Wyjątkowy pokaz Claudius Hair Treser Academy!

REKLAMA
Wyjątkowy pokaz Claudius Hair Treser Academy!

Pod koniec sierpnia zakończyła się druga edycja Konferencji Stylizacji, pokaz trendów i koloryzacji na 2016, której głównym pomysłodawcą i inicjatorem był Klaudiusz Iciek, Hair Art Director w Claudius Hair Treser Academy. Wydarzenie, podzielone na dwa segmenty, odwoływało się do tradycji cyrku, zaś przetworzone cyrkowe inspiracje można było zauważyć w każdym aspekcie Konferencji.

 

Klaudiusz Iciek to twarz marki Claudius Hair Treser Academy, którą, przy współpracy z zespołem profesjonalistów, pieczołowicie buduje od blisko 7. lat. Pracownia, którą Klaudiusz budował praktycznie od zera, dzisiaj znajduje się w sercu Krakowa, na ulicy Floriańskiej i sukcesywnie zdobywa uznanie wśród klientów, jak i innych przedstawicieli branży. Klaudiusz jest również instruktorem marki Kemon od początku jej obecności w Polsce. Konferencja, to jak sam mówił, naturalny krok, dzięki któremu może dzielić się swoim doświadczeniem, ale również, o ile nie przede wszystkim, wprowadzić coś szalonego, jakiś artystyczny powiew, który pobudzi fryzjerstwo i odwoła się do tego, co w tym fachu najważniejsze - kreatywności.

 

 

Przygotowania do pokazu rozpoczęły się już w dzień poprzedzający pokaz. Sztab specjalistów od choreografii, wizażu, stylizacji i wszystkich innych składowych wydarzenia pracował nad tym, co w efekcie zostało zaprezentowane na niedzielnym pokazie. Wydarzenie w dużej mierze wykraczało poza klasyczny pokaz fryzjerstwa. Konferencja została podzielona na dwie cześci, które zamykały się w ramach głównej, cyrkowej inspiracji. Pierwszym z nich był klasyczny i, jak mogliśmy dowiedzieć się z monologów konferansjera, w rolę którego wcielił się znany aktor, Kajetan Wolniewicz, odwoływał się do "okiełznanego przedstawienia cyrku" - do amazonek, woltyżerki, czy Pierrota. Pryzmat, bo taką nazwę nosiła pierwsza część, pokazywał, jak złamać klasyczne światło, by uzyskać kolor. W dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

 

Część artystyczną "Pryzmatu" rozpoczęło wejście baletnicy, która wkrótce ustąpiła miejsca ikonie, czyli symbolowi tej części pokazu. Ikona najpewniej zapadła w pamięć większości widzów, bowiem jej silny wizerunek dopełniał otoczenia - dramaturgii muzyki i animacji.

 

Zapadająca w pamięć inaugracja była doskonałym wstępem do tego, co widzów czekało później - pokazowi "Look&Learn", który poprowadził Klaudiusz Iciek, a na którym w roli specjalistów wystąpili top styliści z zespołu Klaudiusza, czyli Izabela Piwowarska, Magda Dukat oraz Damian Jekiel.

 

 

Styliści, pytani przez Klaudiusza, ze szczegółami opowiedzili o tym, jakich produktów używali, aby osiągnąć efekt. Zarówno Damian, jak i Iza i Magda, używali Lunex Creamu do ściągnięcia kolor i koloryzacji Nayo do stworzenia pożądanego efektu. Jak również mogliśmy się dowiedzieć później, wszyscy styliści przygotowywali włosy modelek szamponami Actyva.


Świadome zastosowanie produktów pozwoliło im się osiągnąć popielate, jasne blondy, które już na scenie wzbogacali o kolorowe panele lub pasemka. Efekty tej koloryzacji mogliśmy zobaczyć w finale pierwszej części, na którym modelki zaprezentowały końcowe fryzury.

