Zaskakujące efekty wirtualnych sesji zdjęciowych

REKLAMA
REKLAMA
Zaskakujące efekty wirtualnych sesji zdjęciowych

Sytuacja epidemiczna, z którą przyszło nam się zmierzyć, przeniosła różne aspekty życia do świata wirtualnego. Wiele osób musiało przyzwyczaić się do pracy zdalnej, zakupów w sieci, a także internetowych kontaktów z bliskimi. Zagrożenie związane z pandemią odbiło się mocno także na osobach związanych z fotografią, modelingiem i branżą modową. Wykonywanie sesji zdjęciowych w ostatnim czasie było mocno utrudnione, jednak nie niemożliwe! Zobaczcie ciekawe prace kreatywnych twórców, którzy sesje zrealizowali przez FaceTime i inne popularne komunikatory!

 

 

W sieci możemy odnaleźć mnóstwo zdjęć oznaczonych hashtagiem #facetimechallenge. Przebywający w izolacji fotografowie, modele, modelki nie tracili czasu i umawiali się na sesje - na przykład przy użyciu komunikatora FaceTime. Pozwala on współtwórcom połączyć się ze sobą, umożliwia zapoznanie fotografa z wnętrzem, w którym znajduje się model lub modelka. A po znalezieniu idealnego planu i ustawienia telefonu w odpowiednim miejscu, fotograf może przekazywać modelom wskazówki dotyczące m.in. odpowiedniego ustawienia i w końcu wcisnąć przycisk robienia zdjęcia.

 

Oczywiście zdjęcia z wirtualnych sesji miewają gorszą jakość, w końcu nie są wykonywane przy pomocy profesjonalnych narzędzi, jednak efekty okazują się na tyle satysfakcjonujące, że takie kadry możemy zobaczyć w magazynach modowych i kampaniach dużych marek. Bardzo dużym echem odbiła się kampania na wiosnę i lato 2020 francuskiej marki Jacquemus. Sesje, które promują ich produkty znane są z ich nietuzinkowości, jednak wykonanie zdjęć reklamowych za pośrednictwem smartfonów było wyjątkowo dużym wyzwaniem. Zdjęcia do kampanii zatytułowane „Jacquemus in home" wykonał Pierre-Ange Carlotti. Oprócz gwiazdy modelingu - Belli Hadid, w sesji udział wzięła, znana z serialu „Euforia"- Barbie Ferreira. Bella Hadid wystąpiła także w sesji dla włoskiego Vogue'a, która również odbyła się online.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Bella (@bellahadid) Kwi 23, 2020 o 11:42 PDT

 

Także inne gwiazdy odważyły się wystąpić w sesji przez telefon komórkowy. Na siebie wzięły wykonanie makijażu, fryzury, często także dobór stylizacji i połączyły się na wideo z fotografem. Przed obiektywem smartphona stanęła między innymi pięćdziesięcioczteroletnia Cindy Crawford. Supermodelka pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciami, które wykonała Kat Irlin. Fotografka znajdowała się w tym czasie w Nowym Jorku, a Cindy pozowała w swoim domu w Kalifornii. Modelka do fotografii dołączyła opis, w którym zaznacza, że moda i fotografia działają teraz na trochę innych zasadach, jednak nie oznacza to, że powinniśmy przestać być kreatywni.

 

Na sesję w domowym zaciszu zdecydowała się także aktorka i piosenkarka - Demi Lovato. Amerykańska gwiazda w podobny sposób skomentowała kadry, które przez FaceTime wykonał Angelo Kritikos. Napisała, że gdy świat się zamyka, powinniśmy być bezpieczni i twórczy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez kat irlin (@kat_in_nyc) Kwi 14, 2020 o 6:47 PDT

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Demi Lovato (@ddlovato) Mar 27, 2020 o 4:07 PDT

 

Także wielu popularnych fotografów postanowiło być w stałym kontakcie z modelkami i modelami, co zaowocowało wieloma inspirującymi kadrami. Aż trudno uwierzyć, że portretowe serie wykonane przez Vasantha Kumara - fotografa z Indii są właśnie efektami wirtualnych sesji. Autor tych niezwykłych prac zwrócił także uwagę, że odkrycie skuteczności FaceTime w fotografii, może okazać się przełomowe. Tego typu sesje mogą powstawać bez ograniczeń geograficznych, ekonomicznych i ze względu na brak konieczności podróżowania są bardziej ekologiczne.

