4 / 5

Sukces bliźniaczek Olsen


Mary-Kate i Ashley Fuller Olsen od dziecka występowały w programach telewizyjnych. Bliźniaczki porzuciły jednak aktorską karierę i skupiły się na rozwoju własnej marki - The Row, w której obie działają jako dyrektorki kreatywne. Nazwa firmy odnosi się do znanej londyńskiej „ulicy krawców". Początkowo siostry działały w tajemnicy, tylko najbliższe osoby wiedziały o ich poczynaniach w branży modowej. Jako projektantki ujawniły się dopiero trzy lata po rozpoczęciu tego projektu. Bliźniaczki stale rozwijają swoją markę i osiągają kolejne sukcesy, na swoim koncie mają już cztery nagrody CFDA.

 

5 / 5

Guccio i Aldo Gucci


Guccio Gucci był synem kapelusznika z Florencji, jednak aby spełnić swoje marzenia o posiadaniu własnego butiku, musiał porzucić ojczysty kraj i wyjechać do Anglii. Ożenił się z Aidą Calvelli, z którą doczekał się licznego potomstwa. W 1921 roku Guccio otworzył swój sklep z artykułami skórzanymi. Biznes rozwijał się bardzo szybko, głównie dzięki synowi Gucciego - Aldo, który namawiał ojca na utworzenie kolejnego butiku w Rzymie. Marka najbardziej rozwinęła się po śmierci głowy rodziny, gdy przedsiębiorczy syn przejął kontrolę nad rodzinnym biznesem i otworzył butiki w Ameryce, Londynie i Tokio. Prezydent John F. Kennedy nazywał Aldo „pierwszym ambasadorem mody".

 

 

Więzy krwi mogą znacznie pomóc w branży modowej, ale niekiedy stają się zbyt dużym obciążeniem, co widzimy na przykładzie córki Donatelli Versace. Większość z tych duetów udowadnia jednak, że z rodziną nie tylko dobrze wychodzi się na zdjęciach, ale również współpracuje!

 

Julia Mistarz/Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: 123RF/Picsel

 

Czytaj też:


Pokazują, jak naprawdę wygląda kobiece ciało. Te filmiki robią furorę! >>>


Najpiękniejsza kobieta świata? 19-latka z Izraela w ogniu krytyki >>>

 

Nogi aż do nieba. Swoimi zdjęciami zachwyca i prowokuje >>>


 

Reklama

 

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj kamiloom 6.0 1 kamiloom Fotograf
Edytuj ajriszka . 6.0 0 ajriszka Modelka
Edytuj ajriszka . 6.0 0 ajriszka Modelka
Edytuj sylwiabutor photo: Daniel Korzewa, make up: Kasia Biały

6.0 0 sylwiabutor Modelka
Edytuj sylwiabutor photo: Daniel Korzewa, make up: Kasia Biały

6.0 0 sylwiabutor Modelka
Edytuj oksvnv Fot. Patryk Rejdych 6.0 0 oksvnv Modelka
Edytuj oksvnv Fot. Patryk Rejdych 6.0 0 oksvnv Modelka
Edytuj Martini_inked 6.0 1 Martini_inked Modelka
Edytuj RockAngelxo 6.0 0 RockAngelxo Fotograf
Edytuj debicka 6.0 0 debicka Fotograf
Zobacz więcej zdjęć