Zadbaj o zdrowie dzięki teleporadom

Dodano: 02.03.2023
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Zadbaj o zdrowie dzięki teleporadom

W dzisiejszych czasach, między innymi za sprawą pandemii, popularność zyskują teleporady medyczne. Dzięki nim, można być w stałym kontakcie z lekarzem bez potrzeby wychodzenia z domu. Oczywiście nic nie zastąpi osobistej wizyty u lekarza, zwłaszcza w przypadkach poważnych chorób, czy objawów. Jednakże, biorąc pod uwagę kolejki do przychodni czy szpitali, dla osób o mniej poważnych symptomach teleporady mogą stanowić wygodną i skuteczną alternatywę.

 

Zapisz się na teleporadę

 

Sezon zimowy to okres, w którym niezwykle łatwo zachorować na przeziębienie lub grypę. Wielu ludzi ignoruje pierwsze symptomy które zwykle przeradzają się w kilka dni dyskomfortu i niedyspozycji. Jak szybciej wyzdrowieć? Skorzystaj z teleporady przez e-lekarz24h.pl dzięki którym w parę minut znajdziesz specjalistę, który udzieli zdalnej porady medycznej skutecznie skracając czas choroby. Ignorowanie przeziębienia to najgorsze, co można zrobić. Nawet jeśli ono samo będzie przebiegać łagodnie, jego skutki w postaci potencjalnych powikłań mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Zatem nie mając siły wyjść z łóżka przez ból mięśni lub głowy, zdecydowanie warto skonsultować się z lekarzem za pomocą teleporady. Nie trzeba wówczas opuszczać ani domu ani nawet łóżka.

 

Kiedy korzystać z teleporad?

 

Zdarzają się dni w których po prostu czujesz się źle. Może to być niepokojący ból brzucha, głowy, czy każdy inny stan który ocenić można jako nienormalny. Wielu ludzi ma tendencje do wpisywania symptomów w wyszukiwarkę internetową i sprawdzania na co mogą być chorzy. Jest to jednak czynność której nigdy nie powinno się robić bez posiadania specjalistycznej wiedzy. Można wtedy niepotrzebnie spanikować gdyż w praktyce każdy pojedynczy objaw można połączyć z jakąś poważną chorobą. Prawda jest jednak taka, że w większości przypadków nie ma to miejsca. W sytuacjach złego samopoczucia warto skorzystać z dobrodziejstw technologii w sposób rozsądny. Na pomoc przychodzi teleporada dzięki której lekarz szybko będzie w stanie ocenić powagę symptomów i udzielić niezbędnych wskazówek co robić i na co zwracać uwagę. Oczywiście w przypadku długotrwałych objawów warto osobiście odwiedzić placówkę medyczną.

 

Teleporada a osobista wizyta

 

Podczas gdy teleporada może stanowić bardzo dobry dodatek do procesu leczenia oraz sposób na szybką poradę od lekarza pierwszego kontaktu, oczywiście istnieją sytuacje w których może ona nie wystarczyć. Przykładem są chociażby nagłe urazy które niestety mogą wymagać intensywnej opieki lekarskiej. Również w przypadkach kiedy istnieje historia chorób sercowych lub naczyniowych nie powinno się bagatelizować osobistej wizyty w placówce medycznej. Tylko tam można wykonać szczegółowe badania i ustalić co jest przyczyną złego samopoczucia lub uciążliwych symptomów. Teleporada ma za zadanie wspierać służbę zdrowia w realizowaniu swojej misji. Jest to naturalna odpowiedź na rozwój techniki i możliwość komunikowania się przez wszystkich za pomocą Internetu. Natomiast ciężko obecnie oczekiwać że teleporada całkowicie wyprze osobisty kontakt z lekarzem.

 

Teleporada - czy warto?

 

Jeżeli nie ma nagłej potrzeby udawania się do przychodni lub szpitala, warto pierwszą poradę medyczną uzyskać za pomocą teleporady. Można to zrobić w kilka minut za pośrednictwem internetu. Teleporada jest szczególnie rekomendowana w okresie większego zachorowania. Zmniejszamy wtedy ryzyko roznoszenia choroby zakaźnej, a leczenie przeziębień można z powodzeniem realizować bez konieczności osobistego spotkania się z lekarzem.

 

Artykuł sponsorowany

 

Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj aXII 0.0 0 aXII Modelka
Edytuj Introwertyczna 6.0 0 Introwertyczna Modelka
Edytuj chato 6.0 0 chato Fotograf
Edytuj Phil_Astral Kasia 6.0 0 Phil_Astral Fotograf
Edytuj xeweelinka 6.0 0 xeweelinka Modelka
Edytuj PalinaM 6.0 0 PalinaM Modelka
Edytuj Kolorowa 6.0 6 Kolorowa Fotograf
Edytuj DarkGrayStudio https://www.instagram.com/darkgraystudio/ 6.0 1 DarkGrayStudio Fotograf
Zobacz więcej zdjęć