Zalotne spojrzenie na każdą okazję

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Zalotne spojrzenie na każdą okazję

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Niebieskie, zielone, brązowe, piwne - każde są na swój sposób piękne, a piękno jest warte podkreślenia. Świetnym rozwiązaniem może okazać się makijaż. Cienie do powiek, tusz do rzęs czy kredka do oczu to nieodłączne elementy każdej kobiecej kosmetyczki. Postaw na eyeliner i kreskę na powiece, a efekt na pewno cię zachwyci!

 

Makijaż eyelinerem można wykonać w wielu różnych stylach. Efekt zależy od wprawnej ręki autora i jego pomysłu. Kreska na powiece lub na linii rzęs może być wykonana markerem wypełnionym tuszem, cieniem do powiek, kredką do oczu lub eyelinerem w płynie, który nakłada się pędzelkiem. Do podstawowych kresek należą: kreska malowana na linii rzęs, kreska na górnej, ruchomej powiece oraz jaskółka z zawiniętym do góry końcem w stylu pin-up. Opanowanie podstawowych rodzajów, pozwoli na kreatywne i odważne podejście do tego typu makijażu, który wykonać można nie tylko czarnym tuszem, ale wszelkimi kolorami idealnymi na lato!

 

Post udostępniony przez MakeUp Artist-Rahile (@rahiletohty) Gru 18, 2017 o 2:29 PST


Aby wykonać perfekcyjny makijaż eyelinerem, niezwykle ważne jest, aby pędzelek lub końcówka pisaka były ostro zakończone. Gładkie i szpiczaste narzędzie pozwoli uzyskać precyzyjną kreskę na powiece lub linii rzęs. Powyższe rodzaje kresek będą idealne zarówno w zestawieniu z makijażem dziennym, jak i wieczorowym. Co ważne, wieczorowy makijaż można uzupełnić o dodatkowe kreski na górnej, jak i na dolnej powiece, zawinięte, pogrubione lub uzupełnione kreską w innym kolorze. Taki makijaż z całą pewnością podkreśli oczy i zwróci na ciebie uwagę wszystkich.

 

fot. 123RF/Pixel

 

Post udostępniony przez Carmen Fischer (@beautybeast_carmen_fischer) Kwi 13, 2018 o 11:59 PDT


Kreska na linii rzęs


Jest to bardzo delikatna i subtelna kreska, która wypełnia przestrzeń między rzęsami i optycznie je zagęszcza. Malując ten rodzaj kreski, należy pamiętać, aby nie była widoczna na powiece. Ma ona jedynie wzmocnić efekt pomalowanych rzęs i sprawić, że oko będzie się prezentować bardziej wyraziście.


Kreska przedłużająca powiekę


Jedna z najbardziej popularnych kresek namalowana tuż nad linią rzęs, która jest delikatnie widoczna na powiece. Na końcu powieki ostro zakończony ogonek powinien być delikatnie zawinięty do góry. Taka kreska powiększy optycznie oko oraz sprawi, że będzie miało migdałowy kształt.

 

Post udostępniony przez @alilia.makeup Mar 3, 2017 o 7:39 PST

 

W stylu Pin-up


Najmocniejsza i najbardziej widoczna kreska w stylu pin-up sprawi, że nawet delikatny, dziewczęcy makijaż, nabierze charakteru. Kąt nachylenia kreski oraz jej grubość należy dopasować do kształtu oka i powierzchni powieki. Warto eksperymentować po to, by sprawdzić, który rodzaj kreski będzie idealny do konkretnego typu urody.

 

Post udostępniony przez Daniella Perazzo (@daniperazzomaquillaje) Sty 18, 2018 o 9:14 PST

 

Fish tail


Kreska dla odważnych, którzy nie boją się zaszaleć ze swoim makijażem. Kreska górna wygląda w tym przypadku bardzo klasycznie, natomiast na dolnej powiece pojawia się odchylony końcem do dołu, krótki, grubszy ogonek. Całość po zewnętrznej części oka prezentuje się, jak sama nazwa wskazuje, jak ogon rybki.

 

Post udostępniony przez Jannica (@jannicass) Mar 3, 2018 o 10:12 PST


Double Winged


Ten rodzaj makijażu oka to kreska przedłużająca powiekę, która została uzupełniona dodatkową, cienką linią. Podwójne wykończenie sprawi, że oko będzie ładnie podkreślone. Double Winged to świetna propozycja dla kobiet z dłuższą grzywką, ponieważ pomimo włosów delikatnie opadających na czoło i oczy, kreski będą dobrze widoczne na powiekach.

 

Post udostępniony przez Swayze (@swayzemorgan) Kwi 14, 2018 o 10:32 PDT


Soft Smoke i Panda Smudge


Te dwa makijaże różnią się nieco od siebie, ale zasada wykonania jest podobna. Kreska na powiece powinna być delikatnie rozmazana, cieniowana i nieostra. W przypadku Soft Smoke, kreska i jej cieniowanie rozpoczyna się dopiero od połowy powieki w kierunku zewnętrznej części oka, natomiast Panda Smudge obejmuję powierzchnię na całej długości powieki. W obu rodzajach makijażu, cieniowana kreska powinna pokrywać również dolną powiekę, w podobnym zakresie, co makijaż powieki górnej. Pochodnym powyższych makijaży jest Slept-in-smudge. To nieco lżejsza, bardziej delikatna, ale wyraźna odmianą Panda Smudge, nie do końca obejmująca wewnętrzny kącik oka. Styl Bold to pogrubiona kreska obejmująca połowę szerokości ruchomej powieki górnej.

 

Post udostępniony przez •Макияж•Брови•Киев• (@yana.stankevych) Gru 20, 2017 o 2:47 PST

 

 

Zalotne spojrzenie jest na wyciągnięcie ręki! Na którą kreskę się zdecydujesz?


K. Joniec/Redakcja MaxModels.pl

Zdjęcie główne: 123RF/Pixel

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Exaltation Zobaczyć aby uwierzyć, czy uwierzyć aby zobaczyć? 6.0 14 Exaltation Modelka
Edytuj mariaa18 6.0 7 mariaa18 Modelka
Edytuj ewelinatomas 6.0 5 ewelinatomas Modelka
Edytuj amoart mod Monika Wiśniewska Photomodel
Kamienica Studio 6.0 11 amoart Fotograf
Edytuj elve 6.0 11 elve Modelka
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj dunaj_m 5.9 6 dunaj_m Modelka
Edytuj dorotast 6.0 3 dorotast Modelka
Edytuj Kassia87 6.0 3 Kassia87 Modelka
Zobacz więcej zdjęć