Modelowanie brwi w 5 krokach

Dodano: 15.12.2016
REKLAMA
Modelowanie brwi w 5 krokach

Starannie wyregulowane i delikatnie podkreślone sprawią, że nasze spojrzenie nabierze blasku. Zaniedbane – odwrócą uwagę od najpiękniejszego nawet makijażu. Brwi, bo to o nich mowa, zawsze przyciągają spojrzenia. Jak więc o nie odpowiednio zadbać?

 

Najważniejsze jest nadanie brwiom odpowiedniego kształtu. Jeśli nigdy wcześniej ich nie regulowałaś, przyjrzyj się im dokładnie i oceń jaki powinny mieć kształt. Można to zrobić niemal z matematyczną precyzją. W tym celu weź kredkę do brwi i ułóż ją pionowo wzdłuż płatka nosa. Skieruj ją tak, by dotknęła wewnętrznego kącika oka. W ten sposób wyznaczysz linię, w której twoje brwi powinny się zaczynać.


Następnie, patrząc na wprost, trzymaj kredkę opartą o skrzydełko nosa i powoli przesuwaj drugi jej koniec, aż znajdzie się po zewnętrznej stronie tęczówki. W tym miejscu brew powinna tworzyć łuk.


Na koniec przytrzymaj jeden koniec kredki oparty o skrzydełko nosa, a drugi skieruj tak, by znalazł się tuż za zewnętrznym kącikiem oka - tak wyznaczysz miejsce, gdzie brew powinna się kończyć.

 


Pęseta w ruch


Gdy już wyznaczysz trzy najważniejsze punkty, czas rozprawić się z włoskami. Pęsetką wyrywaj włoski od dołu łuku do góry. Pozbądź się też tych u nasady nosa. Rób to napinając skórę i wyrywając je zdecydowanym ruchem. Nie staraj się na siłę skubać brwi tylko dlatego, żeby miały taki kształt, jaki sobie wymyśliłaś. Trzymaj się ich naturalnej linii. Lepiej wyrwać mniej, niż za dużo.


Pamiętaj, że idealnie symetryczna twarz zdarza się niezwykle rzadko, dlatego twoje brwi mogą się od siebie trochę różnić.


Upiększanie


Kiedy wyrwiesz już ostatni niepotrzebny włosek, czas na upiększenie. Nie przejmuj się, jeśli łuk nie będzie idealny - w tym pomogą ci odpowiednie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne. Wybór jest naprawdę ogromny: henna, kredki, cienie, korektory do powiek, tusze i nabłyszczacze.


Dawniej najpopularniejszym zabiegiem upiększającym brwi była henna, którą wykonywano w większości gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich. Dziś chętniej stylizujemy brwi za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego kosmetyków. Jeśli jeszcze tego nie próbowałaś, skorzystaj z naszych pięciu porad. Zobacz jak, krok po kroku, idealnie wystylizować brwi.


Krok 1
Podczas nakładania podkładu staraj się ominąć łuk brwiowy. Jeśli jednak to się nie uda, usuń namiar kosmetyku specjalną szczoteczką. Następnie za pomocą pędzla nałóż na brwi sypki puder, który usztywni włoski i sprawi, że kredka, korektor lub cień do brwi będą się na nich dłużej trzymać. Na koniec wyczesz puder z brwi, nadając im pożądany kształt.


Krok 2
Kolejnym krokiem jest podkreślenie dolnej krawędzi brwi, która posłuży za podstawę idealnego łuku. Jednym pociągnięciem zrób precyzyjna linię. Możesz użyć dobrze zatemperowanej kredki, wąskiego skośnego pędzelka i cienia do powiek lub specjalnego korektora, który oprócz nadania odpowiedniego koloru, doskonale nabłyszczy i odżywi włoski.


Krok 3
Tym samym kosmetykiem namaluj prostą linię na czubku łuku brwiowego - pociągnij ją aż do końca. Następnie od czubka poprowadź linię w przeciwnym kierunku, ale nie do samego początku brwi (jeśli przeciągniesz ja zbyt daleko, brew będzie wyglądać nienaturalnie). Dzięki temu prostemu trikowi stworzysz ramę i uzyskasz regularny zarys i kształt.


Krok 4
Do wypełnienia luk możesz użyć o ton ciemniejszego koloru korektora, ale do uformowania początku brwi dobrze sprawdzi się ten jaśniejszy. Przednia część brwi powinna być nieco jaśniejsza, niż jej środek i końcówka.


Krok 5
Czas na ostanie szlify. Idealne wykończenie uzyskasz nakładając pod łuk brwiowy rozświetlający korektor, którym "wyczyścisz" ewentualne pomyłki i rozjaśnisz górną powiekę. Dzięki temu twoje oko się otworzy, a brwi będą sprawiać wrażenie regularnych i równych.

 

 

Eksperci Eveline radzą: Makijaż oczu na INTERIA.TV.

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Phil_Astral 6.0 0 Phil_Astral Fotograf
Edytuj lag modelka Jessica 6.0 0 lag Fotograf
Edytuj danielo00 6.0 1 danielo00 Fotograf
Edytuj Chloehunt 6.0 3 Chloehunt Modelka
Edytuj Chloehunt 6.0 0 Chloehunt Modelka
Edytuj brzoskwinka2 6.0 12 brzoskwinka2 Modelka
Edytuj Sandra_Dz 6.0 0 Sandra_Dz Modelka
Edytuj gabrielakuk 6.0 1 gabrielakuk Modelka
Edytuj Diankyy 6.0 0 Diankyy Modelka
Edytuj MissReiss 6.0 2 MissReiss Modelka
Zobacz więcej zdjęć