 

 

Kolejnym profesjonalnym pokazem, jaki mieliśmy przyjemność oglądać, była część przeprowadzona przez Klaudiusza oraz gościa specjalnego, czyli Andrzeja Kawuloka, Team Director z Atelier Kawulok w Bielsku Białej. Andrzej wraz z Klaudiuszem zaprezentowali techniki strzyżenia, dzielili się wyjątkowymi radami z widownią, by wreszcie zaprezentować najwyższy poziom cięcia. Swobodny styl wypowiedzi, otwartość, ale przede wszystkim lekkość, z jaką wykonywali cięcia, wprowadziło niezwykle swobodną atmosferę na sali. Andrzej Kawulok zaprezentował wyjątkowy, jak można było poznać po reakcji sali, sposób aplikacji pudru - zamiast nasypywać go na głowę, najpierw wstrząsnął, dzięki czemu aplikator buchał pudrowym dymem. Uwierzcie, że widowiskowości obu panom zdecydowanie nie można odmówić. I choć obaj zaprezentowali różne techniki cięcia, to to, na co obaj nieustannie zwracali uwagę, to jakość sprzętu i produktów, jakimi się posługujemy.


Część zamknął finał, zaś wkrótce po nim na scenę wkroczył Sebastian Maśka, przedstawiciel marki Versum, czyli programu do zarządzania salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Z Versum, jak możecie się domyślać, korzysta zarówno Andrzej, jak i Klaudiusz. Profesjonalizm, jak widać, nie bierze się znikąd.

 


Kolejną częścią pokazu był "Kalejdoskop", w której nacisk został położony na geometrię i mocne połączenia kolorystyczne. W Kalejdoskopie zostały zaprezentowane męskie cięcia, jak i uczesania. Obie prezentacje zostały ponownie przeprowadzone przez stylistów z Claudius Hair Treser Academy oraz przez niezastąpiony duet Kawulok&Iciek. Zresztą fryzjerzy i najlepsi przedstawiciele branży, to nie wszyscy, których można było spotkać na Konferencji.

 

Partnerem wydarzenia było również MaxModels, od których przedstawicieli można było dowiedzieć się, jak zaprezentować się w przestrzeni internetowej, czy w jaki sposób robić zdjęcia, które najlepiej poświadczą za nasze umiejętności, czy wreszcie Versum, niesamowitego zespołu z Bielska Białej, który bez dwóch zdań przyłożył swoją cegiełkę do tego, co, oczywiście z pewną nieśmiałością, ale możemy nazywać zmianą na rynku fryzjerskim.

 

 

Co nam jeszcze zapadło w pamięć? Stroje! Niesamowite stylizacje modeli i modelek dopełniały i podkreślały fryzury, sprawiając, że całość prezentowała się oryginalnie i wyjątkowo. Za wszystkie stylizacje odpowiadała Waleria Tokarzewska-Karaszewicz i coś czujemy, że to nazwisko również warto sobie zanotować.

 

Całość uwieńczyło przyjęcie koktajlowe w restauracji Mangghi. A to, co działo się za zamkniętymi drzwiami przyjęcia, niech pozostanie słodką tajemnicą tych, którzy wzięli udział w tegorocznej Konferencji, a Wam nie pozostaje nic innego, jak przekonać się w przyszłym roku.

 

materiały prasowe

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Wydarzenia
Zdjęcia MaxModels
Edytuj refusedtobelieve 6.0 2 refusedtobelieve Fotograf
Edytuj bg-fotografia 6.0 0 bg-fotografia Fotograf
Edytuj SebastianSzala 6.0 0 SebastianSzala Fotograf
Edytuj Iza_Ambroziak 6.0 1 Iza_Ambroziak Modelka
Edytuj PiotrDochniak modelka : @maja.kmiecik 6.0 0 PiotrDochniak Fotograf
Edytuj PiotrDochniak modelka : @maja.kmiecik 6.0 0 PiotrDochniak Fotograf
Edytuj przyjdznaportret Ola 6.0 0 przyjdznaportret Fotograf
Edytuj OlgaHalik1 6.0 0 OlgaHalik1 Modelka
Edytuj ludwik_a 6.0 0 ludwik_a Modelka
Edytuj Pablo456 MUA: Magda Gaś - Sokół 6.0 16 Pablo456 Fotograf
Zobacz więcej zdjęć