 

Wykonane przez telefon kadry, od których trudno oderwać wzrok znajdziemy także w portfolio włoskiego fotografa Alessio Albiego. Podczas gdy przemieszczanie się i kontakty społeczne były mocno ograniczone, Alessio postanowił nie tracić czasu i wykorzystać go w produktywny sposób. I tak powstały świetne kadry, na których zobaczymy znane modelki, jak m.in. Inke Williams, Lotte Kaijärvi, Meghan Collison, Caro Sanchez  czy Alice Pagani - aktorkę znaną z serialu „Rzymskie dziewczyny".

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Vasanth Kumar (@vasanthphotography) Kwi 27, 2020 o 7:24 PDT

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Alessio Albi (@alessioalbi) Kwi 30, 2020 o 5:00 PDT

 

Patrząc na prace wykonane przez FaceTime, ma się jeszcze większą ochotę zajrzeć za kulisy i dowiedzieć się, w jaki sposób powstały. Na szczęście wielu twórców pokazuje, jak wyglądają tego typu sesje od kuchni. Na profilu fotografki z Los Angeles - Julii Mayorovej obok efektów jej pracy widzimy też materiał z procesu powstawania tych kadrów. Julia zrobiła zdjęcia popularnej, rosyjskiej modelce Kseni Dubovitz. Oglądając tę pracę, mamy wrażenie, że modelka pozuje w egzotycznym miejscu, a otaczają ją tropikalne rośliny. Okazuje się jednak, że modelka pozowała z kwiatami doniczkowymi, a smartphone, przez który była połączona z fotografką, został ustawiony na kaloryferze.

 

Anita Sadowska, fotografka z Dublina, prowadzi kanał na YouTube, gdzie jak sama pisze - uczy ludzi jak robić zdjęcia. Znajdziemy tam wiele materiałów, w których fotografka dzieli się swoim doświadczeniem i wskazówkami z dziedziny fotografii. Zamieszcza tutoriale dotyczące zarówno samego fotografowania, jak i obróbki zdjęć. Anita zrobiła wirtualną sesję z modelką Deją Monet. Fotografka powiedziała, że nie była przekonana do tej formy pracy, jednak później przyznała, że było to jedno z najciekawszych doświadczeń, jakie spotkały ją w pracy fotografa. Dzięki Anicie możemy zobaczyć, jak krok po kroku wygląda tego typu sesja. Na platformie YouTube opublikowała film, który został zrealizowany podczas wykonywania sesji z Deją. Sadowska mówi o wadach i zaletach tego rozwiązania, dzieli się swoimi trikami i oczywiście pokazuje efekty końcowe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Julia Mayorova (@ilovemayorova) Mar 26, 2020 o 9:54 PDT

 

 

Mimo tego że osoby związane z branżą fotomodelingową miały w ostatnim czasie mocno ograniczone możliwości, jeśli chodzi o prace i zlecenia, to w sieci możemy obejrzeć wiele kreatywnych prac z tego okresu. Wiele osób zastanawia się, czy będzie to początek nowej ery w fotografii. Niektórzy twórcy zwracają bowiem uwagę na brak ograniczeń związanych z odległością, sprzętem, a jako zaletę takiego rozwiązania wymieniają często także własną wygodę. Oczywiście nie jest to sposób na idealną sesję zdjęciową - pojawiają się problemy z jakością zdjęć, utrudniona jest także komunikacja, a możliwości na pewno w jakimś stopniu są ograniczone.

 

Wirtualne sesje zdjęciowe pozwalają jednak radzić sobie z ograniczeniami i są ciekawym wyzwaniem dla fotografów i modeli. Zawdzięczamy im wiele interesujących prac, które możemy podziwiać zarówno w portoflio twórców na całym świecie, ale i w znanych magazynach czy kampaniach popularnych marek.

 

Kamila Bińczak-Roszczypała/Redakcja Maxmodels.pl

Zdjecie główne: Instagram/fot:.Julia Mayorova, Vasanth Kumar, Alessio Albi

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Pan-beau-art 6.0 0 Pan-beau-art Fotograf
Edytuj vickisilver Fot. Wytworniamarzen.com 5.9 3 vickisilver Modelka
Edytuj Agata07 wedding shoot from 40s. 6.0 3 Agata07 Modelka
Edytuj magholek MOD: MARTYNA VO NHU
 instagram: @martynavonhu 6.0 1 magholek Fotograf
Edytuj magholek MOD: MARTYNA VO NHU
 instagram: @martynavonhu 6.0 0 magholek Fotograf
Edytuj nefregigi model Magda Ziomek 5.9 1 nefregigi Fotograf
Edytuj juliamichalik 6.0 0 juliamichalik Modelka
Edytuj juliamichalik 6.0 2 juliamichalik Modelka
Zobacz więcej zdjęć