Zostań swoją własną stylistką! Jak odpowiednio dobrać buty? Rodzaje czubków / Agnieszka Rokosa

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Zostań swoją własną stylistką! Jak odpowiednio dobrać buty? Rodzaje czubków / Agnieszka Rokosa

Rzadko kiedy zastanawiamy się nad kształtem czubków naszych butów, a to właśnie one nadają im charakter. Ponadto mogą wydłużyć albo poszerzyć naszą stopę. Dlatego zanim kupimy kolejną parę butów, warto im się dokładniej przyjrzeć!

 

Rodzaje czubków

 

1. Czubki okrągłe - skracają i jeśli są bardzo szerokie poszerzają stopę. Poza tym nadają dziewczęcy i delikatny charakter stylizacji. Lepiej komponują się z dziennymi strojami.


2. Czubki trójkątne, ostre
- wyciągają i zwężają stopę. Nadają ostrości i wyrafinowania. Można je nosić na dzień i na wieczór. Uważać na nie powinny osoby o bardzo szczupłych nogach i stopach oraz wszyscy ci, którzy mają problem z haluksami (zniekształcenie dużego palca).


3. Czubki kwadratowe - najbardziej skracają stopę i mocno ją poszerzają. Nadają kanciasty i geometryczny charakter stylizacji. Lepiej wyglądają ze spodniami oraz z grubszymi i cięższymi tkaninami.


4. Czubki trapezowe
- są delikatniejsze niż kwadratowe, dlatego można je nosić nie tylko do spodni, ale też do sukienek czy spódnic. Najlepiej będą się prezentowały z ubraniami o grubszej tkaninie.


5. Czubki migdałowe
- są najbardziej uniwersalne. Pasują do większości stylizacji, a stopa w nich nie męczy się tak bardzo, jak np. w trójkątnych czubkach. Nadają się zarówno do sukienek, jak i do spodni.


6. Peep toe, czyli buty bez palców - skracają stopę i zwracają uwagę na palce u stóp. Nie za dobrze wyglądają z długimi spodniami np. typu szwedy. Należy pamiętać, że do tego fasonu butów nie zakłada się rajstop, chyba że z wyciętymi palcami. Jedynym wyjątkiem są buty jesienne lub zimowe z grubej skóry. W tym przypadku zakładamy do nich grubsze czy też kolorowe rajstopy. Oczywiście ważne jest, aby były bez szwów na palcach.

 

Jeśli chcesz:


1. Skrócić stopy - załóż buty z czubkami poziomymi, okrągłymi, z kontrastowymi wzorami lub z ozdobami takimi jak: klamry, kokardami, frędzle, przeszycia poziome oraz inne duże i szerokie dodatki. Należy pamiętać, że tego typu czubki zwracają uwagę na nogi. Jeśli chcesz odwrócić uwagę od np. zbyt szerokich bioder, wybieraj buty o ciekawym kroju, oryginalnym kolorze z naszytymi dodatkami.


2. Wydłużyć stopy
- wybierz czubki pionowe, posiadające biegnące wzdłuż stopy przeszycia oraz wzory pionowe, drobne i niekontrastowe. Warto wiedzieć, że buty o jednolitym kolorze wydłużą stopę i nie będą zwracać uwagi na nogi.

 

Więcej porad stylizacyjnych znajdziesz tutaj >>>

 


Autorką porad jest Agnieszka Rokosa - stylistka mody i sesji zdjęciowych, projektant ubioru i kreator wizerunku. Współwłaścicielka krakowskiej Szkoły Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa", w której także wykłada. Dla MaxModels.pl przygotowała cykl porad dotyczących stylizacji.


opracowała Ewelina Sarad

 

zdjęcie główne: 123rf / picsel

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Edytuj konserwator 6.0 2 konserwator Fotograf
Edytuj Justysia 6.0 7 Justysia Modelka
Edytuj bozwaw tancerka Svetlana Ovsyankina
fot. Bozena Pazgan 6.0 6 bozwaw Fotograf
Edytuj Darabi Julia 6.0 6 Darabi Fotograf
Edytuj Alcyna 6.0 2 Alcyna Modelka
Edytuj Alcyna 6.0 2 Alcyna Modelka
Edytuj Claudine_07 Koncha z załogi Davy'ego Jonesa "Piraci z Karaibów" 6.0 2 Claudine_07 Wizażysta
Edytuj pixies 6.0 8 pixies Modelka
Edytuj ALONA_ZOZULIA 6.0 3 ALONA_ZOZULIA Modelka
Edytuj hola_holson photo: Magdalena Berny 6.0 3 hola_holson Modelka
Zobacz więcej zdjęć