Wybitna biografia Yves'a Saint Laurenta

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Wybitna biografia Yves'a Saint Laurenta

W naszej biblioteczce pojawiła się kolejna godna uwagi pozycja :) Już 26 września zostanie opublikowana nowa książka z serii o wielkich ludziach świata mody, wydawnictwa Bukowy Las. Oto, co kryje w sobie biografia autorstwa Laurence Benaïm " Yves Saint Laurent".

 

W zbiorze książkowym MaxModels znalazła się książka, na podstawie której został nakręcony film biograficzny o YSL. Z tej serii została wydana między innymi pozycja Cristobala Balenciaga oraz Sekrety Mody.


Kadr z filmu Yves Saint Laurent, Vue Movie Distribution

 

Autorka książki Laurence Benaïm to francuska dziennikarka i pisarka. Jest jedną z najbardziej szanowanych komentatorów mody we Francji. Przez wiele lat pisała dla „Le Monde". Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego założonego przez siebie magazynu „Stiletto".

 

"Yves Saint Laurent" to wybitna biografia. Jest to pierwsza i najpełniejsza książka o YSL, która opowiada o jego drodze na szczyty. Yves Saint Laurent urodził się w 1936 r. w Oranie i marzył, by tworzyć suknie dla świata, który należał już do przeszłości. Jako trzynastoletni chłopiec napisał o sobie: „Pewnego dnia moje nazwisko zalśni na Champs-Élysées".

 

Zobacz zdjęcia z filmu o YSL >>>


Co łączyło młodzieńca w ciemnym garniturze, dwudziestojednoletniego następcę Christiana Diora, z efebem szalejącym w nocnych klubach Paryża, który w roku 1971 pozował nago do reklamy? Człowieka pogrążonego w depresji, niewolnika sławy, z prowokatorem, który wywołał skandal, nazywając swoje perfumy Opium? Projektanta ubolewającego, że nie stworzył dżinsów, z krawcem najbogatszych kobiet świata? Właściciela imperium, które zbudował wspólnie z Pierre'em Bergé, z samotnikiem z rue Babylone? Wiecznego chłopca marzącego o wagarach i pustyni z perfekcjonistą w białej bluzie, mistrzem bez uczniów, starającym się dać życie sukniom, z natury ulotnym i nietrwałym?


Ta książka jest czymś więcej niż biografią ostatniego klasyka haute couture, więcej niż opowieścią o modzie od 1958 roku po współczesność. To hołd złożony wielkiemu krawiectwu i oryginalnej sztuce życia. Wkrótce będziecie ją mogli wygrać w naszym konkursie :)

 

Redakcja MaxModels.pl / Materiały prasowe

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj anitasobotka Fot. Kinga Polkowska 6.0 0 anitasobotka Modelka
Edytuj nat_kaw 6.0 5 nat_kaw Modelka
Edytuj sagaj 6.0 11 sagaj Fotograf
Edytuj Luizah2 6.0 3 Luizah2 Modelka
Edytuj Kabii 6.0 5 Kabii Modelka
Edytuj rain_forest 6.0 1 rain_forest Modelka
Edytuj niki_ 6.0 4 niki_ Modelka
Edytuj acywinska fot. Weronika Młynarska
mua Natalia Migryt
hair Warkocze na wynos 6.0 3 acywinska Modelka
Edytuj PrettyVeganMakeup 6.0 2 PrettyVeganMakeup Wizażysta
Edytuj Nemo2000 #mgasztold wykonano na warsztaty www.foto-team.pl 6.0 2 Nemo2000 Fotograf
Zobacz więcej zdjęć