Zabłysnęła w „Quo Vadis” i słuch o niej zaginął. Co się dzieje z Magdaleną Mielcarz?

Dodano: 12.01.2023
REKLAMA
Zabłysnęła w „Quo Vadis” i słuch o niej zaginął. Co się dzieje z Magdaleną Mielcarz?
Zdjęcie: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Magdalena Mielcarz to była aktorka i pierwsza Polka biorąca udział w kampanii L’Oréal. W Polsce zyskała sławę dzięki roli w „Quo Vadis”. Później wzięła ślub i wyjechała do USA, gdzie pod pseudonimem rozwija karierę muzyczną. Na co dzień jest też matką, która trzyma się z dala od show-biznesu.

 

 

Przeczytaj też: Jedna z najbogatszych chińskich modelek. Lalka Barbie ma jej twarz

 

Życiorys Magdaleny Mielcarz


To kobieta wielu talentów. Urodziła się 3 marca 1978 roku w Warszawie. Artystyczny życiorys Magdaleny Mielcarz rozpoczął się od udziału w zespole dziecięco-młodzieżowym Gawęda, gdzie uczyła się śpiewać. Skończyła XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Później studiowała dziennikarstwo na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Oprócz tego w życiorysie Magdaleny Mielcarz niezwykle istotny był epizod związany z zawodowym modelingiem. Pracę jako modelka rozpoczęła w wieku 15 lat. Uważa, że był to dla niej najgorszy okres w życiu.

 

Później dostała szansę, by pojawić się na srebrnym ekranie. I to w nie byle jakiej roli - w 2001 roku zagrała Ligię Kallinę w ekranizacji „Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, wyreżyserowanej przez Jerzego Kawalerowicza.

 

Jej życie po raz kolejny zmieniło bieg, gdy w 2006 roku poznała swojego przyszłego męża - Adriana Askhenazy'ego, prawnika, absolwenta Harvardu i milionera. Rok później wzięli ślub i zamieszkali w Los Angeles. Magdalena Mielcarz ma dwie córki - Mayę (ur. w 2009 r.) oraz Indirę (ur. w 2013 r.). Bardzo dba o ich prywatność.

 

Była aktorka i modelka często wraca do Warszawy, gdzie nadal mieszkają jej rodzice. Magdalena Mielcarz aktualnie zajmuje się córkami oraz rozwija karierę muzyczną pod pseudonimem Lvma Black. Wielokrotnie podkreślała, że nie chce być zależna od innych i dlatego cały czas pracuje na swoje nazwisko.

 

 

Kariera Magdaleny Mielcarz


Kariera Magdaleny Mielcarz na przestrzeni lat nieustannie zmieniała tory. Na początku zajmowała się amatorsko śpiewem w dziecięco-młodzieżowym zespole Gawęda.

 

W wieku 15 lat rozpoczęła profesjonalną karierę w modelingu. Jeździła po całym świecie, szczególnie jednak wspomina wyjazd do Paryża. W programie „W roli głównej" wyznała, że była tam traktowana przedmiotowo i bez szacunku. Był to dla niej bardzo nieszczęśliwy czas. Mimo to udało jej się osiągnąć sukces - jako pierwsza Polka została twarzą kampanii reklamowej marki L'Oréal.

 

Kariera Magdaleny Mielcarz nabrała rozpędu, gdy zrezygnowała z modelingu na rzecz aktorstwa. Pierwsze kroki w branży stawiała już w 1989 r. na planie serialu „Paziowie". Jednak jej największym aktorskim osiągnięciem jest rola Ligii Kalliny w „Quo Vadis". Później kilkukrotnie występowała w filmach (m.in. „Och, Karol 2", „Fanfan Tulipan") i serialach (np. „BrzydUla").

 

 

Wyjazd do USA nie przeszkodził jej w dalszym udzielaniu się w mediach. W 2010 roku współprowadziła pierwszy sezon programu „Top Model", a w latach 2011 i 2014 współprowadziła „The Voice of Poland".

 

Oprócz tego od 2010 roku Magdalena Mielcarz rozwija karierę piosenkarki. Wydała kilka singli pod swoim nazwiskiem (m.in. „Drown in Me" z 2011 r., „Sister Army" z 2017 r.) oraz pod pseudonimem Lvma Black (m.in. „I C U" z 2019 r. „Into You" czy „We Mgle" z 2021 r.).

 

 

 

Magdalena Mielcarz - osiągnięcia


Wśród największych osiągnięć Magdaleny Mielcarz można wymienić:

 

udział w globalnej kampanii kosmetyków marki L'Oréal w 2001 roku;

 

rolę Ligii w ekranizacji „Quo Vadis" z 2001 roku;

 

rolę księżniczki Anny Henrietty w filmie „Fanfan Tulipan" z 2003 roku (grała u boku Penélope Cruz);

 

współprowadzenie pierwszego sezonu „Top Model. Zostań modelką" w 2010 roku;

 

współprowadzenie „The Voice of Poland" w 2011 i 2014 roku;

 

przyznaną w 2012 nagrodę „Kobiety Roku »Glamour« 2011";

 

przyznaną w 2012 roku statuetkę „Plejada Top Ten 2012";

 

dorobek muzyczny obejmujący kilka singli i teledysków.

 

 

Czym obecnie zajmuje się Magdalena Mielcarz?

 

Aktualnie była aktorka i modelka mieszka w Los Angeles wraz ze swoim mężem i dwoma córkami. Często jednak pojawia się w Warszawie. Regularnie udziela się w social mediach, podejmując problemy społeczne. Często okazuje wsparcie kobietom, mniejszościom w Polsce oraz uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

Poza tym Magdalena Mielcarz zajmuje się wychowywaniem 13-letniej Mayi oraz 9-letniej Indiry. Po urodzeniu drugiego dziecka na jakiś czas zawiesiła karierę, jednak wróciła już do udzielania się w show-biznesie. Ostatni singiel muzyczny wydała w 2021 roku. Kolejny miał mieć premierę w marcu 2022 roku. Jednak artystka przyznała, że nie czuje się w porządku z tym, by promować swoją twórczość, gdy w tym samym czasie w Ukrainie trwa wojna.

 

 

 

Redakcja MaxModels.pl

 

Przeczytaj też:

 

Pozowała nago, romansowała. To nie jedyne skandale w karierze Włodarczyk

 

Operacją jej córki żyła cała Polska. Jak to zmieniło życie znanej modelki?

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj PanJanKowalski Gabriela 6.0 0 PanJanKowalski Fotograf
Edytuj duke 6.0 0 duke Model
Edytuj duke 6.0 1 duke Model
Edytuj karolpsd 6.0 0 karolpsd Fotograf
Edytuj oksenia 6.0 1 oksenia Modelka
Edytuj oksenia 6.0 0 oksenia Modelka
Edytuj whoispreetka 6.0 2 whoispreetka Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Fryzura-> @pani.maja
Stylizacja-> @ameliakazmierczyk_stylist
Fotograf-> @jakub.kazmierczyk 6.0 0 pbisia Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Stylizacja-> @pika_makeup_and_brows
Fotograf-> @fotografia_k.gasior
Współpraca z @diana_atelier_ 5.9 1 pbisia Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Fryzura/Stylizacja -> @estilo_paulina_popek
Fotograf -> @ryszardkocaj 6.0 1 pbisia Modelka
Zobacz więcej zdjęć