Została modelką, by pozbyć się kompleksów. Teraz szuka pięknych twarzy

Dodano: 14.11.2022
REKLAMA
Została modelką, by pozbyć się kompleksów. Teraz szuka pięknych twarzy
Zdjęcie: TRICOLORS/East News

Monika Smolicz – dawniej światowej klasy modelka, dziś jedna z najbardziej rozpoznawalnych właścicielek agencji. Jak potoczyła się jej kariera? Czym dokładnie zajmuje się Monika Smolicz? Oto historia jednej z najpopularniejszych modelek lat 90.!

 

 

Monika Smolicz - życiorys

 

Monika Smolicz karierę modelki rozpoczęła bardzo młodo. Była nastolatką, gdy sąsiad będący fotografem zrobił jej kilka zdjęć. Kierując się impulsem, postanowiła zabrać je ze sobą na casting dla modelek.Życiorys Moniki Smolicz jest niemal jak z okładek, więc nie powinno być zaskoczeniem, że się na nich pojawiła - i to nie tylko w Polsce!

 

Światowa sława modelki

 

Monika Smolicz należała do grona modelek, które zasłynęły przede wszystkim za granicą. Pojawiała się w najpopularniejszych magazynach, np. „Vogue", „Marie Claire" i „Elle". Oprócz licznych pięknych zdjęć do osiągnięć Moniki Smolicz należy praca na wybiegach w Mediolanie, Nowym Jorku czy Paryżu. Monika Smolicz brała udział w wielu kampaniach reklamowych, zarabiając na tym duże pieniądze. Co ważne, od początku była świadoma, że w Polsce nie ma miejsca dla modelki o jej urodzie. Czy jednak ją to powstrzymało?

 

 

Monika Smolicz o kompleksach

 

Jak zdradziła portalowi PerhapsMe.com, modeling pomógł jej wyleczyć się z kompleksów i zyskać pewność siebie. Dodała też:

 

W porównaniu z pracą w korporacji modeling jest przyjemnością. To branża, która uczy samodzielności, podróżowania, poznawania ludzi, komunikowania się w obcym języku, pozwala też zarabiać własne pieniądze".

Światowa kariera modelki Moniki Smolicz pomogła jej otworzyć się na nowe doświadczenia, zrozumieć różne kultury i zaakceptować, że modeling jest karierą ograniczoną pewnymi ramami czasowymi. Rozumiejąc, że zegar powoli tyka, postanowiła zostać agentką.

 

Stało się to w 2002 roku. Zajęła się poszukiwaniem nowych modelek dla paryskiej agencji „Next Models", którą w 1989 roku założyli Faith Kates i Joel Wilkenfeld.

 

Monika Smolicz - osiągnięcia

 

Praca dla „Next Models" pozwoliła modelce zdobyć doświadczenie potrzebne do otworzenia własnego biznesu. Czym zajmuje się Monika Smolicz? Jej nowa droga rozpoczęła się zaledwie rok po zakończeniu kariery, w 2003 roku, gdy wróciła do kraju i założyła agencję „Elite Poland", która niespełna rok później przekształciła się w „Rebel Models", popularną agencję modelek, mieszczącą się w Warszawie.

 

Osiągnieciem Moniki Smolicz jest wypromowanie nazwisk takich jak Marta Dyks i Adrian Włodarski. Reprezentuje również Izabellę Scorupco i Macieja Myszkowskiego.

 

Monika Smolicz karierę modelki rozpoczęła bardzo młodo, a potem swoje doświadczenie przeniosła na dobrze prosperujący biznes. Mimo to szerszej grupie odbiorców modelka może być znana głównie z afery... związkowej.

 


Fot: TRICOLORS/East News

 

Monika Smolicz - partnerzy i historia związków


W 2004 roku Monika Smolicz była związana z Bartłomiejem Świderskim. Poznali się latem i uczucie szybko przerodziło się w coś poważnego. Bartłomiej, znany polski aktor i wokalista grupy „Gejfrut", był nią tak zauroczony, że zadzwonił do modelki i zaoferował udział w teledysku, wcześniej upewniając się, czy na pewno nikogo nie ma.

 

Dla każdego z nich był to trudny czas. Bartłomiej był świeżo po rozstaniu z narzeczoną, aktorką Joanną Brodzik, a Monika rozwiodła się po dwóch latach separacji. Temat był bardzo głośny, ponieważ przez wspólną rolę w serialu „Magda M." Joanna i Bartłomiej stale znajdowali się na pierwszych stronach gazet.

 

Już po kilku tygodniach Monika i Bartłomiej zamieszkali ze sobą. Niestety, ostatecznie para się rozstała.

 

Później prasa podejrzewała, że Monika spotyka się ze słynnym dziennikarzem i showmanem, Kubą Wojewódzkim, jednak żadne z nich nie odniosło się do infromacji. Plotki pojawiły się, kiedy przyłapano ich razem na wydarzeniu muzycznym „Warsaw Orange Festival".

 

Inni partnerzy Moniki Smolicz nie są znani. Nie wiadomo też, czy modelka jest aktualnie w związku. Monika bardzo poważnie podchodzi do ochrony swojej prywatności i nie prowadzi publicznych kont w social mediach.

 

Modelka o wyjątkowym przeczuciu


Nawet jeśli partnerzy Moniki Smolicz nie okazywali się tymi jedynymi na całe życie, właścicielka agencji jest postrzegana jako osoba o wyjątkowym przeczuciu - szczególnie do męskich modeli.

 

„Mam chyba najlepszą w Polsce rękę do mężczyzn" - cytuje jej słowa magazyn „VIVA!". Magazyn donosi także, że kiedy Adrian Włodarski, pierwszy Polak, który wystąpił w reklamie „Prady", podczas sezonu zimowego 2009 został twarzą „Lanvin" (najstarszego francuskiego domu mody), Monika piła szampana.

 

Fot: Wojciech Olszanka/East News

 

Monika Smolicz - co ją czeka?


Życiorys Moniki Smolicz to dowód na to, że - dzięki właściwej motywacji - można odnaleźć nową drogę zawodową na każdym etapie życia.

 

Pełna miłości do zawodu, niezależnie od tego, czym zajmuje się Monika Smolicz, zmienia to złoto. Można mieć pewność, że o sukcesach założycielki agencji i byłej modelki, rynek mody usłyszy jeszcze nie raz!

 

 

Siedlecka

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj PhotoArtPassion Aiko Tokio August 2023... 6.0 0 PhotoArtPassion Fotograf
Edytuj Julabula 6.0 1 Julabula Modelka
Edytuj bodylicious 6.0 6 bodylicious Modelka
Edytuj Wiktoria56 6.0 3 Wiktoria56 Modelka
Edytuj kolorowenogi 6.0 1 kolorowenogi Fotograf
Edytuj studio10 6.0 6 studio10 Fotograf
Edytuj floyd 6.0 6 floyd Fotograf
Edytuj Julabula 6.0 1 Julabula Modelka
Edytuj mikka2 Fot. @fo_toyana 6.0 2 mikka2 Modelka
Edytuj vtammia Fotograf: boguslawsmiech 6.0 1 vtammia Modelka
Zobacz więcej zdjęć