Jedna z najpiękniejszych modelek świata w lutym kończy 54 lat

REKLAMA
REKLAMA
Jedna z najpiękniejszych modelek świata w lutym kończy 54 lat

Już w wieku 20 lat pojawiła się na dwóch okładkach amerykańskiego „Vogue”, a do końca pierwszej dekady było ich już dwadzieścia jeden. Pieprzyk nad ustami, dzięki któremu stała się rozpoznawalna na całym świecie, z początku proponowano jej usunąć. Cindy Crawford – znana modelka, aktywistka i aktorka 20 lutego kończy 54 lat.

 

 

Cindy Crawford pochodzi z amerykańskiego miasta DeKalb w stanie Illinois. Pierwszy raz zetknęła się z modelingiem w okresie licealnym, kiedy dostała propozycję zrobienia zdjęcia na okładkę college'owego czasopisma od fotografa Rogera Legela. To wydarzenie okazało się być jej okładkowym debiutem. Pozytywna reakcja czytelników popchnęła młodą dziewczynę do dalszej pracy w branży modowej. Mając 17 lat Cindy wzięła udział w konkursie „Look of the year" organizowanym przez agencję Elite Model Management. Konkurs zakończył się dla niej sukcesem, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z Elite.  W wieku 19 lat pojawiła się na okładce magazynu „Vogue". Od tego momentu jej znakiem rozpoznawczym stał się pieprzyk nad ustami, który podczas retuszu usunął fotograf Patrick Demarchelier. Modelka dostała propozycję trwałego pozbycia się znamienia, co spotkało się jednak z jej odmową. Nie chciała niszczyć tego, co było jej wyróżnikiem. Cindy pojawiała się również na okładkach takich magazynów jak: „Harper's Bazaar", „Cosmopolitan" oraz "Playboy".

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Cindy Crawford (@cindycrawford) Paź 11, 2018 o 9:19 PDT

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Cindy Crawford (@cindycrawford) Wrz 19, 2018 o 9:52 PDT

 

U szczytu sławy


Lata 90 XX wieku były dla Cindy najgorętszym okresem w karierze, modelka brała udział w wielu pokazach mody i kampaniach reklamowych oraz pracowała dla znanych marek takich jak: Dolce & Gabbana, Ralph Lauren, Calvin Klein, Gianni Versace, Michael Kors, Chanel, Valentino, Christian Dior, Escada i Revlon. Oprócz tego mogła sprawdzić się również jako dziennikarka, pisząc opowiadania dla dzieci oraz prowadząc program o modzie na MTV pt. "House of style". Ludzie uwielbiali ją oglądać, w końcu stała się jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Słynni artyści zapraszali ją do swoich teledysków. Występowała w wielu klipach m.in. do piosenek George'a Michaela „Freedom! '90", „Please Come Home for Christmas" Jona Bon Jovi, a także „Cindy C" Prince'a, który stworzył tę piosenkę specjalnie dla modelki. Po swoich medialnych występach, kiedy Cindy była znana na całym świecie, spróbowała swoich sił w aktorstwie. W 1987 r. zagrała między innymi w komedii „Tajemnica mojego sukcesu", w filmie sensacyjnym „Czysta gra" czy w znanym sitcomie „Trzecia planeta od słońca". Okazało się jednak, że aktorstwo nie jest jej mocną stroną. Za film „Czysta gra" otrzymała trzy nominacje do Złotej Maliny w kategorii najgorsza aktorka.

 

Nie tylko modelka


Cindy Crawford jest kobietą aktywną, działającą w różnorodnych branżach. Modeling, aktorstwo i reklama nie zakończyły jej zawodowej drogi. Jakiś czas później Cindy stworzyła własną linie perfum.


Po zdobyciu wielkiej popularności modelka postanowiła zaangażować się również w akcje charytatywne. Cindy pomagała głównie dzieciom chorym na białaczkę. W 2007 r. została oficjalną reprezentantką Ronald McDonald House oraz przyłączyła się do „Friends of RMH", czyli grupy celebrytów wspierających organizację.  W latach 90 ikona mody stała się też częścią „Wielkiej Szóstki". Tym terminem określana była grupa modelek, które miały największy wpływ na modę i kulturę. Wraz z Claudią Schiffer, Naomi Campbell, Christy Turlington, Lindą Ewangelistą i Stephanią Seymour supermodelka osiągnęła globalną sławę swoją urodą, świeżością i wdziękiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Cindy Crawford (@cindycrawford) Mar 8, 2019 o 8:25 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez fashion moodbord (@hf__feelings) Sty 8, 2020 o 3:05 PST

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Cindy Crawford (@cindycrawford) Wrz 4, 2019 o 6:30 PDT

Mimo upływu lat i mimo tego, że nie jest już tak wpływową osobistością jak kiedyś, Cindy wciąż wygląda świetnie i ma na swoim koncie mnóstwo modowych osiągnięć. Wielu modelkom przez całą swoją karierę nie udaje się zdobyć choć części tego, do czego doszła słynna Crawford. Świat mody wciąż oczekuje tak utalentowanych i wpływowych kobiet jak tytułowa modelka.

 

Julia Zielińska / Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: AFP /  David Livingston

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj SDM_FX MSF 14
Weronika Wieczorek 6.0 9 SDM_FX Fotograf
Edytuj Ika_kalinowska 6.0 2 Ika_kalinowska Modelka
Edytuj Avaster 6.0 5 Avaster Fotograf
Edytuj Popolupo2 Charakteryzacja i modelka: Angelika MakeUp & Nails 6.0 16 Popolupo2 Fotograf
Edytuj in4r 6.0 3 in4r Fotograf
Edytuj in4r 5.9 1 in4r Fotograf
Edytuj Paulinee98 6.0 0 Paulinee98 Wizażysta
Edytuj skrzynski pamiątka z lata :-) 6.0 4 skrzynski Fotograf
Zobacz więcej zdjęć