Znamy najlepszych modeli i modelki w 2021 roku!

REKLAMA
Znamy najlepszych modeli i modelki w 2021 roku!

Prestiżowy serwis Models.com opublikował zestawienie najlepszych modeli i modelek. Sprawdźcie, kto pojawił się na liście najbardziej liczących się nazwisk w branży modelingowej w 2021 roku!

 

 

Zobacz najlepsze kampanie reklamowe 2021 roku

 

Przełom grudnia i stycznia to zawsze czas podsumowań, również tych dotyczących branży modelingowej. Prestiżowy serwis branżowy Models.com opublikował ranking najlepszych modelek i modeli 2021 roku. O tym, kto zdobył zaszczytny tytuł Modela i Modelki Roku zadecydowało jury, składające się z dwustu pięćdziesięciu profesjonalistów z branży. Wśród ekspertów znaleźli się: fotografowie, projektanci, styliści, fryzjerzy, wizażyści, redaktorzy oraz organizatorzy castingów.

 

W plebiscycie zorganizowanym przez serwis models.com swój głos mogli oddawać również jego czytelnicy. W każdej kategorii została więc wyłoniona dwójka laureatów - jeden wybrany przez jurorów, a drugi przez internautów.

 

Kto zyskał uznanie branży w 2020 roku? Sprawdź, kto otrzymał tytuł Modela i Modelki Roku


W 2021 roku przyznano tytuły w sześciu kategoriach: Model of The Year Women, Model of the Year Men, Breakout Star Women, Breakout Star Men, Social Mover of the Year oraz Model Turned Actor. Po raz drugi w historii została przyznana też nagroda specjalna - serwis nagrodził za całokształt twórczości modelkę, która ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia.

 

W tym roku specjalne wyróżnienie w kategorii, którą nazwano Lifetime Achievement Awards, przyznano Kate Moss. Według serwisu models.com to właśnie Moss od ponad trzech dekad dominuje w branży i osiąga w niej imponujące sukcesy. Jury doceniło Brytyjkę, która w 2021 roku powróciła na wybieg, wzięła udział w wielu sesjach okładkowych do największych modowych magazynów oraz prowadzi swoją własną agencję modelingową.

 

Model of the Year Women, Model of the Year Men

 

Najważniejsze tytuły modela i modelki roku w głosowaniu profesjonalistów z branży przypadły Kristen McMenamy  i  Altonowi Masonowi. Wygrana Kristen w tej kategorii może być zaskakująca, bowiem szczyt kariery tej amerykańskiej modelki przypada na lata 90. To właśnie wtedy Kristen zyskała status topmodelki dzięki kultowym już sesjom zdjęciowym, w których brała udział. McMenamy pracowała dla największych marek i najlepszych fotografów na świecie. Jest znana w branży ze swojego androgenicznego wyglądu i niesamowitej osobowości, dzięki której podbiła świat mody.

 

Wybór Altona Mason na Modela Roku może być również zaskakujący. Amerykanin już drugi rok z rzędu pokonał konkurencję i wygrał w najważniejszej kategorii plebiscytu. Mason to pierwszy czarnoskóry model, który brał udział w pokazach Chanel. Tytuł Modela Roku to kolejne wyróżnienie dla Masona w tym roku. W ostatnim czasie zdobył on również nagrodę British Fashion Awards 2021.

 

Czytelnicy nie byli natomiast zgodni z jury. Internauci przyznali bowiem tytuł dla najlepszej modelki i modela Sofii Steinberg oraz Fernando Lindezowi.

 

Breakout Star Women i Breakout Star Men


W tej kategorii nagrody przyznawane są osobom, które szturmem wkroczyły do świata mody. To wyjątkowe wyróżnienie dla nowicjuszy w branży, który udało się zaistnieć i w krótkim czasie zdobyć imponujące kontrakty na pożądane kampanie. Jesteśmy przekonani, że o tych nazwiskach będzie jeszcze głośno!


Zarówno głosami profesjonalistów, jak i czytelników tytuł w tej kategorii przyznano modelce pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych Quannah Chasinghorse.
Wschodząca gwiazda branży to modelka i aktywistka, działająca w obronie gruntów na Alasce. W 2020 roku jej nazwisko znalazło się na liście Teen Vogue Top 21.

 

W kategorii Breakout Star przyznano również wyróżnienie mężczyznom. Jury przyznało ten wyjątkowy tytuł Kaiowi Isaihaowi Jamalowi, czytelnicy natomiast Haatepahowi.


Social Mover of the Year

W kategorii gwiazdy mediów społecznościowych przyznawana jest nagroda dla modela i modelki, którzy mogą pochwalić się imponującymi liczbami obserwatorów w social mediach. To wyróżnienie dla tych, którzy wykorzystują swoje zasięgi, aby zmieniać świat na lepsze. Według jurorów ważne kwestie w swoich kanałach społecznościowych poruszała modelka Adwoa Aboah, która zwyciężyła w tej kategorii. Czytelnicy serwisu Models.com w kategorii "Social Mover or the Year" nagrodzili natomiast Bellę Hadid.

 

Model Turned Actor

 

To wyróżnienie to nagroda dla znanych już w branży modelingowej osób, które rozpoczęły karierę aktorską i telewizyjną. W tej kategorii uznanie zarówno profesjonalistów, jak i czytelników zyskała znana z hitu „Squid Game" Ho-yeon. Dzięki roli w hitowej produkcji modelka w ekspresowym tempie zyskała ogromną popularność, również w mediach społecznościowych. Na swoim koncie w serwisie Instagram koreańską aktorkę i modelkę obserwuje już ponad 23,8 milionów fanów!

 

Kim jest piękność, która skradła serca fanów "Squid Game"?

Z pełnymi wynikami można zapoznać się na łamach serwisu Models.com. Zgadzacie się z wyborem czytelników serwisu i grona jurorów?

 

 

Katarzyna Jarosz/ Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: AFP/ BERTRAND GUAY

 

Zobacz też:


Piękna Polka doceniona za granicą. Jej zdjęcia robią furorę


Najsłynniejszy pocałunki świata to ustawka? Po latach ujawnili prawdę

 

Oni stali się legendami za życia. Te choroby ich zabiły

 


22.12.2021

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj slowik-k-g 6.0 1 slowik-k-g Fotograf
Edytuj pat_iii 6.0 1 pat_iii Modelka
Edytuj Queen82 6.0 2 Queen82 Modelka
Edytuj wa-photo 6.0 0 wa-photo Fotograf
Edytuj miiszaee 6.0 1 miiszaee Modelka
Edytuj Haness 6.0 2 Haness Modelka
Edytuj swiatekxx 6.0 0 swiatekxx Modelka
Edytuj -jotvelzet- Fot: JotVelZet Magical Pictures
Mod: Edyta Podolak 6.0 2 -jotvelzet- Fotograf
Edytuj Pat_Kam181 6.0 9 Pat_Kam181 Modelka
Edytuj Syreniak 6.0 2 Syreniak Fotograf
Zobacz więcej zdjęć