Zasłynęły nie tylko przed obiektywem aparatu, ale również i przed kamerą!

REKLAMA
REKLAMA
Zasłynęły nie tylko przed obiektywem aparatu, ale również i przed kamerą!

Zarówno pozowanie przed aparatem, jak i praca z kamerą nie są łatwymi zadaniami. Wymienione niżej modelki są dzisiaj znane przede wszystkim jako aktorki, które świetnie potrafiły wykorzystać swoją aparycję, nie tylko pozując podczas sesji zdjęciowych, ale również grając w wielu filmach i serialach. Poznajcie te niezwykłe osobowości!

 

 

Rozpoczęcie kariery aktorskiej przez modelki wymaga czasu i cierpliwości. Początki w każdej branży bywają trudne, jednak wiele z poniżej wymienionych kobiet musiało udowodnić, że zostały aktorkami ze względu na swój talent, a nie urok osobisty. Dzięki dobrej grze aktorskiej, modelki zostały docenione przez filmoznawców, a ludzie przestali je oceniać tylko po „okładkach".

 

 

 

 

MILLA JOVOVICH


Milla została odkryta przez fotografa Gena Lemuela, który pokazał zdjęcia modelki Herbowi Rittsowi z Los Angeles. To wydarzenie spowodowało, że już następnego dnia Milla pojawiła się na okładce włoskiego magazynu „Lei". Jovovich brała udział w kampaniach reklamowych dużych marek takich jak L'Oréal czy Versace oraz zaistniała na okładkach magazynów jak „Vogue" czy „Cosmopolitan". Utalentowana, młoda kobieta zasłynęła również jako aktorka. Mając 13 lat zadebiutowała w filmie „Nocny pociąg do Katmandu". Można powiedzieć, że karierę aktorską Milli zainicjowała jej matka, która zapisała modelkę do szkoły aktorskiej oraz baletowej. Jovovich ma na swoim koncie bogatą filmografię, zasłynęła między innymi dzięki produkcjom: „Spotkanie dwóch księżyców", „Uczniowska balanga", „Kuffs" oraz „Piąty element", za który dostała nominację do nagrody Saturna w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Milla Jovovich jest określana jako jedna z najbardziej znanych MTA, czyli Model Turned Actress. Termin ten został stworzony przez Amerykanów i określa osoby, które są „trochę modelkami i trochę aktorkami". Nic dziwnego, że stworzono takie sformułowanie, w końcu jest mnóstwo modelek, które oglądamy na ekranach telewizorów z wielkim uznaniem!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Milla Jovovich (@millajovovich) Maj 26, 2019 o 8:49 PDT

NICOLE KIDMAN


Bez wątpienia jest to osobowość, o której należy wspomnieć w tym zestawieniu. Nicole Kidman rozpoczęła karierę aktorską w latach 80. XX wieku, grając w serialach „BMX Bandits" oraz „Bangkok Hilton". Najpopularniejsze filmy z udziałem tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Hollywood to: „Martwa cisza", „Szybki jak błyskawica", „Billy Bathgate", „Batman Forever", „Inni" czy „Moulin Rouge" - za ten film Kidman została nawet nominowana do Oscara.
Gdzie w karierze aktorskiej miejsce na modeling? Otóż Nicole Kidman zaczynała swoją karierę właśnie w świecie mody. Mając 14 lat pojawiła się na okładce młodzieżowego magazynu „Dolly". Na łamach tego czasopisma możemy zobaczyć aktorkę w zupełnie innej odsłonie, z charakterystyczną dla lat 80 burzą loków, urokliwym spojrzeniem oraz stylizacją, która przyciąga wzrok niejednego człowieka z branży modowej. Nicole wolała jednak rozwijać karierę aktorską - w tej branży lepiej się odnalazła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nicole Kidman (@nicolekidman) Gru 5, 2019 o 1:29 PST

MAŁGORZATA BELA


Małgorzata Bela jest uznawana za polską ikonę mody. Swoją przygodę z modelingiem zaczynała w Agencji Model Plus, aktualnie piastuje stanowisko dyrektorki kreatywnej polskiej edycji kultowego magazynu „Vogue". Piękna modelka pracuje również jako aktorka. Dzięki wyjątkowej urodzie Małgorzaty, obiektyw aparatu od razu ją pokochał. Na dużym ekranie radzi sobie równie dobrze, jak na planie sesji zdjęciowych. Małgorzata zagrała m.in. w filmach: „Ono", „Karol. Człowiek, który został papieżem", „Wszyscy jesteśmy Chrystusami", „Janosik. Prawdziwa historia" oraz „Suspiria". Ostatni z wymienionych filmów dostał nagrodę Independent Spirit.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Malgosia Bela (@malgosiabelapage) Mar 12, 2019 o 9:09 PDT

CHARLIZE THERON


Charlize Theron dziś znana jest przede wszystkim jako aktorka, niegdyś jako modelka. W 1991 roku, gdy miała 14 lat, przeprowadziła się do Mediolanu, aby rozwijać karierę w branży modowej. Niezwykła uroda południowoafrykańskiej aktorki zachwyca do dnia dzisiejszego. Modelka pojawiała się zarówno na okładkach znanych magazynów, jak i w filmach, dzięki którym zaistniała na czerwonym dywanie. Produkcje, w których Charlize wystąpiła, to między innymi: „Adwokat diabła", „Uwikłany", „Daleka Północ", „Hancock", „Promoteusz", „MadMax: Na drodze gniewu" oraz „Tully". Charlize została laureatką Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Monster". Aktorka jest wyjątkową osobowością, potrafi wcielić się w niezwykle wymagające role i jest skłonna do największych poświęceń. Do filmu, za który dostała Oscara, Charlize zgoliła swoją głowę na łyso.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Charlize Theron (@charlizeafrica) Lut 11, 2020 o 11:32 PST

Modeling jest bezsprzecznie zawodem, który otwiera wiele ścieżek kariery. Wiele z modelek wybiera karierę aktorską, niektóre z nich odnoszą w branży ogromne sukcesy, które są wynikiem nie tylko talentu czy predyspozycji, ale również pracowitości. Wszystkie te kobiety musiały bowiem udowodnić światu, że zostały aktorkami nie ze względu na urodę, lecz na potencjał i talent, jakim zostały obdarzone.

 

J.Zielińska/ Redakcja MaxModels.pl

Zdjęcie główne: 123RF/PICSEL

 

Komentarze (1)
Dodaj komentarz
ClaudiaC22 01 kwietniaModelka
Mialam za dzieciaka na magnetowid nagrany film piaty element z Mila J.
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj bulinko Zuza 6.0 12 bulinko Fotograf
Edytuj MagdalenaN94 6.0 5 MagdalenaN94 Modelka
Edytuj MagdalenaN94 6.0 3 MagdalenaN94 Modelka
Edytuj rakosz 6.0 3 rakosz Fotograf
Edytuj ekopczynska 6.0 12 ekopczynska Modelka
Edytuj Nati_ruda_mama 6.0 27 Nati_ruda_mama Modelka
Edytuj Rashelina 6.0 6 Rashelina Modelka
Edytuj karolina_oxes 6.0 4 karolina_oxes Modelka
Edytuj Annisa 6.0 12 Annisa Modelka
Zobacz więcej zdjęć