Znamy najlepszych modeli i modelki w 2020 roku!

REKLAMA
REKLAMA
Znamy najlepszych modeli i modelki w 2020 roku!

Prestiżowy serwis Models.com pod koniec każdego roku publikuje ranking najlepszych modelek i modeli. Jurorzy oraz czytelnicy przyznają tytuły w kilku kategoriach, spośród których najważniejszą jest Model i Modelka Roku. Tym razem ten tytuł przypadł modelce plus size - Palomie Elsesser oraz modelowi Altonowi Masonowi. W zestawieniu znalazła się też topmodelka z Polski - Anja Rubik. Sprawdźcie, kto jeszcze pojawił się na liście najbardziej liczących się nazwisk w branży modelingowej w 2020 roku!

 

 

Rok 2020 nie oszczędzał branży modowej. Wiele wydarzeń i pokazów nie odbyło się lub musiało przybrać formę inną od tej, którą dotąd znaliśmy. W związku z koniecznością izolacji utrudnione było także realizowanie sesji zdjęciowych. Niektóre z nich musiały się odbyć wirtualnie - na przykład przy użyciu aplikacji na smartphony.

 

Zobacz też: Zaskakujące efekty wirtualnych sesji zdjęciowych >>>

 

Mimo wszystko byliśmy w tym roku świadkami wielu przełomowych wydarzeń w branży i poznaliśmy obiecujące nowe twarze modelingu. Każdego roku profesjonaliści tacy, jak fotografowie, projektanci, redaktorzy, styliści, wizażyści przyznają nagrody dla modeli i modelek, którzy mieli największy wpływ na branżę w mijającym roku. Dodatkowo w plebiscycie Model Of The Year głos może oddać także każdy z czytelników serwisu Models.com. Organizatorzy przewidzieli dwóch laureatów w każdej kategorii - jednego wybiera grono jurorów, a drugiego czytelnicy. W 2020 roku tytuły zostały przyznane w sześciu kategoriach: Model of the Year Women, Model of the Year Men, Breakout Star Women, Breakout Star Men, Social Mover of the Year. Ponadto po raz pierwszy w historii została przyznana też nagroda specjalna. Aby uczcić dwudziestą rocznicę istnienia Models.com, serwis wręczył nagrodę za całokształt twórczości dla modelki, która ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia.

 

W tej specjalnej kategorii, którą nazwano "Lifetime Achievement Award" zatriumfowała Naomi Campbell. Według jurorów Naomi to supermodelka, która przekroczyła wszystkie poziomy sukcesu, a jej nazwisko przeniknęło do popkultury. Szczyt kariery tej gwiazdy modelingu przypada na lata 80.-90., jednak nazwisko tej brytyjskiej modelki wciąż bardzo liczy się w branży!

 

fot.: Christophe ARCHAMBAULT / AFP

 

Model of the Year Women, Model of the Year Men

 

W tym roku najważniejsze tytuły, czyli model i modelka roku przypadły: Altonowi Masonowi, Palomie Elsesser oraz Sorze Choi. Amerykański model - Alton Mason w 2019 roku także został okrzyknięty Modelem Roku przez Models.com. Powtórzył on swój sukces i ponownie otrzymał zarówno nagrodę jurorów, jak i czytelników.

 

Decyzją jurorów najważniejszą modelką w 2020 roku została modelka plus size Paloma Elsesser, która w zestawieniu pokonała takie nazwiska, jak: Kendall Jenner, Bella Hadid, Irina Shayk czy Kaia Gerber. Paloma to kolejna modelka plus size, która pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue. Jej sesję, którą wykonała Annie Leibovitz, zobaczymy w styczniowym wydaniu tego magazynu. Paloma na swoim Instagramie podzieliła się wrażeniami, które towarzyszyły jej w dniu sesji dla "biblii mody". Wystosowała też apel do przemysłu modowego, w którym wzywa do tego, aby takie doświadczenia, jak sesja okładkowa, nie były już rzadkością dla modelek noszących większe rozmiary. Elsesser powiedziała, że chce widzieć w modelingu kobiety o różnej budowie i różnym kolorze skóry.

 

Tytuł Modeki Roku według czytelników serwisu należy się koreańskiej modelce Sorze Choi, która w mijającym roku wzięła udział w kampaniach największych domów mody. Drugiej miejsce w tej kategorii zajęły Adut Akech (wybór jurorów) i Bella Hadid (wybór czytelników).

 

 

 

Breakout Star Women i Breakout Star Men


W tej kategorii nagrody przyznawane są osobom, które szturmem wkroczyły do modelingu. To nowicjusze w branży, jednak udało im się zdobyć kontrakty na pożądane kampanie i bardzo prawdopodobne jest to, że ich nazwiska pozostawią trwały ślad w modelingu. Kobieta, która otrzymała w tej kategorii wyróżnienie jurorów to holenderska modelka Jill Kortleve, która pojawiła się na kwietniowej okładce amerykańskiego Vogue. Według czytelników ten tytuł powinna otrzymać Mika Schneider, której twarz zachwyca reżyserów najważniejszych pokazów!  Tytuł "Breakout Star Men" otrzymał Ottawa Kwami, a czytelnicy przyznali go Fernandowi Lindezowi.

 

 

 

Social Mover of the Year

 

W kategorii gwiazdy mediów społecznościowych przyznawana jest nagroda dla modela i modelki, którzy mogą pochwalić się ogromnymi liczbami obserwatorów w social mediach, ale przede wszystkim wykorzystują swoje zasięgi, aby zmieniać świat na lepsze. Według jurorów ważne kwestie w swoich kanałach społecznościowych poruszała Adesuwa Aighewi, która zwyciężyła w tej kategorii. Na drugim miejscu znalazła się polska modelka Anja Rubik, która angażuje się w sprawy społeczne i jest znana jako aktywistka, która walczy w obronie praw mniejszości. W ostatnich miesiącach Anja wspierała Strajk Kobiet i wyrażała swój sprzeciw wobec ograniczania praw kobiet. Czytelnicy serwisu Models.com w kategorii "Social Mover or the Year" nagrodzili Emily Ratajkowski.

 

 

 

 

Z pełnym zestawieniem "Model of the Year Industry Awards" można zapoznać się w serwisie Models.com. Która decyzja była dla was najbardziej zaskakująca?

 

Kamila Bińczak-Roszczypała / Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne:  fot.:Jamie McCarthy/Getty Images/AFP

 

***


Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!


ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj bambola Bulent Karakas 6.0 0 bambola Modelka
Edytuj ZupaMleczna Profile instagramowe:

FOTO: @emilialyonphoto
Modelka: @_frostmagdalena
Sukienka: @@kry_szy
6.0 0 ZupaMleczna Wizażysta
Edytuj wika0802 6.0 0 wika0802 Modelka
Edytuj blok_ada 6.0 0 blok_ada Wizażysta
Edytuj blok_ada 6.0 1 blok_ada Wizażysta
Edytuj blok_ada 6.0 0 blok_ada Wizażysta
Edytuj blok_ada 6.0 0 blok_ada Wizażysta
Edytuj chato 5.9 0 chato Fotograf
Zobacz więcej zdjęć